THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

plavi:

Vidim da sam ja i dalje upućen i preporučen da pišem samo na temama na kojima imam dionice. Nitko nije rekao da THNK nije dobra tvrtka i da nije puno ( previše ) pala. Samo sam htio upozoriti da kolega Baron druka za ovu dionicu, znaći da stoji na asku.Čim proda napisat će prodaja je jaka ili sl. Uglavnom dođe čovjeku zlo od njega.

točno to, Plavi [thumbsup]
nego tko ono ima cca 6% INGR?

THNK.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


zmrklic: ” Istina , plavi, piši objektivno, sve OK, ali ne samo radi VB [thumbsup] ” A radi drugih napiši da je VB = Baron. OK, priznajem ne bih ništa napisao da nije njega tu, najbolje je kada priznaš, odmah ti oproste ili zaborave. Davno sam to naučio. Inaće THNK je na ovim cijenama zbilja smiješna, ali tako je nažalost na većini drugih dionica. [thumbsup]

Ne bih rekao.
Reci mi koja je od likvidnijih dionica u minusu -42,53 % u godini dana osim THNK-e. (I od od građevinara) Vaš link
Isto je i bio KOEI, ali je otišao 30% gore.
INGRa je otišla 37%, da dobro piše, u tjedan dana, i onda govoriš da ne valja THNK.
Daj molim te.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7


Za Barona smo valjda svi suglasni! Pa jel čita njegove postove itko više? Ja sam regirao zbog: “Trajno narušavanje kredibiliteta tvrtke. A i rezultati nisu bog zna što. Pogledaj i usporedi sa INGR npr. Nebo i zemlja.” Mislim da to nema veze s vezom! Nije Ingra loša, dapače, ali nebo i zemlja… ne bih baš rekao. A ono drugo još gore-pa nije Tehnika išla onako duboko zato jer je ona htjela dublje nego je trebalo nego je pustila da ju HEP navuče za tanak led! Šta nije čudno da HEP ni jednom riječju nije prigovorio izvođaču? E sad da su glupi jer su se dali nagovoriti — to jesu!

M aljudi ovakva nagađanja nemaju mjesta. ni osnove.

TeHNIKA nije kriva za događanja u Kupskoj, već njezini podizvođači koji su budite sigurni Tehnici dali čvrste ankovne garancije za dobro izvođenje posla, kao i osigurali radove kod OS CO, Tehnika će se u svemu naplatiti, a narušiti kredibilitet 60 godišnje građ firme jednom Kupskom, to je jednostavno nemoguće, osim kod neupučenih i špekulanata.
Svaki posao , a pogotovo građevinski se osigurava zbog ev.prouzročenih šteta na radilištu kao i ev nezgode na radu i životi .
Prema tome . ev. odštetni zahtjev će pokriti osiguranje.
Pa zar su ovi koji kupuju u zadnje vrijeme ( cca3000kom) ludi, naivni neupučeni, bacaju lovu kroz prozor) za razliku od ostalih, i gle molim te kupuju firmu koja potencijalno ide u stečaj radi Kupske.
Ma dajte molim vas, pa gdje toga ima.
Pozdrav


” Je pa desila se Kupska kaj ne? Trajno narušavanje kredibiliteta tvrtke. A i rezultati nisu bog zna što. Pogledaj i usporedi sa INGR npr. Nebo i zemlja. Na koliko stojiš na asku, i hočeš li lupati po bidu?[kiss]

Prosječna protrgovana cijena _nakon_ Kupske je još uvijek nevjerojatnih 9.400 kn što je za 22% manje od ATH . (ATH sam uzimao 12.000 kao prosjek)
Od ukupnog prometa od 183 milje nakon Kupske, samo 52 milje je na razinama ispod ove cijene od 9.400 kn što uključuje i ovaj brutalan pad cijele burze. Ako gledamo po broju dionica, 19.597 protrgovanih dionica od toga samo 7974 protrgovanih ispod ove cijene. Sve _nakon_ Kupske.

Ingrina prosječna protrgovana nakon Kupske je 46.402 što je 23% manje od ATH (ATH sam uzimao prosjek 60.000).

