THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ja ne kužim zašto onda ne prodaš te papire koje imaš i stvar riješena.

I'LL BE BACK


U USA najveće banke prvi puta u ovoj krizi objavljuju dobitke zanči bar u epicentru je kriza na kraju ili bar blizu kraja (realni sektor će i kod njih još malo pričekati kao i kada se ulazilo u recesiju).

prijatelju, ja bi volio da je ovo što ti napisa u vezi krize istina ali nekako se meni vidi da to netraje samo desetak mjeseci. ako konkretno krizu poistovjetimo sa ZSE I crobijem onda možemo nešto očekivati u proljeće ’10 . trebat će vremena da investitori povrate povjerenje i vjeru u domaće tržište a dotada će biti punjenje čarapa.
po pitanju oporavka realnog sektora u SADu mogu odgovorno reći da se neće oporaviti sljedećih par godina. pa kvragu sve je više radnika beskućnika koji su sačinjavali realni sektor pa kako očekivati da se nešto proizvede bez radne snage.
nemojte misliti da sipam crnjake ali ja realno sagledavam globalne parametre.

i još nešto neki gore žale za jačim rastom tehnike a ja još jednom ponavljam da u ovim okolnostima na tržištu ma kako vjest dobra bila neznači puno.

Nauči gubiti ili odustani!!!

Dakle da rezimiramo… ti si se nakrcao tehnike i Hdela na ATH, 90% si na gubitku al na ovim cijenama preporučaš da se ne kupuje. Kralju [smiley]

Ovakvih novalija ima na forumu svaki tjedan-jedan.

Imamo i novi đingl – svaki tjedan – novi jedan.[lol]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



U USA najveće banke prvi puta u ovoj krizi objavljuju dobitke zanči bar u epicentru je kriza na kraju ili bar blizu kraja (realni sektor će i kod njih još malo pričekati kao i kada se ulazilo u recesiju).

prijatelju, ja bi volio da je ovo što ti napisa u vezi krize istina ali nekako se meni vidi da to netraje samo desetak mjeseci. ako konkretno krizu poistovjetimo sa ZSE I crobijem onda možemo nešto očekivati u proljeće ’10 . trebat će vremena da investitori povrate povjerenje i vjeru u domaće tržište a dotada će biti punjenje čarapa.
po pitanju oporavka realnog sektora u SADu mogu odgovorno reći da se neće oporaviti sljedećih par godina. pa kvragu sve je više radnika beskućnika koji su sačinjavali realni sektor pa kako očekivati da se nešto proizvede bez radne snage.
nemojte misliti da sipam crnjake ali ja realno sagledavam globalne parametre.

i još nešto neki gore žale za jačim rastom tehnike a ja još jednom ponavljam da u ovim okolnostima na tržištu ma kako vjest dobra bila neznači puno.
[/quote]

ja mislim da će se USA realni sektor početi oporavljati u drugoj polovici ove godine jer su tako isplanirali i prije nego su krizu stvorili. Ovi beskučnici su kolateralne žrtve kapitalističkih ciklusa. Privatnim vlasnicima Feda ne paše preduga kriza jer socijalizam kuca na vrata a onda će bit rezanje glava. Do druge polovice ove godine će naštampat zelembaća kolko god brale treba i idemo u hiperinflaciju i skyrocketing. juhuhuhuhuhu [lol]

I'LL BE BACK



U USA najveće banke prvi puta u ovoj krizi objavljuju dobitke zanči bar u epicentru je kriza na kraju ili bar blizu kraja (realni sektor će i kod njih još malo pričekati kao i kada se ulazilo u recesiju).

prijatelju, ja bi volio da je ovo što ti napisa u vezi krize istina ali nekako se meni vidi da to netraje samo desetak mjeseci. ako konkretno krizu poistovjetimo sa ZSE I crobijem onda možemo nešto očekivati u proljeće ’10 . trebat će vremena da investitori povrate povjerenje i vjeru u domaće tržište a dotada će biti punjenje čarapa.
po pitanju oporavka realnog sektora u SADu mogu odgovorno reći da se neće oporaviti sljedećih par godina. pa kvragu sve je više radnika beskućnika koji su sačinjavali realni sektor pa kako očekivati da se nešto proizvede bez radne snage.
nemojte misliti da sipam crnjake ali ja realno sagledavam globalne parametre.

i još nešto neki gore žale za jačim rastom tehnike a ja još jednom ponavljam da u ovim okolnostima na tržištu ma kako vjest dobra bila neznači puno.
[/quote]

Kriza drugorazrednih hipotekarnih kredita je u USA počela još u ljeto 2007, trebalo je godinu dana da povuče sve za sobom tako da kriza od samog početka traje nešto duže nego se općenito misli.
Složio bih se s tobom da kod nas možemo očekivat pozitivne pomake tek negdje početkom iduće godine (ako nam proračun preživi ovu). To je na tragu mojih razmišljanja jer stanje na burzi ide nekih pola godine ispred realnog sektora, a to je onda sve bliže.
Ali kako to obično biva najveća navala na dionice će opet biti kad crobex pređe 4000 (jednog lijepog dana) i od malih i od velikih jer rijetki imaju kahones sada kupovati, nije to samo praksa kod nas…

Iskrcaj se nastavlja, tko se nije skrio…:

Kupnje: THNK-R-A
Cijena Količina
1.210,00 15
1.203,00 20
1.202,10 2
1.177,00 8
1.173,47 2
1.103,45 1
1.094,00 1
1.093,30 12
1.059,15 25
1.036,00 8
Prodaje: THNK-R-A
Količina Cijena
12 1.258,71
44 1.259,00
15 1.270,00
30 1.271,00
5 1.272,70
7 1.275,00
6 1.279,99
5 1.285,00
8 1.289,00
15 1.293,90

otkud unatoč dobrim vijestima i dobrim posl. rezultatima ovakvo nepovjerenje prema Tehnici (u odnosu na druge građevince)???

biom75


otkud unatoč dobrim vijestima i dobrim posl. rezultatima ovakvo nepovjerenje prema Tehnici (u odnosu na druge građevince)???

Možda je dividenda 0kn???
A možda su u šumi…



otkud unatoč dobrim vijestima i dobrim posl. rezultatima ovakvo nepovjerenje prema Tehnici (u odnosu na druge građevince)???

Možda je dividenda 0kn???
A možda su u šumi…
[/quote]
Hm, logika kretanja cijene ove dionice u ovisnosti o vijestima kaže da :ako bi dobili dividendu 100 ili vise kn, vjerojatno bi još malo pali…-prije isplate!!

biom75

Nema kruha od ove dionice dok se ne istresu iz nje oni koji očigledno moraju, za njima bježe i mali jer se kratkoročno na bilo kojem građevinaru da mnogostruko više zaraditi i ne samo građevinaru jer danas je gotovo sve raslo nekoliko puta više.
Zadnji tjedan ova dionica je crna rupa na ZSE što je promet veći to je rast manji bez obzira na vijesti iz vana ili dobivene poslove…
Al zato kad svi krenu u korekciju onda će THNK predvoditi ekipu u minusu [lol]

Ovo je zadnjih dana daleko najgora dionica od svih građevinara na ZSE, usprkos dobivenom poslu i trenutnim vanjskim trendovima koji su sve povukli gore THNK samo što nije u minusu…
Jel netko zna razlog?
Pratio sam i onaj oporavak u 12. mjesecu prošle godine i povukla je gore u skladu sa ekipom, sad jedino ona gotovo stoji!??

jel ova dionica dobila neki posao u zadnjih par godina…???

biom75

New Report

Close