THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

………….čuo iz pouzdanih izvora da radnici dobivaju mogućnost prodaje svojih dionica…………siroti radnici, oni uvijek dobiju dobru mogućnost u krivo vrijeme………….

[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


………….čuo iz pouzdanih izvora da radnici dobivaju mogućnost prodaje svojih dionica…………siroti radnici, oni uvijek dobiju dobru mogućnost u krivo vrijeme………….

[bye]

Mislim da je svaka riječ iz vaših ustiju, odnosno iz vaših multinickova, suvišna za neku dublju analizu i raspravu, stoga vaši ( ne ) pouzdani izvori neka ostanu za vas i vaše široliko pučanstvo.

Inače moram napomenuti da je lijepo to što imate vremena na pretek, pa pretpostavljam da ulažete u obrazovanje i znanje jer čovjek mora napredovati u životu kako bi bio konkurentan, kako mu se ne bi dogodilo da ga netko s manjom fluidnom inteligencijom pretekne, što pak dovodi do zaključka kako inteligentni mogu raditi čuda, dok oni pametni žive u zabludi.

………..ali kolega matrix90, nemojte tako, to što vi niste čuli vijest ne znači da nije istinita…………ja sam je samo slučajno doznao prije od vas…………

sretno i vama kao i znancu

e da i ulažite u znanje ( a poštedite me vaših nebuloza, zar vam nisam spasio brdo novaca govoreći da prodate ingru na 60.000 kuna…………uskoro ćemo izgleda moći dokupljivati 3:1 )[thumbsup]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!



ja se inače bavim nekretninama i mogu sa sigurnošću reć da je vidljiv pad potražnje za nekretninama i vrlo vjerovatno će nastupit i pad cijena (ne preveliki, ali ća ga biti)….ali sve to se odnosi samo na kuće i stanove.

Slažem se da je pad potražnje evidentan, za očekivati je i značajniji pad cijena stambenog prostora.
Međutim dobio sam informaciju da je Tehnika na dobrom glasu radi kvalitete izgradnje i navodno je sve što tehnika gradi već rasprodano. Pričam o stanovima.

Može li to netko potvrditi ili osporiti?

[/quote]

kao što je već više puta navedeno na forumu pa tako i na ovoj temi u Hrvatskoj dolazi do diferencijacije nekretnina po pitanju lokacije, cijene, kvalitete i urednosti papira
kod Tehnike je stvar slijedeća:

1. urednost papira odlična što pokazuje i mogućnost kupnje još nedovršenog stana na kredit (jer Tehnika jamči svojom imovinom/nekretninama), info iz prve ruke, lako je provjeriti na stranicama poslovnih banaka jer koliko znam PBZ i Erste ih prate u kreditima
2. po pitanju diferencijacije Z2 (Zvonimir centar) je rasprodan tj ostalo je još 5-6 malih lokala i par stanova dok Mercator centar-Zagrebačka ima još cca 60 stanova od ukupno 162 i čini mi se četiri veća lokala
3. Z3 započeti radovi, pretpostavljam da će prodaja krenuti od nove godine

što se Zagrebačke tiče u proljeće je bilo cca 60-70% neprodanih stanova dok je trenutno 35-40%, po meni dobar pokazatelj je i taj da im se ne žuri, pretpostavljam iz više razloga:
-likvidnost zadovoljavajuća
-od 1.1.2009 moguća kupnja nekretnina privatnih osoba iz EU
-Sky office tower bi toj lokaciji trebao malo dignuti privlačnost

i na kraju cijele priče stanogradnja je najprofitabilnija ali u ukupnom prometu Tehnike čini oko 20%

što se tiče pričica da radnici prodaju svoje dionice, koliko sam ja upoznat prodaju ali trezoru:

Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa količina datum izmjene sda
TEHNIKA D.D. 18.686 9,86 Osnovni račun 17 6.3.2008
TEHNIKA D.D. 18.690 9,86 Osnovni račun 4 31.3.2008
TEHNIKA D.D. 18.696 9,87 Osnovni račun 6 19.5.2008
TEHNIKA D.D. 18.700 9,87 Osnovni račun 4 23.5.2008
TEHNIKA D.D. 18.704 9,87 Osnovni račun 4 9.6.2008
TEHNIKA D.D. 18.710 9,88 Osnovni račun 6 22.7.2008

Heaven or Las Vegas

i još jedan savjet novim ili wannabe dioničarima THNK, pročitajte temu od početka:

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=701&pg=1

i također većinu bitnih informacija možete naći na web stranicama Tehnike:

Naslovna

Heaven or Las Vegas


i na kraju cijele priče stanogradnja je najprofitabilnija ali u ukupnom prometu Tehnike čini oko 20%

Kolega, kao i obično imate vrlo kvalitetne postove, svaka vam čast, a zamolio bih vas da potkrijepite gornju tvrdnju nekim informacijama konkretnim.