Point: Kupska nema nikakve veze i ti to dobro znaš.

svako dobro!
[thumbsup]

I'LL BE BACK

Oprostite uvaženi kolega,
ne znam na osnovu čega vi to promišljate, pa svima koji pogledaju Bilancu vide da je THNK ukupnom Aktivom, a i Uk prihodom 2007 jača od INGRA-e i IGH zajedno.
Pa zar cca 50 mil neto dobiti nije dovoljno (to je čvrsta i čista dobit ) za razliku od INGRA-e.

Što se tiće Kupske, na žalost – ne upoznati u građevinarstvo krivo reagirali ( pa po tome bi se firma u NY-USA ,čija se je dizalica srušila , porušila pola NY, ubilo 5-6 ljudi i okolnih stanara trebala za sva vremena zatvorit , a menagement u doživotni zatvor)

Obzirom da Vas uvažavam kao jednog od jačih forumaša(ne po snazi) ne znam od kuda ovoakav sarkazam kada je THNK u oitanju , a INGRA sve 5 ????????????? molim pojašnjenje, možda ste u pravu pa da i ja progledam. Hvala. Ugodan vikend

Dragi kolega , kao što sam i napisao post dva prije, ovo oko sarkazma.
Ako mogu nadodati samo svoje viđenje ovog boldanog djela, meni uopće nije važna jačina aktive ili visina prihoda ili dobiti, već očekivani porast istih veličina. Tu je INGR najjača dionica u HR. Unatoč godišnjem silnom rastu prihoda i dobiti , očekivanja i perspektiva u budučnosti su i dalje ogromne što se toga tiće.
Zato je P/E kod Ingre koji je nešto malo veći od THNK po meni daleko ispod realne razine jer očekivani growth je ogroman.
Obje dionice na ovim cijenama su i više nego dobra prilika za kupnju po mom osobnom mišljenju, ali između ove dvije sigurno bih se odlučio za INGR na ovim cijenama, zato sam i uzeo još neki dan.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


macro: ” Oprostite uvaženi kolega, ne znam na osnovu čega vi to promišljate, pa svima koji pogledaju Bilancu vide da je THNK ukupnom Aktivom, a i Uk prihodom 2007 jača od INGRA-e i IGH zajedno. Pa zar cca 50 mil neto dobiti nije dovoljno (to je čvrsta i čista dobit ) za razliku od INGRA-e. Što se tiće Kupske, na žalost – ne upoznati u građevinarstvo krivo reagirali ( pa po tome bi se firma u NY-USA ,čija se je dizalica srušila , porušila pola NY, ubilo 5-6 ljudi i okolnih stanara trebala za sva vremena zatvorit , a menagement u doživotni zatvor) Obzirom da Vas uvažavam kao jednog od jačih forumaša(ne po snazi) ne znam od kuda ovoakav sarkazam kada je THNK u oitanju , a INGRA sve 5 ????????????? molim pojašnjenje, možda ste u pravu pa da i ja progledam. Hvala. Ugodan vikend ” Dragi kolega , kao što sam i napisao post dva prije, ovo oko sarkazma. Ako mogu nadodati samo svoje viđenje ovog boldanog djela, meni uopće nije važna jačina aktive ili visina prihoda ili dobiti, već očekivani porast istih veličina. Tu je INGR najjača dionica u HR. Unatoč godišnjem silnom rastu prihoda i dobiti , očekivanja i perspektiva u budučnosti su i dalje ogromne što se toga tiće. Zato je P/E kod Ingre koji je nešto malo veći od THNK po meni daleko ispod realne razine jer očekivani growth je ogroman. Obje dionice na ovim cijenama su i više nego dobra prilika za kupnju po mom osobnom mišljenju, ali između ove dvije sigurno bih se odlučio za INGR na ovim cijenama, zato sam i uzeo još neki dan.

