THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Na prodaji se već vidi i 2.500 u prvih 10 !

update, prva prodaja nekih +17% na zadnju cijenu
kako je krenulo ili idemo u specijalni režim trgovanja ili…

[/quote]

Kad bi se podigla likvidnost na zse mogla bi ova dionica nekoliko puta fino poskočiti prije nego se smiri na nekoj realnijoj razini…

…svaka čast onima koji je imaju…i nedaju je tek tako…za džabava…ja je nedam ispod 3000. vrijedi ona i 6000. no triba bit strpljiv…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


…svaka čast onima koji je imaju…i nedaju je tek tako…za džabava…ja je nedam ispod 3000. vrijedi ona i 6000. no triba bit strpljiv…

argumentiraj!
po čemu ona vrijedi 6000?
zato što ti tako želiš ili imaš neki konkretniji podatak, ili samo sipaš ovdje izjave iz rukava?

[tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



…svaka čast onima koji je imaju…i nedaju je tek tako…za džabava…ja je nedam ispod 3000. vrijedi ona i 6000. no triba bit strpljiv…

argumentiraj!
po čemu ona vrijedi 6000?
zato što ti tako želiš ili imaš neki konkretniji podatak, ili samo sipaš ovdje izjave iz rukava?

[tongue]
[/quote]

O čemu ti?? S kojim argumentima me to pitaš??? Ili samo pitaš da pitaš??? Argumentiraj svoje pitanje. Hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Dakle ti iznosiš tvrdnje, o nekoj tobožnjoj vrijednosti dionica Tehnike, baš me zanimalo otkuda taj optimizam, zato pitam, a ne da bi pitao pitanje, tek toliko.

Ok, sad kad smo moj motiv maknuli kao kamen spoticanja, zanima me na čemu ti baziraš svoje procjene o vrijednosti firme?

Malo mi je čudno, da ti svoje dionice "nedaš" ispod 3000, a firma vrijedi čak i 6000? Šta nije to malo preveliki raspon? Zašto bi i pomislio uopće da je "daš" za 3000, ako vrijedi "čak i" 6000?
Ok.. nebitno, ali ipak malo čudno.

Vrlo je upitno hoće li tehnika poslovati sa dobitkom, te kakav će taj dobitak biti u 2009, a ako ga i bude (što nisam baš siguran), čisto sumnjam da će biti isplate dividende. Sa te strane ne vidim poantu držanja ove dionice. Kakva je perspektiva u građevinarstvu prema sadašnjem stanju, mislim da dividende koje bi se mogle očekivat od tehnike ne opravdavaju ni postojeću cijenu, a kamoli nekih 3000, a da ne pričam o 6000 kuna.

Ako smatraš da bi imaoci dionica tehnike trebali špekulativno čekati da prodaju svoje dionice po višim cijenama, jer će eto cijene porasti, onda je to po meni u ovim uvjetima čisto klađenje, a i vrlo nerealno. Druga je priča što su mnogi (vjerojatno i ti) ušli po većim cijenama (opet špekulativno) pa sada si zamišljate da nešto vrijedi ili ne vrijedi toliko i toliko.

Prije ne tako davno, u 2004 godini Tehnika se tržila u rasponu od 600-1400 kuna, dok je građevinarstvo grabilo naprijed sa stopama rasta sa dvije znamenke, te su očekivanja bila ogromna, nalazili smo se u sredini stabilnog bull marketa i zato je tehnika eksplodirala, poput svih ostalih građevinara. S obzirom da se sada nalazimo u sredini bear marketa, s obzirom da je građevinarstvo u snažnom usporavanju, kako kod nas, tako i globalno, ne može se očekivati praktično nikakava ili vrlo slaba dobit od ove dionice u obliku dividende, a i cijene dionice, jer očekivanja se neće samo tako promjeniti da bi je pogurala prema gore. Zašto bi dionica rasla, ako nema neke logike, odnosno realnih nadanja da će dionica vratiti prinos u nekom obliku ?

A postoji šansa da u zadnjem bear runu dionica krahira prema 600 kuna radi vrlo lošeg stanja u građevini, ne vidim ni tu logiku za držanje.

Svaka čast onome što Filipec govori, naravno da on neće reć : "u problemima smo, upitno je šta će biti" , nego će pokušati biti "racionalan" i smiren i stabilan, te će reć sve je pod kontrolom, tehnika posluje divno i sve će biti ružičasto i lijepo.

Ovo je sve moje mišljenje, koje može biti ispravno, može biti skroz promašeno i retardirano, nisam stručnjak. A sad ti meni iznesi svoje mišljenje, bar neku logiku i argumente, zašto bi tehnika trebala rasti preko 3000 .. čak sve do 6000 kuna? Što bi ti kupci koji kupuju na 3000 trebali dobiti za svoj novac ?

Po meni će biti super, ako tehnika 2009 završi sa čvrstom nulom, a dionica ne potone ispod ovih razina…. što iskreno i želim, da se imatelji iste poštede nervoze .. [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Građevinski div TEHNIKA. novim GUP-om dobila pravo na svom zemljištu u Vukovarskoj na izgradnju nebodera koje god katosti želi.

U građevini nema novih poslova… Tehnika nije ugovorila ništa novo od ljeta…


U građevini nema novih poslova… Tehnika nije ugovorila ništa novo od ljeta…

http://stari.tehnika.hr/vstandard/tehnikinlist/doc/list233.pdf

Heaven or Las Vegas


A postoji šansa da u zadnjem bear runu dionica krahira prema 600 kuna radi vrlo lošeg stanja u građevini, ne vidim ni tu logiku za držanje.

Nije baš realan scenarij takvog kraha, ali da je moguć još jedan vrlo ozbiljan pad, svakako. Možda ne do 600, ali oko 1000 moguće. U svakom slučaju, sada nije vrijeme još za kupovanje, previše je nesigurnosti u igri da bi se izlagao vlastiti kapital pogibelji. Pa makar se propustilo prvi val rasta prije potvrde da smo dotakli dno.

FerengiHr

Malo je predugačko ali sam pročitao.
-Nisam ni očekivao da ću se od tehnike obogatiti u 2009.
-odgovori ti meni zašto je ta dionica bila skoro 12000kn??? zar je tooooooliko bila prenapuhana??? pa neka je bila napuhana 100% računaj, koliko je normalno da vrijedi.
-A koliko što vrijedi ne "računamo" ni ja ni ti . Vrijednost nečega ovisi o tome koliko je neko spreman za to platiti, a ako je neko nekada, ne tako davno bio spreman dati skoro 12.000 onda vjerujem da će nekada(pa neka je i za 2-3 godine-meni super)neko biti spreman platiti i 6000 a kamoli 3000.
Ako sada ne shvaćaš što sam želio reći onda ništa. Sretno ti na ulagačkoj strategiji. Kupuj PUNT-šalim se…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/12/17/0019006.html

http://www.abacus-brokeri.hr/?section=detalji&tab=graf&o=THNK-R-A&tr=ZSE
http://www.rast.hr/en/trziste/grafikoni.html?f%5Bticker%5D=THNK-R-A%3AZSE&f%5Btip%5D=1

ajde Ferenghi ti si tehničar, pričaj nam…

Heaven or Las Vegas

New Report

Close