Hvala.
Pozdrav. [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition



i na kraju cijele priče stanogradnja je najprofitabilnija ali u ukupnom prometu Tehnike čini oko 20%

Kolega, kao i obično imate vrlo kvalitetne postove, svaka vam čast, a zamolio bih vas da potkrijepite gornju tvrdnju nekim informacijama konkretnim.

Hvala.
Pozdrav. [thumbsup]
[/quote]

citiram govor iz zadnjeg broja Tehnike:

"Od ukupno ostvare nih prihoda 1.229.111
ti suća ku na ili 97,96% ostva re no je u tu zemstvu
dok je 25.553 ti suća ku na ili 2,04%
ostva re no u ino zem stvu. Uko li ko ostva renje
ukupnog prihoda proma tramo s naslo va
nje go va stje ca nja do la zi mo do po dat ka da
je 933.986 ti suća ku na ostva re no s na slo va
pri ho da od obav lje nih ra do va za po zna tog
in ve stitora, 185.539 tisuća kuna od prodaje
sta no va, 48.086 ti suća ku na od tr go vi ne te
61.624 ti suća ku na na osta le po slov ne priho
de dok je 25.429 ti suća ku na ostva re no
s na slo va fi nan cij skih pri ho da."

http://stari.tehnika.hr/vstandard/tehnikinlist/doc/list230.pdf
strana br 6, podaci za 2007-u

Heaven or Las Vegas




ja se inače bavim nekretninama i mogu sa sigurnošću reć da je vidljiv pad potražnje za nekretninama i vrlo vjerovatno će nastupit i pad cijena (ne preveliki, ali ća ga biti)….ali sve to se odnosi samo na kuće i stanove.

Slažem se da je pad potražnje evidentan, za očekivati je i značajniji pad cijena stambenog prostora.
Međutim dobio sam informaciju da je Tehnika na dobrom glasu radi kvalitete izgradnje i navodno je sve što tehnika gradi već rasprodano. Pričam o stanovima.

Može li to netko potvrditi ili osporiti?
[/quote]
ne mogu niti potvrditi niti osporiti ovo što navodiš, ali mogu reći da dobre stvari (dobre nekretnine) bez problema drže tržišnu cijenu i da se kupci tuku za takve bez obzira na krizu – za dobre stvari (po realnim cijenama naravno) uvijek ima kupaca – netko uvijek ima cash-a samo je pitanje što takvi žele kupiti….dobra lokacija, kvaliteta i slično (ali prije svega lokacija) osiguravaju miran san ček i u ovim kriznim danima/mjesecima/godinama. Nadam se da Tehnika ima prave stvari!!!!
Volio bi i ja čuti iz pouzdanih izvora da li se tehnika muči sa prodajom stanova.
[/quote]

U mojoj ulici grade 2 zgrade. Iskreno grade ne baš kvalitetno (moja struka), štede i gdje treba i gdje ne treba ali s obzirom na lokaciju u samom centru ZG sve već prodano po cijenama za centar grada. Nebih se uselio u njihovu zgradu ali za firmu je to dobro manji trošak veća zarada (dok ima kupaca).

I sada vidimo da je tehnika ipak ušla ispod 3000.
Možete opet pljuvat po meni, ali ispada da sam ipak bio u pravu kada sam ustvrdio da ima prostora za sasvim fini pad.

Evo sada kažem da ako vani propadne ovaj kvazi "okret" gledat ćemo je i na 2500.
Pa možete počet pljuvat po mom postu slobodno. [lol]

Ispod 2000 kuna ja ne vidim ovu dionicu čak ni u snovima. Već u rasponu 2000-2500 smo u području "čvrste ruke", te pad može biti samo isceniran od strane velikih igrača, radi nekih svojih ciljeva, ali sumnjam da može biti dugoročan.

