THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


od 12000 do 1000 kn pad od nekih 92%…
Koliko znam ništa im nije izgorilo, nikog odpustili, plaće nisu smanjili…
Čak su i relativno malo zaduženi ali nema to ništa veze kod nas…

ZSE je odavno ostala bez kapitala, ovih par miliončića trgovine na dan je čista simbolika. tržište je kod nas mrtvo i vrijednost većine dionica na ZSE nema veze sa realnošću odnosno s poslovanjem i vrijednošću firme inače bi pad vrijednosti preko 90% značio stečaj ili pomoć države da opstane. Kod nas je mnogo firmi toliko palo, a da im se u poslovanju nije ništa drastično promijenilo u zadnjih godinu i po dana.

Generalno se slažem sa vama, ali morate uzeti u obzir da je Tehnika na 12 500 kuna bila također bolesno pre-cijenjena, jer prema toj cijeni su multiple izgledale smiješno, čak i za uspješnu i lukrativnu 2009 godinu nakon solidnog rasta. Tako da ovaj podatak o 90 posto pada gubi malo na težini.

Ono što mene zanima najviše, a vjerujem i vas je koliko je tehnika pala ispod svoje neke "realne" vrijednosti, ako postoji taj termin uopće. Ja osobno smatram da je pala ispod realne vrijednosti, barem 50%.. eto bit ću skroman [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Hej, pa THNK je na 10% divyield-a od isplate prošle godine. Pitaš za fer vijednost. Teško je zbog projekcija, ali ispod BVPS po meni ne bi smjela biti.

I'LL BE BACK

Generalno se slažem sa vama, ali morate uzeti u obzir da je Tehnika na 12 500 kuna bila također bolesno pre-cijenjena, jer prema toj cijeni su multiple izgledale smiješno, čak i za uspješnu i lukrativnu 2009 godinu nakon solidnog rasta. Tako da ovaj podatak o 90 posto pada gubi malo na težini.

Ono što mene zanima najviše, a vjerujem i vas je koliko je tehnika pala ispod svoje neke "realne" vrijednosti, ako postoji taj termin uopće. Ja osobno smatram da je pala ispod realne vrijednosti, barem 50%.. eto bit ću skroman [tongue]

Slažem se.
Evo moje razmišljanje slikovito (subjektivno i krajnje konzervativno) o nekoj realnijoj cijeni ove dionice da je išlo nekim normalnijim tokom i da nije totalnog raspada na ZSE i šire:
(crna linija povučena odokativno ali izuzetno skromno jer ipak je firma tokom godina napredovala u svakom pogledu da ne idem u detalje)


Hej, pa THNK je na 10% divyield-a od isplate prošle godine. Pitaš za fer vijednost. Teško je zbog projekcija, ali ispod BVPS po meni ne bi smjela biti.

A to je na 30.09.2009.oko 2.400 kn.
Međutim,za lopatare tipa HDEL,VDKT bi ovaj pokazatelj relevantan,a za Tehniku više,za INGR još
malo više,aa IGH najviše.
Što su zaposlenici više obrazovani intelektualni kapital koji nije prikazan u BV vrijedi više i donosi
povečanje vrijednosti firme.

nalozi na kupnju se povećavaju mogli bi do kraja dana i mi malo potegnut prema gore

Zanimljivo, protrgovano sa rekordnih (unazad puno mjeseci) 194 komada netom prije skoka od cca +20%…

Nije zanimljivo, nego je glupo da ne može bit gluplje. Netko je u trenucima kad je dow rastao poen po sekundi rasprodao ta cca 194komada. Valjda mu falilo za hulahopke. U svakom slučaju hvala mu i nadam se da nije bio margin nego samo bunilo.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich



Hej, pa THNK je na 10% divyield-a od isplate prošle godine. Pitaš za fer vijednost. Teško je zbog projekcija, ali ispod BVPS po meni ne bi smjela biti.

A to je na 30.09.2009.oko 2.400 kn.
Međutim,za lopatare tipa HDEL,VDKT bi ovaj pokazatelj relevantan,a za Tehniku više,za INGR još
malo više,aa IGH najviše.
Što su zaposlenici više obrazovani intelektualni kapital koji nije prikazan u BV vrijedi više i donosi
povečanje vrijednosti firme.
[/quote]

Slažem se, ali nije intelektualni kapital ono što čini IGH da se trži na većem multiplikatoru BV od ostalih već ROE. Što veći ROE to veći BV multiplikator.

I'LL BE BACK


Nije zanimljivo, nego je glupo da ne može bit gluplje. Netko je u trenucima kad je dow rastao poen po sekundi rasprodao ta cca 194komada. Valjda mu falilo za hulahopke. U svakom slučaju hvala mu i nadam se da nije bio margin nego samo bunilo.

još je gluplje da je taj koji je prodao jeftino, ponovo kupovao kad je vidio da cijena ide gore… tipična greška na burzi…

PJEH
Konstruktor, IGH i Tehnika dobili posao gradnje autoceste Bar-Boljare!
18.3.2009 12:56:44

ZAGREB – Autocesta od Bara do Boljara, dužine 169,2 kilometra, koštat će, prema preliminarnim procjenama, oko 1,94 milijarde EUR.

Konstruktor, IGH i Tehnika dobili posao gradnje autoceste Bar-Boljare!
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Premijer Ivo Sanader upravo je u ovim trenucima počeo sjednicu Vlade otkrićem kako su IGH, Konstruktor i Tehnika dobili posao izgradnje autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori vrijedan gotovo dvije milijarde eura.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/konstruktor%2c-igh-i-tehnika-dobili-posao-gradnje-autoceste-bar-boljare!,40358.html


Konstruktor, IGH i Tehnika dobili posao gradnje autoceste Bar-Boljare!
Autor/izvor: Marina Šunjerga – marina.sunjerga@seebiz.eu
ZAGREB – Premijer Ivo Sanader upravo je u ovim trenucima počeo sjednicu Vlade otkrićem kako su IGH, Konstruktor i Tehnika dobili posao izgradnje autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori vrijedan gotovo dvije milijarde eura.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/konstruktor%2c-igh-i-tehnika-dobili-posao-gradnje-autoceste-bar-boljare!,40358.html

Svaka čast, tako se izlazi iz Recesije. Čestitke dioničarima na strpljenju! [thumbsup]

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

New Report

Close