THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo jedna loša vijest, odoše stambeni krediti sa 6,3 na 8%.

Vaš link


Evo jedna loša vijest, odoše stambeni krediti sa 6,3 na 8%.

Vaš link

evo jedna dobra [lol] :
Zagrebačka banka ipak ne podiže kamate na kredite

ZAGREB – Uprava Zagrebačke banke, doznajemo, tijekom prijepodneva poništit će jučer najavljenu odluku o povećanju kamata na kredite građana.

Zagrebačka banka povećava kamate na kredite

Podsjetimo, najveća hrvatska banka najavila je kako od 1. siječnja 2009. godine diže kamatne stope na sve kredite građana, i to od 0,5 pa čak do 1,7 posto. Za kredit od 750.000 kuna na 15 godina građani su plaćali anuitet (rata+glavnica) s kamatom od 6,3 posto 6451,13, a s novom odlukom su trebali plaćati 7167,39 kuna. Na stambeni kredit u kunama razlika je, dakle, trebala biti čak 700 kuna mjesečno.

Taj je njihov plan doživio oštre kritike medija i javnosti pa su odlučili da za sad neće biti dizanja kamata.

http://jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,12,30,,146829.jl

Heaven or Las Vegas

e moj Duseru…ostavit ćeš ti jaja ovdje

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Zagrebačka banka ipak ne podiže kamate na kredite

ZAGREB – Uprava Zagrebačke banke, doznajemo, tijekom prijepodneva poništit će jučer najavljenu odluku o povećanju kamata na kredite građana.

Stvarno su dosljedni… [lol]



Zagrebačka banka ipak ne podiže kamate na kredite

ZAGREB – Uprava Zagrebačke banke, doznajemo, tijekom prijepodneva poništit će jučer najavljenu odluku o povećanju kamata na kredite građana.


Stvarno su dosljedni… [lol]
[/quote]
Da.Ljudi koji su u kreditima umrli od brige a oni se zahebavaju..užas
Inače,dobra vijest za Tehniku i ostale građevinare koji se bave stanogradnjom 🙂

sijem žito raste grahorica


e moj Duseru…ostavit ćeš ti jaja ovdje

znaš koji bolji ticker za "ostavit jaja"?
ja ne i zato sam tu…

Heaven or Las Vegas



e moj Duseru…ostavit ćeš ti jaja ovdje

znaš koji bolji ticker za "ostavit jaja"?
ja ne i zato sam tu…
[/quote]

znam…pitaj Dinka N.

RHMF-O-103A [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Čuo, doduše iz druge ruke pa se neću baš 100% osloniti na informaciju ali navodno je Tehnika u najmanjim kreditima od sviha naših velikih građevinara odnosno većinu sadašnjih poslova vode vlastitim sredstvima (zašto je tome tako neznam, ako netko ima bolji uvid rado bih pročitao), što bi u idućoj godini mogla biti fina strateška prednost.
U mojoj ulici grade već 3. zgradu u 2 godine 2500eura m2 ako nekoga zanima.

P.S. Na asku se u prvih 10 probio nalog od 3319kn, znam da to ne znači a ma baš ništa ali lijepo ga je vidjeti [wink]
P.P.S. U zadnja 2 tjedna ova dionica stigla i prestigla ATPL, INGR i slične dionice koje su poskočile u nekoliko dana 40-50% i sada lagano krenule u rikverc (bilo bi lijepo da je to predznak nečeg pozitivnog u svezi THNK ali već sam se odvikao od pozitivnoh događanja na zse pa sam skeptičan u pogledu svega sa zelenim predznakom). Inače još jednom se pokazalo da je ovo jedna od boljih defanzivnih dionica na zse samo što nije za trejdanje ali nitko nije savršen.

Sretna 2009.g. svima ma kakve planove na zse za iduću godinu imali!! [lol]
Teško da može biti gora od 2008.g. još kako svi predviđaju oporavak realnog sektora u 2010.g. to bi značilo da se burze oporavljaju već u 2009.g. pa tko je ovu godinu preživio na zse iduća bi mu mogla biti jako vesela makar na poslu i smrznu plaće [lol] [wink]


Čuo, doduše iz druge ruke pa se neću baš 100% osloniti na informaciju ali navodno je Tehnika u najmanjim kreditima od sviha naših velikih građevinara odnosno većinu sadašnjih poslova vode vlastitim sredstvima (zašto je tome tako neznam, ako netko ima bolji uvid rado bih pročitao), što bi u idućoj godini mogla biti fina strateška prednost.

Kriva informacija, nije Tehnika, već INDG!

Gospodo moja, mislim da možemo baciti, odbaciti, zaboraviti sve ove klasične metode vrednovanja, jer ovo što se sprema vani u svijetu, americi, pogoditi će europu brutalno, a i ovakve banana države kakva smo mi.

Veliki problemi se spremaju, mislim da ulaganje u dinice u ovom trenutku nema previše smisla, jer bit će samo gore i gore, još dosta dugo.

Iskreno sumnjam u oporavak cijelog tržišta, a posebno naše drage tehnike.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


Gospodo moja, mislim da možemo baciti, odbaciti, zaboraviti sve ove klasične metode vrednovanja, jer ovo što se sprema vani u svijetu, americi, pogoditi će europu brutalno, a i ovakve banana države kakva smo mi.

Veliki problemi se spremaju, mislim da ulaganje u dinice u ovom trenutku nema previše smisla, jer bit će samo gore i gore, još dosta dugo.

Iskreno sumnjam u oporavak cijelog tržišta, a posebno naše drage tehnike.

..pa prodajte sve kolega i ne pratite burzu do 2010. Onda uđite na sve po 12 i glavni ste. Boli vas đon za nas naivce… Naravno i ja bi izašao kad bi imao manji gubitak i dobar ulaz za 2-3 mjeseca, ali, ali…to je burza a ne Biblija. Jedino je ona 100% nepogrešiva. Burza je špekulativna i to je ono što nekima odgovara a nekima ne…
A što kažete na to što tehniku niko ne prodaje već drže puno veću prodaju od kupnje???

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



Čuo, doduše iz druge ruke pa se neću baš 100% osloniti na informaciju ali navodno je Tehnika u najmanjim kreditima od sviha naših velikih građevinara odnosno većinu sadašnjih poslova vode vlastitim sredstvima (zašto je tome tako neznam, ako netko ima bolji uvid rado bih pročitao), što bi u idućoj godini mogla biti fina strateška prednost.

Kriva informacija, nije Tehnika, već INDG!
[/quote]

Tja!
Ta mi je dionica ipak malo prenelikvidna za moj ukus.
Ako je THNK odmah iza nje meni o.k.

New Report

Close