THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vijesti su odlične.
Ukoliko sam dobro razumio neče biti nikakvih zabrane rada za tehniku?
Radovi na kupskoj ce se nastaviti za cc 2mjeseca. Jeli se zna tki če biti izvođač radova? Dali Tehnika nastavlja sa radovima?[undecid]


Vijesti su odlične. Ukoliko sam dobro razumio neče biti nikakvih zabrane rada za tehniku? Radovi na kupskoj ce se nastaviti za cc 2mjeseca. Jeli se zna tki če biti izvođač radova? Dali Tehnika nastavlja sa radovima?[undecid]

koliko sam ja razumio:
-radovi bi se trebali nastaviti za dva mjeseca
-Tehnika već radi na pripremnim radovima za nastavak gradnje
-državno odvjetništvo nije predložilo zabranu obavljanja djelatnosti
-ako i kada se dosude odštete biti će isplaćene iz osiguranja

Heaven or Las Vegas

na koliko je ono bila tehnika prije pada,hmhm

dosta je bilo za.ebancije, kupujem u ponedjeljak pa šta košta nek se plati
[sealed]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


dosta je bilo za.ebancije, kupujem u ponedjeljak pa šta košta nek se plati [sealed]

Valjda će sad i ovu izmučenu dionicu otpustiti sa uzde….nekaj sitnog bu se našlo za dokup i da si smanjim ulaz. Moram priznati da sam se malo zaletio kad sam počeo skupljati na 7k..6k..itd….Sad me jedino mori koliko uložiti u ATPL, a koliko u THNK…[proud]

Ja isto jos uvijek ulazem u ovu dionicu,cak si razmisljam da izadem iz Templeton Growth Fund,inc,issin—-US8801991048, makar mi je povezan sa osiguranjem i penzijom.,sto mislite ?

Imao sam i imacu,ali samo sa ljudima[color=blue][/color]

u prilogu je tablica iz koje se može vidjeti usporedba THNK naspram sektora, također sam napravio estimate koji se bazira na prosječnom rastu u zadnjih pet godina pa koga zanima…

molim komentare…

Heaven or Las Vegas

I ja sam tak ogledao pokazatelje, pa sam sad 40% u minusu:(Dok s druge strane IGH se vratio puno brze…NEznam ,al ova Kupska nas je ubila…Ipak mogao bi si smanjit ulaz:)

DAN GRADITELJA PROBLEMI S LICENCIRANJEM I NEDOSTATKOM RADNIKA Promjene pravilnika moguće nakon licenciranja U Libiji propuštamo poslove vrijedne 100 milijardi dolara, upozorava Rudolf Rom Obnova infrastrukture “U Libiji veliki vođa Gadafi u dvije godine planira obnoviti kompletnu infrastrukturu. Poslovi su vrijedni čak 100 milijardi dolara, i to bez natječaja, samo čekaju da se jave hrvatski građevinari, ali oni se unatoč najavi o organizaciji klastera prije godinu dana ne mogu dogovoriti o zajedničkoj ponudi. Ponovno ćemo razgovarati s IGH, koji bi trebao predvoditi klaster tvrtki, da organizacijski pomogne udruživanje. Hrvatski građevinari ne shvaćaju da im je u izvozu jedina šansa jer će u Hrvatskoj doći crni dani i recesija. Samostalni izlazak u inozemstvo je težak jer smo premali i moramo se udružiti”, upozorio je Rudolf Rom, direktor sektora za graditeljstvo i komunalne poslove u HGK-u. I Goran Knežević iz Međimurja Graditeljstva predložio je Željku Žderiću, čelniku Konstruktora i predsjedniku strukovnog udruženja graditeljstva da pokrene inicijativu udruživanja jer oni primaju pozive iz Libije, ali ne mogu sami izaći na tržište. “Opet je sve stalo, problem je u nama. Obično se iscrpimo pregovarajući tko će koju ulogu imati i kako će se dijeliti prihod, tko će više dobiti”, okrutno realno je odgovorio Žderić i sažeo problematiku ideje udruživanja.Podosta vremena se potrošilo i na problem nedostatka radne snage u graditeljstvu u Hrvatskoj. Iako je ove godine dozvoljen uvoz 3630 radnika iz inozemstva, dosad je izdano već 2240 dozvola, i to po prinicpu “tko je brži, dobije i radnika”. Rom je istaknuo kako bi trebalo omogućiti veće kvote jer nedostaje 15 tisuća radnika. Međutim, pomoćnik ministra unutarnjih poslova Žarko Katić je istaknuo kako to zasad nije moguće, dok se protiv takvih rješenja bune i sindikati. “Dajte radnicima veće plaće, pa ćete vidjeti kako će se građevni radnici obrazovati”, rekao je Davor Balantin iz sindikata graditeljstva. http://www.poslovni.hr/77730.aspx Ovo baš i nije briljantna vijest ze tehniku jer je poznato da je ona orijenirana na domače tržište.[undecid]

Jednom je Kostolany rekao: ne gledaj na dionice svojim očima već očima većine….
Mislim da se ovo upravo sada dešava na Tehnici. Svi su uvjereni kako će Tehnika platiti i to “strašno” zbog situacije u Kupskoj….Sasvim je očito da je Kupska danas dovela cijenu ove dionice do ovih razmjera…
No, s druge strane, da bi se tako nešto desilo Hrvatska bi trebala biti pravna država i svatko bi trebao odgovarati za svoje pogreške bez obzira na svoj status u društvu……
I sad s jedne strane imamo situaciju Tehnika i ostali protiv siromaha iz Kupske….Slično kao Ekipa iz Brodosplita, protiv ogorčenih radnika…..I to u Hrvatskoj !!!!
Većina se prepala situacije i pobjegla…..Neka, to su oni koji vjeruju u pravni poredak…..
A ima i nas koji ne vjerujemo pa smo kupovali…..
Sad samo treba sačekati da se situacija smiri, a sudeći po dosadašnjem iskustvu naše pravne države, ovo je samo pitanje dana…..

Kolega Duser [thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Pogledajte ljudi kako je THNK živnula!
izgleda da građevinski sektor ponovno ulazi u fokus investitora

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

New Report

Close