THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nisam baš u toku s ovom dionicom, ali frend (građevinar) kaže da još nisu završili one hotele maistre u rovinju i da će ih adris uništit penalima zbog kašnjenja jer im je propala sezona?

točno je da kasne za popizdit, ali pitanje je što piše u ugovoru, tko je uopće uzrokovao kašnjenje i koliki mogu biti penali

Tehnika je na ovim cijenama definitivno ušla u buy zonu, fundamenti nisu tako loši, ali radi se o tome da je sektor građevinarstva pred drastičnim usporavanjem, a iz izvješća se vidi da se borimo sa bilancom i da nam tehnika nije baš profitabilna. A uz to nas plaši medo izvana koji može udarit po svjetskim burzama i po crobiju.

Sa tog aspekta mi se čini da bi tehnika mogla liznut 3000, te ju zato po meni treba tamo čekati…

PS: mnogo je dionica na našem tržištu fundamentalno jako zdravo i dobro pa svejedno padaju, ali tako je to u bear marketu… to mi je prvo na pameti kada krenem pričati da će tehnika po meni ako se ovakvo raspoloženje nastavi dotaknuti 3000.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

ZAŠTO NEMAM NOVACA UVIJEK DOK MI TREBA ??? Zašto uvijek radim krivo, i nikad druge ne slušam..
zašto je sve jeftino i NEDOSTUPNO ?????

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


ZAŠTO NEMAM NOVACA UVIJEK DOK MI TREBA ??? Zašto uvijek radim krivo, i nikad druge ne slušam..
zašto je sve jeftino i NEDOSTUPNO ?????

a nisi sve one cipele trebala pokupovati

po prometu bih rekao da su ovdje margini u igri.



nisam baš u toku s ovom dionicom, ali frend (građevinar) kaže da još nisu završili one hotele maistre u rovinju i da će ih adris uništit penalima zbog kašnjenja jer im je propala sezona?

točno je da kasne za popizdit, ali pitanje je što piše u ugovoru, tko je uopće uzrokovao kašnjenje i koliki mogu biti penali
[/quote]

još sam se malo raspitao danas i izgleda da nije sva krivnja na tehnici, već da je adris mijenjao tijekom radova projekte pa je to najvećim dijelom dovelo do kašnjenja. manji dio krivnje ostaje na tehnici, pa ni penali ne bi trebali biti preveliki. ne znam jel vam to što koristi. pozdrav

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Planiram ući u ovu dionicu jer mi već mjesecima izgleda veoma povoljno ali ona uspijeva iz dana u dan biti sve povoljnija tako da me već lagano hvata strah da i nakon mog ulaska ne nastavi sa trendom [lol]
Ako netko ima argumente da mi vrati nadu u ovu dionicu rado ću ga pročitati [pray] [thumbsup]


Planiram ući u ovu dionicu jer mi već mjesecima izgleda veoma povoljno ali ona uspijeva iz dana u dan biti sve povoljnija tako da me već lagano hvata strah da i nakon mog ulaska ne nastavi sa trendom [lol]
Ako netko ima argumente da mi vrati nadu u ovu dionicu rado ću ga pročitati [pray] [thumbsup]

+razlika u FA naspram sektora (u prilogu)
+rast dobiti prosjek zadnjih pet godina +36,7%
+rast prihoda prosjek zadnjih pet godina +12,4%
+nema izlaza iz top 10
+fantomskih 750M u izvanbilančnoj evidenciji (još uvijek nisam uspio saznati o čemu se radi)
-loš sentiment (još od kupske)
-TA
-margini…
-margini…
-margini…

Heaven or Las Vegas

Sto jest, jest… Ovo je medvjedji diskont vec. A ja bi trebao znat, ipak sam Ursus arctos horribilis.

Kolega Duser, kad cete u top10 izvirit? Niste valjda pod nekim skrbnickim?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Sto jest, jest… Ovo je medvjedji diskont vec. A ja bi trebao znat, ipak sam Ursus arctos horribilis.

Kolega Duser, kad cete u top10 izvirit? Niste valjda pod nekim skrbnickim?

ccc, nisam baš tako veliki igrač, dokupljujem koliko mogu svaki ili svaki drugi mjesec (od rente stana i od plaće koliko mogu izdvojiti, dividendi) jednog dana će mi valjda unuci biti zahvalni [lol]

Heaven or Las Vegas

Molim ocajnog prodavaca na THN, da se mi javi na private, zašto placati provizuju ako se vec daje ovaj biser skoro đabe.., možemo to mi van burze srediti… [rolleyes]

V



Bitno da kad sam lijepo upozorio kolega da će tehnika ispod 4000, onda me se ispljuvalo ko konja.
Postoji vrlo realni potencijal da tehnika ode na oko 3000 kuna, na koliko je sada trenutno moj osobni target. Ovisno o sentimentu tržišta. Naravno ako se tržište okrene da možemo za tili čas lizati opet skoro 7000, ali to nije poanta, kako se sada stvari razvijaju vjerojatnije je da ćemo prvo liznut 3000 !!

Imamo objektivno loše rezultate za ovu godinu, tužbe, narušen ugled firme, imamo sektor koji je generalno u totalnoj banani u nadolazećem vremenu… stoga mislim da pri bear udaru itekako možemo i ispod 3000… iako sumnjam da ćemo daleko ispod toga.

kolega ne treba pretjerivati sa laganjem………….ima nas koji smo pročitali izvješće
iako većina nije, pa njih možete plašiti praznom puškom [wink]

a to za konja, to ste vi rekli, ja gajim osobitu ljubav prema konjima [kiss]
[/quote]

Kolega Sančo, osjećate li se sada ipak dužnim barem da mi kažete da nisam pretjerivao sa "lažima"? [lol]

PS: osobno još uvijek vjerujem da će dno za THNK biti oko 3000. Ako vani krene nizbrdo sve, ponavljam, onda ni 2500 nije nemoguće, ali toliko hrabar nisam da bi to tvrdio. Trenutno je tehnika čisti buy. Skupljat odavde prema 2500, ako se dogodi, ako ne onda opet dobro [thumbsup]

Obey Ferengi Rules of Acquisition

New Report

Close