THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


traktor: ” Dinac: ” imam pitanje: kupio sam tehniku na 4850-4950 u srijedu jer sam se nadao zaradi od 30ak posto u iduca 3 mjeseca. sada se desilo to da sam u plusu 35 posto za 4 dana… kako bi vi reagirali na ovo? bi li cekali 3 mjeseca ili bi ste prodali na razini kojoj ste se nadali a dosla je puno ranije? hvala na savjetima ” prodao ( naime sve što sam dokupio na razinama ispod 5k , sve sam prodao na iznad 6k, i danas sam ponovo na 5,5-5,7 dokupio ( iako nisam siguran da znam što radim )[huh] ” Vidim kolega, zaradili ste, na čemu vam ni najmanje ne zavidim , ali slobodan sam primjetiti da od kvalitetne dionive zahvaljujuči trenutnoj volatilnosti tržišta radite S ……Ranje i to veliko. Strpljen spašen

zar nije smisao u tome?
[lol]


Ja izašao na 6K. Kupovao po 5K. Puno sam razmišljao o ovoj odluci i definitvno odlučio da ne želim građevinare u portfelju. Smrdi mi cijela spika s nekretninama u nadolazećem periodu i mislim da idu down.

1. Otvoriti http://www.tehnika.hr
2. Pogledati prodaju stanova na obe lokacije
3. i SHVATITI DA NE PADAJU CIJENE NEKRETNINA VEC JE POCELA DIFERENCIJACIJA (centar Zvonimir sav prodan iznad 2400, a zagrebacka ne ide po 1800).

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


macro: ” traktor: ” Dinac: ” imam pitanje: kupio sam tehniku na 4850-4950 u srijedu jer sam se nadao zaradi od 30ak posto u iduca 3 mjeseca. sada se desilo to da sam u plusu 35 posto za 4 dana… kako bi vi reagirali na ovo? bi li cekali 3 mjeseca ili bi ste prodali na razini kojoj ste se nadali a dosla je puno ranije? hvala na savjetima ” prodao ( naime sve što sam dokupio na razinama ispod 5k , sve sam prodao na iznad 6k, i danas sam ponovo na 5,5-5,7 dokupio ( iako nisam siguran da znam što radim )[huh] ” Vidim kolega, zaradili ste, na čemu vam ni najmanje ne zavidim , ali slobodan sam primjetiti da od kvalitetne dionive zahvaljujuči trenutnoj volatilnosti tržišta radite S ……Ranje i to veliko. Strpljen spašen ” zar nije smisao u tome? [lol]

KOlega, ja smam bez komentara !!!!!!!!!!!!!!!


governor: ” Ja izašao na 6K. Kupovao po 5K. Puno sam razmišljao o ovoj odluci i definitvno odlučio da ne želim građevinare u portfelju. Smrdi mi cijela spika s nekretninama u nadolazećem periodu i mislim da idu down. ” 1. Otvoriti http://www.tehnika.hr 2. Pogledati prodaju stanova na obe lokacije 3. i SHVATITI DA NE PADAJU CIJENE NEKRETNINA VEC JE POCELA DIFERENCIJACIJA (centar Zvonimir sav prodan iznad 2400, a zagrebacka ne ide po 1800).

kako god. svako dobro!

pozdrav

I'LL BE BACK

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=20322936&postcount=797

nema više krana, još malo pa gotovo…
zna li netko kako napreduje onaj hotelčić od Maistre, i on bi uskoro mogao biti pri kraju

Heaven or Las Vegas


http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=20322936&postcount=797 nema više krana, još malo pa gotovo… zna li netko kako napreduje onaj hotelčić od Maistre, i on bi uskoro mogao biti pri kraju

Stručnjaci iz centrale Erste-a izjavili su da je ova zgrada napravljena na svjetskom nivou što se tiče konstrukcije i jako su zadovoljni. Možda bude još suradnje.[thumbsup]

Ima THNK potencial za lijepi rast..

P/E 19,76
BV Društva (000 kn) 536.934,00
BVPS 3.143,99
P/BV 2,04
ROA % 3,91
ROE % 10,30[thumbsup]

čini mi se da su malo pretjerali s pumpanjem

FI slabiji nego prošle godine, a cijena preko 6400
20.03. kad je crobex bio 3.839 kao što je sada , prosj. cijena bila 6.189. a maksimalna 6332kn

kod prve korekcije ide to ispod 6000 kn

šta sam rekao

evo počela je značajnije padati
ide ona i možda još dvjesto kuna dolje
Ako sutra bude korekcije crobexa, a nije je bilo 3 dana, možda se vrati i za još tristo-četristo niže


šta sam rekao evo počela je značajnije padati ide ona i možda još dvjesto kuna dolje Ako sutra bude korekcije crobexa, a nije je bilo 3 dana, možda se vrati i za još tristo-četristo niže

K.I.S.S.

Keep IT simple stupid[thumbsup]


čini mi se da su malo pretjerali s pumpanjem FI slabiji nego prošle godine, a cijena preko 6400 20.03. kad je crobex bio 3.839 kao što je sada , prosj. cijena bila 6.189. a maksimalna 6332kn kod prve korekcije ide to ispod 6000 kn

Kolega molim recite gdje ste vidjeli FI za 1Q2008, bio bi vam zahvalan, osim toga pogledajte moj post nešto dana u nazad pa ćete shvatiti zašto je kod građevinaca (osim INGRA-e) Q- rezultat irelevantan za poslovanje istih, ako Vi to uopće razumijete , odjedanput se pojavite na ovoj temi i počnete prosipati iovakve nebuloze, ne shvačam kako Vam to uopće dozvole !!!!!!!!!!!!!!!!!

hrki:
” čini mi se da su malo pretjerali s pumpanjem FI slabiji nego prošle godine, a cijena preko 6400 20.03. kad je crobex bio 3.839 kao što je sada , prosj. cijena bila 6.189. a maksimalna 6332kn kod prve korekcije ide to ispod 6000 kn

Kolega dali to znači da bi Tehnika na jesem mogla ponovo na 12 000?[undecid]

New Report

Close