THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo je napeta situacija hoćemo gori ili naglo doli

jel zna tko kakva je situacija sa kupskom?
da li tehnika nastavlja radove?


jel zna tko kakva je situacija sa kupskom?
da li tehnika nastavlja radove?

HEP smanjuje investicije i troškove za 452 milijuna kuna

Dan nakon što mu je S&P’s smanjio kreditni rejting, HEP najavio prekid planiranih ulaganja i smanjenje troškova poslovanja

Bankamagazin

Zbog otežanih uvjeta poslovanja na početku 2009. HEP grupa je smanjila plan investicija i troškove za 452,4 milijuna kuna, nazvavši to "programom dodatnih ušteda".

Priopćenje HEP-a stiglo je u srijedu, dan nakon što mu je Standard & Poor’s smanjio dugoročni kreditni rejting na zaduženja u stranoj i domaćoj valuti na ‘BBB-‘ s ‘BBB’a kao razlog se navodi nelikvidnost i nesigurnosti financiranja investicija planiranih za ovu godinu.

To znači, kako je danas priopćio HEP, da odustaje od dva kapitalna objekta i da usporava dio započetih investicija, te da se planira smanjenje gubitaka električne energije i ostalih troškova poslovanja (troškova reprezentacije, službenih putovanja, voznog parka, mobilnih telefona i uredskog poslovanja itd.)

HEP u priopćenju navodi da su to "dodatne mjere za povećanje likvidnosti kako bi se smanjio dospjeli dug prema dobavljačima do druge polovice 2009.".

Heaven or Las Vegas

onaj opet ima iskrcaj kad će više stat

sve se čisti ,nešto se veliko događa.

kako to mislis cisti? pozitivno ili negativno????

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ja se spustio 100 kunića niže a spreman sam ići i još niže. Na bidu naravno. [proud]
Slijedi iskrcaj.

uh, 2 sekunde nakon što sam napisao.


kako to mislis cisti? pozitivno ili negativno????

pa vidiš i sam prosjek današnje cijene

šta mislite hoće potpisivanje ugovora u četvrtak utjecat na cijenu THNK ili je već ukalkulirano u ovu cijenu vidimo da se interes jako popravio za ovu dionicu sve mislim da netko ima neku informaciju i sad lagano skuplja a na drugoj strani netko sustavno izlazi već danima traje iskrcaj

fundamenti kolega ,usporedi ih sa ostalim građevinarima i pogledaj zadnje izviješće.Naravno tu je i Crna Gora

neznam kako vam nije jasno neke stvari [cry]
Neda mi se ponavljati non-stop.
THNK ima dobit prvi kvartal cca 9 milja kuna bolju 90% nego proslu godinu,a tu je jos i Crna Gora koja treba da odradi tek posao gdje ce dobit biti 500% veca nego proslih godina.
Ova dionica nije bila interesatna je je tu IGH koji je dobro povezan za medijima je je to politicka dinonica.
Igh je je odradijo rast 300% ,a THNK tek cca 100% gdje ocekivam slijedeci tjedan rast od nekih 80%…znaci na 4000.0 kn.
IGH – 5.500
THNK – 4.000 – 4.500

Nerazumjem ljude koji prodaju ovu dionicu po pisljivih 2300 kn ,ako je prije bila 14.000 kn.
Znam da je bila cijena napumpana al sa ovim poslom to je realna cijena thnk.
Neznam sto da vam jos napisem al neprodajite ovu dionicu ovako bescjenjeno jer ima fundamenata da odrzi rast bez obzira na svijet.

Vlasnik sam 40% profitelja THNK…prosijecna cije je oko 1450 kn i cekam je u slijedeci 10-ak dana na 4500 kn.

Sto se tice svijeta

Znam da nisu sve vijeti pozitivno al kad je dobro prosao ovaj njihov BDP i kad sam vidijo amere da su u Petak narasli 1.15 % onda je sve spremno za jos jedan uzlet.
Ceka se izvjesca fiama drugi kvartal gdje vjerujem da ce 80% izvjesca biti pozitivno i da ce burza rasti do negdje 08 mjeseca,a tek onda znaci na Jesen siljedi potop,pa sve tamo do 03.2010.
Zato neprodajite sad svoje dinoce vec tek tamo krajem 7 mjeseca.
Nema razloga za neki veliki pad vec samo neku laganu korekciju kao sto je bila jucer jer su vijesti pozitivne ,a i ceka se izvjesca Q2 gdje ce biti pozitivna.

Primjer

Zato bi ja prodavao THNK ako je imala dobiti prvi kvartal i ako dobija posao U crnoj Gori i ako ocekivam dobru zaradu u drugom kvartalu…NEMA LOGIKE da je prodajem…ZNACI SAMO RAST

Ovaj teks je napisan dobro namjerno i nikoga nenagovaram za kupnju ili prodaju.
Samo iznosim svoje misljnje.

P.S. Mnogi me znaju sa topica IGH gdje sam tvrdijo u ona krizna vremena da ce dobiti posao i da ce biti za 15-ak dana na 3.000 kn kad je bijo 1.600…mnogi mi nisu vjerovali,a pisao sam da u ovoj krizi samo mogu odraditi veliki rast građevinari jer svaka drzava u svijetu potice na infrakstuturu zemlje pogotovo kad je kriza.

pozz i sretno
[thumbsup]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

New Report

Close