THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne boj se ništa indijanac, gledam malo TA ove bjedne dionice i koliko vidim, to može samo još dolje. Ako si se postavio i ispod 4000 kuna biti ćeš poklopljen do kraja tjedna. [wink]

drago mi je ćosić [tongue]………..samo ne vidim kakve to ima veze sa fer vrijednošću tehnike
komentari trgovanja se pišu na posebnoj temi [bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Problem kod ove dionice je taj da su imaoci u zadnjih dva mjeseca izgubili 1500 kn na njoj, dok se na drugim dionicama dalo lijepo zaraditi. Da su vjerni dioničari izašli, pa makar na kratko i ponovno ušli, mogli su zaraditi po dva kriterije.
1. Na nižoj kupovnoj cijeni THNK.
2. Na drugim dionicama.

Ne drukam, nego malo gledam grafove i sve mi se čini da dosta ljudi koji su prodavali zadnjih mjeseci , razmišlja upravo na ovaj način.

Mislim da bi i Tehnika trebala angažirati profesionalca za PR.Ovako jedine informacije o radu Tehnike su vidljive iz njenih sindikalnih novina.(gdje možete naći informacije od kućnog lječnika,šahovske probleme i detalje rješavanja hidroizolacije ravnog krova).Dok jedan IGH ili Ingra koji su prije dvije godine gledali Tehnici u leđa sada su glavne medijske zvijezde u branši građevine.
Openheim ako ugovori ogradu za 20.000 kuna odmah saziva presicu i onda ispočetka priča o svim budućim poslovima Ingre.
Neshvatljivo je da jedna Tehnika koja ima sve,menagment,projektni biro(vrhunski),operativu i dugogodišnje kooperante čami u sjeni Radiča i Oppenheima.Ljudi zaboravljaju da je Ingra godinama živjela od prodaje Tehnike po svijetu i brala slavu na osnovu tuđeg rada.
Radić(Gregurić) ugovara po Rusiji a Tehnika je izgradila pola Rusije (Soči,Moskva,Norilsk…)
Drugi problem je u inertnosti Tehnike odnosno njenog menagmenta.Nesvatljivo je da velike poslove u Zagrebu preuzimaju neke noname firme npr Arena,Trigranitov shopig centar…
Trigranitov shopig centar 200.000 kvadrata će graditi firma Mucić iz Ljubuškog.Neshvatljivo.
Nadalje Tehnika koja je nekada imala i po 3000 radnika po gradilištima širom svijeta (Alžir,Rusija,Njemačka) danas ima samo jednog predstavnika u Frankfurtu
Morat će Filipec ubrzo mijenjati taktiku ili će završiti u holdingu IGH

ja sam provjerio da li tko iz prvih deset prodaje i ustanovio da ne prodaju……………..naravno uvijek ima onih koji su ušli davno i imaju vrlo nizak ulaz ( poput nightridera ) pa tuku po bidu……………a tu su i pojedini fondovi koji su prisiljeni prodavati……….no to je njihov problem

u poslovanju tehnike nema nekih problema koji bi opravdali pad u odnosu na fer vrijednost
a kad će stati rasprodaja na gotovo svim dionicama nitko ne zna……………….nek omv slučajno da ponudu za inu ili mol korigira svoju, da vidiš preokreta

do tada letargija

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Samo da napomenem da ste danas dosegnuli najnižu cijenu u zadnjih dvije godine, a kako prodaja završenih stanova stoji, zbog Kupske ulice raditi će se milijunske rezervacije i općenitio tržište nekretnina tek treba doživjeti slom (krajem ove godine), IMHO ovo će još dosta roniti do točke potpore, a o nekakav spasonosni rast zaboravite, jer čim cijena krene gore krenuti će i masovno iskrcavanje.

Bemu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Novi provokator na temi a nitko da komentira gluposti.
I koji je to samo osjećaj za tržište..??? uuuhhhhhhhhh
Daje savjete kako ste mogli nedavno izaći pa danas ponovno ući i fino na tome zaraditi.
Zašto ga nitko ne posluša?
Pa nije vrag da samo on ima DeLorean-a?!
Navodno čovjek gleda TA i traži točke potpore. Da, da!!! Meni nekako izgleda da koristi "ja mislim" analizu [proud]
I da čak zna i kad će slom tržišta nekretnina!!!
Pa da bi čovijek riječ rekao.