Tehnika, odličan buy na ovim cijenama, odlično i za snižavanje ulaza za vas kolege koji ste ulazili na višim cijenama, te također za prvi ulaz, pa sve naniže (ako će padat) do kud će već ići.

Ove cijene sada postaju lagno već smiješne kako će se snižavati dalje, a svi koji rasprodaju od sada, pa na dalje po cijenama ispod 3000 nisu baš racionalni ulagaći, ali siguran sam da će i takvih biti, sve ovisi o "rasprodavačkom" sentimentu cijelog tržišta, koje bi po meni moglo stati na oko 2500 bodova, u slučaju stvarnog loma na eu i us tržištima.

Ali,
šanse da se tehnika za godinu-dvije, opet ne trži po barem 5000 kuna su realno malene, dajući sasvim dobru profitnu marginu, pogotovo ako će se dat dokupljivat još prema 2000 kuna.

Fundamenti su vrlo dobri na trenutnih 2900 kuna, evo vidimo 20 posto prihoda iz stanogradnje nam uljeva barem malo pouzdanja [rolleyes] da možda uđemo privremeno u poslovanje sa minusom ali sumnjam da će to potrajati više nego kroz 2009 godinu … otprlilke … [pray]

PS: umjesto da se ljutite na mene (opet i bez razloga) vi koji ste kupili napr na 12 500 deset komada, sada ako kupite za 60 000 još DVAdeset komada, imate prosječan ulaz od svega 6100, te nećete morati više čekati mnogo godina da dodjete na nulu (nominalno), a da ne pričam o onima koji su vili realniji pa su ulazili niže.

Sretno svima! [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Kolega, zahvaljujući stanju na globalnom tržištu, Vi ćete si umisliti da stze strašo dobar "analitikant", a kako nebi došli u zabludu i da Vam pomognem, THNK iden na "1200" u slijedečih 15 dana, pa neka meni ev. prpadne mjesto 1-og burzovnog gurua.

I mogu reć da me već zbog Vašeg prisustva i ovakvih osvrta na ovom forumu pomalo hvata rijetka stolica da ne rećem po naški -proljev.

Ja si ne umišljam čak ni da sam prosjećno dobar analikant, analitičar ili što god [thumbsup]

Ja sam samo skromno ustvrdio da tehniku neće ništa podržati pri padu svjetskih indeksa, i mislim samo da je ta procjena bila dobra, a ostali kolege koji su počeli bacati na mene drvlje, kamenje, i nizove uvreda su me potaknuli da se malo branim, iako iskreni nije mi baš bitno [lol]

Ne slažem se sa vama da Tehnika ide na 1200. Ali ako se Vaša procjena pokaže točnom, kupit ću što više budem mogao po cijeni od 1200 kuna [lol], osobno ću prodat svoj stan (time pridodajući pritisku prodaje na tržištu stanova hehe) i kupit Tehnike 1000 komada [tongue]

I da, neznam koji je smisao vrijeđanja? Što se točno time postiže? Osim što pokazujete nekulturu, nepoznavanje forumskih pravila, ljutinu (valjda radi visokog ulaza) [tongue]

PS: nebute bili prvi guru, jer niste nikad ništ pametno napisali, po meni je kolega duser najkonkretniji i najsuvisliji, pa čak i ako pogodite to ćemo svrstat pod kategoriju “laki strajk”

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Pazite kolega, ja inaće nemem ništa protiv Vašeg prisustva ma forumu, ali koliko pratim ovaj forum Vi još ništa afirmativno niste napisali , acto n.r. THNK, već ste se uvijek javljali u smislu ; jesam li bio u pravu predskazujući pad, koji inaće zahvaljujuči globalnim kretajima nije bilo tešo predvidjeti.

ako pregledate moje postove u prošlosti , šta se tiće THNK, sve će Vam biti jasno( u što iskreno sumnjam), a inaće šta se tiće poslovanja THNK i branše u to see, očito je razumijete kao "marica u k….vi k….rac.".

Lijepi pozdrav i bez daljne, a pogotovo ne kompetentne polemike.

Osim toga kaj, Vass briga za visinu mog ulaza, možda nisam niti dioničar THNK-e već samo volim dobronamjernu kompetentnu diskusiju na temu, a to vi očito je niste.

New Report

Close