Ja bih se odlučio za obje.[thumbsup]

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

moze k-p

VENDETTA:



TeHNIKA nije kriva za događanja u Kupskoj, već njezini podizvođači koji su budite sigurni Tehnici dali čvrste ankovne garancije za dobro izvođenje posla, kao i osigurali radove kod OS CO, Tehnika će se u svemu naplatiti, a narušiti kredibilitet 60 godišnje građ firme jednom Kupskom, to je jednostavno nemoguće, osim kod neupučenih i špekulanata.
Svaki posao , a pogotovo građevinski se osigurava zbog ev.prouzročenih šteta na radilištu kao i ev nezgode na radu i životi .
Prema tome . ev. odštetni zahtjev će pokriti osiguranje.
Pa zar su ovi koji kupuju u zadnje vrijeme ( cca3000kom) ludi, naivni neupučeni, bacaju lovu kroz prozor) za razliku od ostalih, i gle molim te kupuju firmu koja potencijalno ide u stečaj radi Kupske.
Ma dajte molim vas, pa gdje toga ima.
Pozdrav


U svezi određivanja srazmjera krivnje i stupnja odgovornosti svih sudionika, upućujem cijenjene kolege da pročitaju Zakon o obveznim odnosima, poglavlje IV. članak 633. pa nadalje.
Slažem se da ovakvi događaji ne utječu na kvalitetu same tvrtke i naše poimanje iste, ali moramo biti spremni na to da će sve češće biti medijskih napuhavanja, odštetnih zahtjeva i sličnih pritisaka čim se ukaže prilika, koji će itekako utjecati na kredibilitet tvrtki u glavama određenog postotka ulagača. Time tvrtke ne gube na kvaliteti, niti im prijeti kakav stečaj, ali bitan je onaj psihološki moment. Da se nije stvorila takva fama oko Kupske, vjerojatno bi Tehnika tisuću do dvije kn manje pala i održala se na razini između 6.000-7.500 kn. Imho


moze k-p

Kupnje
Cijena Količina
5.300,00 4
5.211,02 3
5.211,00 14
5.210,00 19
5.200,05 2
5.200,00 1
5.170,00 2
5.095,01 5
5.095,00 25
5.094,00 25
Prodaje
Cijena Količina
5.366,00 2
5.395,00 4
5.396,00 10
5.397,00 11
5.595,00 5
5.599,99 1
5.600,00 9
5.610,13 6
5.880,00 4
5.889,00 5


[cry] [cry] Ljudi, pričekajte malo. Ferengi nije uspio kupiti… [cry]
evo nam strašila na asku prvi po redu [smiley] šta mislite što će u ponedeljak biti? ja cisto sumnjam da nećemo dolje opet.
FerengiHr: ” meni cijela ova situacija smrdi po navlakuši, krobeks mora opet otići dolje, oscilirati izmedju 3300 i 3600 bar jedno vrijeme i to će dati još prilike za kupnju ispod 5000 kuna… vidjet cemo iduci tjedan dal sam u pravu, dal će trziste opet spustit tehniku ili neće[yawn] ”
[/quote]

Evo ferengi ja ti prodam *** obrisano***
Zašto je u petak bio najveći promet na THNK prošli tjedan?
Zašto su nalog od 500 kom na asku razgrabili dioničari u 5 minuta?
Vaš link

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

[thumbsup]Zagrebačka burza
Brodogradnja i građevinski sektor vuku trgovinu

Trgovanje na Zagrebačkoj burzi proteklog je tjedna obilježio rast dioničkog indeksa Crobexa za 4,30 posto na 3.610,58 bodova, uz poboljšanu likvidnost. Ukupan promet iznosio je 704,4 milijuna kuna, pri čemu je redovni promet bio 613,5 milijuna kuna[thumbsup][wink]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Danas THNK u blokadi. Očekujem praćenje ostalih građevinara.

"Prvo je padalo onda je raslo, pa sam kupovala i bilo je uzbudljivo." ivana7

21.4.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00 Osnovni račun
2. TEHNIKA D.D. 18.690 9,86 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 7.615 4,02 Skrb. račun
4. FILIPEC FILIP 5.147 2,72 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 4.483 2,37 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 4.483 2,37 Skrb. račun
7. POPOVIĆ DAVORIN 3.712 1,96 Osnovni račun -84
8. FILIPOVIĆ FRANJO 3.542 1,87 Osnovni račun
9. MULOVIĆ BESALET 2.591 1,37 Osnovni račun
10. NIŽETIĆ ANDRO 2.024 1,07 Osnovni račun
Ukupno: 47,60

Davorin nastavlja u revijalnom tonu…

Heaven or Las Vegas

New Report

Close