Nego iznenadila me zrelost ostalih forumaša. Već sam lagano odustao od foruma kao i mnogi za kojima žalim ali možda i nije kraj. Još se može dobrih stvari pročitati ako znaš koje "pisce" odabrati.
Uvijek se pitam dali se forum propao sam od sebe ili i tu netko ili nekoliko većih namjerno,smišljeno muti vodu.
Nego da vidim da je i ideja zvana "ignor" funkcija nekako, slučajno, zamrla. Zanimljivo!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

PA nadam se da ćeš me se sjetiti kad ćeš za dva mjeseca na dnevniku gledati reportažu o slomu tržišta nekretnina. Ne treba biti veliki majstor TA analize da se vidi da ovdje nema točke potpore i da je svaki uzlet unazad tri mjeseca bio čisti bull trap. Ja ti nisam od onih što rišu po grafovima kružiće, trokutiće i cvijeće, ali samo ću ti reći otvori si graf s cijenom i ispod njega stavi graf s prometom i ma svaki skok u cijeni možeš zaokružiti crvenim i napisati bull trap.

Mcap (000) 742.276,33
ajmo majstori tko zna zašto je baš ovo bitno?

odavde postoje dva puta, koja su to?

Heaven or Las Vegas


Mcap (000) 742.276,33
ajmo majstori tko zna zašto je baš ovo bitno?

odavde postoje dva puta, koja su to?

Duser, MCAP 750 milja je za OMF donja granica, da li i za OIF ?
Koliko dugo smije bit ispod , 6 mjeseci ?

http://www.hanfa.hr/uploads/13-08-21.pdf

Članak 3.
Članak 4. mijenja se i glasi:
»(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u ostale
kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj, dozvoljeno je ulagati:
· u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju veću od 750
milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena vrijednost tržišne
kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750 milijuna kuna, fond može i dalje
stjecati te dionice sve dok se vrijednost tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod
vrijednosti od 650 milijuna kuna.
· ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna, primijeniti će
se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka promjene.

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1999/0936.htm

Članak 73.
(1) U slučaju odstupanja od ograničenja propisanih u članku 69. do 72. ovoga Zakona, zbog sljedećih razloga:

– promjene trzišnih cijena koje predstavljaju osnovicu za procjenu vrijednosti imovine i obveza mirovinskog fonda,

– promjene tečaja,

– promjene organizacijskih ili ekonomskih odnosa među subjektima u koje je ulagana imovina mirovinskog fonda,

– bilo kojih drugih okolnosti izvan neposredne kontrole mirovinskog društva,

mirovinsko društvo tada ima obvezu poduzeti mjere da se aktivnosti ulaganja imovine mirovinskog fonda usklade sa zakonskim odredbama.

(2) Usklađivanje aktivnosti ulaganja sa zakonskim odredbama mora se provesti najkasnije u roku od šest mjeseci od dana povrede odredbi ili od dana kada se procjenom imovine mirovinskog fonda ustanovi postojanje povrede, ovisno o tome što se pojavi ranije.

(3) Na zahtjev mirovinskog društva podnesenog najkasnije trideset dana od dana povrede ili potvrde postojanja povrede, Agencija može produžiti rok iz stavka 2. ovoga članka na 12 mjeseci, ukoliko je to potrebno radi zaštite interesa članova fonda.

Heaven or Las Vegas



Mcap (000) 742.276,33
ajmo majstori tko zna zašto je baš ovo bitno?

odavde postoje dva puta, koja su to?

Duser, MCAP 750 milja je za OMF donja granica, da li i za OIF ?
Koliko dugo smije bit ispod , 6 mjeseci ?

[/quote]

mislim da OIF-ovi nemaju sličnih ograničenja (osim ako nije statutom fonda drukčije određeno)

Heaven or Las Vegas


Bemu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Novi provokator na temi a nitko da komentira gluposti.
I koji je to samo osjećaj za tržište..??? uuuhhhhhhhhh
Daje savjete kako ste mogli nedavno izaći pa danas ponovno ući i fino na tome zaraditi.
Zašto ga nitko ne posluša?
Pa nije vrag da samo on ima DeLorean-a?!
Navodno čovjek gleda TA i traži točke potpore. Da, da!!! Meni nekako izgleda da koristi "ja mislim" analizu [proud]
I da čak zna i kad će slom tržišta nekretnina!!!
Pa da bi čovijek riječ rekao.

Nego iznenadila me zrelost ostalih forumaša. Već sam lagano odustao od foruma kao i mnogi za kojima žalim ali možda i nije kraj. Još se može dobrih stvari pročitati ako znaš koje "pisce" odabrati.
Uvijek se pitam dali se forum propao sam od sebe ili i tu netko ili nekoliko većih namjerno,smišljeno muti vodu.
Nego da vidim da je i ideja zvana "ignor" funkcija nekako, slučajno, zamrla. Zanimljivo!

evo da ja dam neku ja mislim analiz…[lol]

ja mislim da je sentiment na ovoj dionici katastrofa i da će tu kada cijena počne rast biti toliko prodaje da ni vijest da će tehnika graditi nove twinse neće pomoći…

ovo je definitivno jedna od onih zaključanih dionica o kojima sam prićao.

majstor za ja mislim analize (po engleški IMHO) [lol]

New Report

Close