THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



čini mi se da je danas bila čistiona drhtavih ulagača

nije bilo dovoljno čim ti još držiš! znači da cijenu treba još malo potjerati dolje da i takvi špekulanti poput tebe napokon izađu odavde [lol]
[/quote]
Može pa sljedi dokup



Ne mogu vjerovati da nitko nije napisao da je u dnevniku bio direktor tehnike Filipec i govorio o poslu stoljeća.

Zašto bi to netko spominjao , da je Filipec sretan do suza iz aviona gledao trasu auto-puta ,što mu poduzeće ima posao narednih 7 godina na izgradnji i 30 godina na održavanju.
Burza nam je teško obolila , a Tehnika će narast do 06. listopada ili će je fondovi po HANFI morat prodat.

[/quote]
Na koju ono razinu thnk mora narasti do 6.10

a je ovo mrcvarenje ali ovaj šta je stavio 100 komada na kupnju po 2215 kn svaka mu čast pa tko misli neka izađe


a je ovo mrcvarenje ali ovaj šta je stavio 100 komada na kupnju po 2215 kn svaka mu čast pa tko misli neka izađe

A znači i ti ga vidiš, ja mislio da mi monitor vrisnuo i pixeli se posvađali [lol]

natrpali se majstor i sad dižu svaki dan pomalo

vrtim stranice unazad i nigdje nisam vidio kretanje u top10 dioničara.
Da li je netko pratio stanje kroz ove dane velikih prometa? Ko se iskrcavao, a ko je ulazio/podebljavao?

Hvala!

nije bilo promjena u top10

zahvaljujem na informaciji !!!
ipak čudno s ozbirom koliko je dionica protrgovano u proteklih tjedan-dva … hm!

Općenito ali znakovito:

http://www.seebiz.eu/hr/nekretnine/znaci-oporavka-gradevinski-radovi-u-ozujku-porasli-6%2c1%25,47980.html

Kolege,

Kakva je Vaša procjena, hoće li THNK-a dati ove godine dibvidendu i koliku?

Ja bi rekao da hoće i to opet oko 100 kn.

To sam zaključio zato što imaju dosta zadržane dobiti od prošlih godina, i ako i isplate 100 kn po dionici to će opet biti cca pola prošlogodišnje dobiti..

Dodatno, ako pogledamo vlasničku strukturu u top 10 vidimo da bi se više od 1/3 vratilo nazad Tehnici ili njenim zaposlenima.

Dakle nema ni jednog razloga da mgmt i zaposlenici THNK sami sebe kažnjavaju i ne isplate ovu dividendu.
Jedini racionalan razlog bi bi očuvanje likvidnosti i stvaranje rezervi za ovaj posao u CG.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Jaka dividenda… (ako je uopće bude), eto tko je prodao jutros već si je zaradio tih 100-injak kn po dionici, a bit će još takvih dana na pretek nastavili se ovaj istovar/pretovar koji traje već danima bez obzira na vijesti, Q zaradu, ugovore i sl.
Sa samo 2186 dionica se ulazi u top 10 znači sve ove dane netko se poigrava sa manjim brojem i diže ju i ruši kako mu se hoće i pri tome lovi sitne ribice koje ulete kad pomisle da će jače rasti, a uspaniče se kad ju neopravdano sruši kao npr. danas. I dok se ne pojavi ozbiljniji kupac ovo može trajati u nedogled, nema tu nikakve kontrole.
Bolje se igrati s pajdom pa najmanje jednom tjedno zaraditi tu dividendu nego glumiti gljivu i čekati.
Ili naravno otići u dionicu s kojom se ne može ovako očigledno manipulirati sa sićom od parsto tisuća kuna.

ne biti nervozan ,samo biti strpljiv kolega

New Report

Close