THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da li netko zna koliki je grunt koji je Tehnika kupila (u Resniku) od TDZ-a?
koliko je veliko skladište (iznajmljeno Zvijezdi)?

cca 120 000 m2

od toga skladište cca 10000 m2

beholder:
” 6500??? huh pitam se što sada misle oni koji su koupovali po 12000?

Pa valjda su izašli na vrijeme.

Nismo prijatelju niti planiramo jer THNK-i ne nebo granica[kiss]


beholder: ” 6500??? huh pitam se što sada misle oni koji su koupovali po 12000? ” Pa valjda su izašli na vrijeme.

Izašao recimo na vrijeme, ali bi bolje bilo da sam i ranije! [bye]

Ne ulazim do pravomoćne sudske odluke, pa makar bila i 5000 kn, jer mi je dosta živciranja oko Kupske! [sealed]

Samo gledam rasprave o fundamentima, a svake sedmice su sve bolji i bolji nažalost! [thumbsup]


beholder: ” 6500??? huh pitam se što sada misle oni koji su koupovali po 12000? ” Pa valjda su izašli na vrijeme. Nismo prijatelju niti planiramo jer THNK-i ne nebo granica[kiss]

Sve to lijepo zvuči, ali evo realnosti:

Top bid CIJENA KOLIČINA
6.351,01 2
6.351,00 2
6.350,00 5
6.221,03 1
6.180,03 2

Top ask CIJENA KOLIČINA
6.440,00 17
6.700,00 1
6.789,99 2
6.799,96 1
6.799,99 1
[undecid]

No evo, pokazaću vam da ipak nije sve tako crno, ovo bu radila Tehnika :
Ima slika u vjesniku on-line od 11.3.

Naselje sa 22 nove zgrade i 2000 stanova

Zona gradnje novog naselja omeđena je Ulicom grada Vukovara na sjeveru, Ulicom hrvatske bratske zajednice na zapadu, Slavonskom avenijom na jugu i Ulicom Kruge na istoku
Prema Detaljnom urbanističkom planu, prihvaćenom u siječnju ove godine na Gradskoj skupštini, na Krugama bi se u budućnosti mogla graditi poslovno-stambena zona na površini od 18 hektara. Naselje s 22 nove zgrade i 2000 stanova bilo bi omeđeno Ulicom grada Vukovara na sjeveru, Ulicom hrvatske bratske zajednice na zapadu, Slavonskom avenijom na jugu i Ulicom Kruge na istoku.
»Uz rubove naselja predviđena je gradnja poslovnih zgrada u visini do devet katova, dok bi se u sredini gradile stambene zgrade od pet do šest katova s mogućnošću da u prizemlju bude poslovni prostor«, objasnio je Silvio Bašić, jedan od projektanata s Građevinskog fakulteta.
U sklopu projekta, sadašnji vrtić »Iskrica« bi se premjestio u nove prostorije. Iako je, prema riječima Bašića, postojeća komunalna infrastruktura jako dobra, investitor budućeg gradilišta morao bi uložiti u njezino poboljšanje, od elektroenergetike, toplovoda, plina, odvodnje i vodoopskrbe.
Planom je predviđen i produžetak ulice Sprečka koja bi se spojila s Vukovarskom te prometno rasteretila ulicu Kruge. Uz zgrade napravile bi se zelene površine te bi se posadili drvoredi u produženoj Sprečkoj ulici i uz ulicu Hrvatske bratske zajednice.
Prema riječima Silvia Bašića, projekt bi se mogao ostvariti kada se riješe imovinsko-pravni odnosi, provede javni natječaj i dobije lokacijska dozvola.
»Sada kada postoji Detaljni plan možemo ozbiljnije razmišljati o projektu. Do ljeta bi mogao završiti javni natječaj, a na jesen bi se mogla dobiti i lokacijska dozvola, barem za jedan dio projekta«, rekao je Bašić.
Najzanimljiviji dio naselja, a samim time i prvi u provedbi Plana, prema Bašiću, je dio uz ulicu Hrvatske bratske zajednice. No, taj dio je ujedno i iznimno kompleksan što se tiče imovinsko-pravnih odnosa.
Projekt je izradio Arhitektonski fakultet u suradnji s Gradskim uredom za prostorno uređenje kao nositeljem izrade.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

vidimo se za 3 godine , možda još koji dokup zbog smanjenja ulaza, ali … sretno svima do 31.03.2011,. ako se još bude zvala Tehnika.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

vidimo se za 3 godine , možda još koji dokup zbog smanjenja ulaza, ali … sretno svima do 31.03.2011,. ako se još bude zvala Tehnika.

Žao mi je kaj si izgubio novac, trebao si se prije kupnje konzultirati s nekim relevantnim ili prodati s minimalnim gubitkom dok se još moglo, sve nas je ovo iznenadilo pa ne odstupa Tehnika nešto posebno od drugih firmi u ovoj korekciji!

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

nisam kolega izgubio jer nisam ( i ne namjeravam ) prodao. Samo sada je investicijski ciklus za tehniku produžen i treba pokušati nadokupiti na što nižoj razini, što i namjeravam. Relevantni konzulatanti su ovu kompaniju ocijenili kao odlićnu (bilo i medijski popraćeno)., svi dostupni fundamenti pokazuju podcijenjenost dionice u odnosu na sektor pa čak i tržište, ali nitko baš nitko nije predvidio Kupsku i negativnost koju je donijela. Mene će razveseliti ako moj ulog (portfelj u tehnici) mojoj djeci omogući kvalitetno školovanje za 5+ godina. Analizirajući promete , najveći su bili kolovoz 07 po 12k, zatim nedavno nakon što je mirovincima dopušteno ulaganje u JDD sa više slobode i kreativnosti po 11.5, zatim rasprodaja po 9-9.5k, i zadnje 7.7k 10 mio. Gledajući to netko je prodavao, a netko kupovao prosjek je tu iznad 9k. GFI je navodno dobar i mogao bi popraviti sliku, ali sigurno je da će oporavak trajati malo duže kao i tržišta u cijelosti . Ne ulazim brzo , a još sporije izlazim. Samo IPO (Magma) je bilo na brzaka, sad mi je pomalo žao što nisam i HT slićno (na 390-400) riješio ostalo bi vremena i za ponovni ulaz i dividendu, ali i razlike za recimo dokup ovog građevinca-nesretnog.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

Drage kolege,

Izjava da je THNK nebo granica je u ovom momentu samoutjeha a ne druk….ja sam dioničar drage nam THNK-e ali trenutno njoj a i meni ne cvatu ruže. Trenutno ne izlazim jer mi se ne isplati pa sam također i primoran držati ju u svom portfelju koliko god budem trebao.

Ispričavam se ako je netko krivo protumačio moj post!

Pozdrav,[embarass]

može neko staviti K/P sa današnjim transakcijama?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

11.3.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00 Osnovni račun
2. TEHNIKA D.D. 18.686 9,86 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 7.615 4,02 Skrb. račun
4. FILIPEC FILIP 5.147 2,72 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 4.483 2,37 Skrb. račun
6. POPOVIĆ DAVORIN 3.837 2,03 Osnovni račun -34
7. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 3.783 2,00 Skrb. račun
8. FILIPOVIĆ FRANJO 3.542 1,87 Osnovni račun
9. MULOVIĆ BESALET 2.591 1,37 Osnovni račun
10. NIŽETIĆ ANDRO 2.024 1,07 Osnovni račun
Ukupno: 47,29

našao je kad će prodavati, ima takta kao slon u staklarni

Heaven or Las Vegas

New Report

Close