THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

obzirom da se bliži FI 2007, analitičari računaju da je prihod ove godine cca 180 mio. EUR. Dakle cijena tj. kapitalizacija ( na ovim razinama) u odnosu na prihod je negdje 1:1. Svi fundamenti su na strani dionice, ali sekundarni utjecaji su protiv.

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson


obzirom da se bliži FI 2007, analitičari računaju da je prihod ove godine cca 180 mio. EUR. Dakle cijena tj. kapitalizacija ( na ovim razinama) u odnosu na prihod je negdje 1:1. Svi fundamenti su na strani dionice, ali sekundarni utjecaji su protiv.

a godišnji FI moraju prokazatdo 30,3.
očekujem dobre rezultate, i baš me zanima kako će se to odraziti na burzu.
Sve me je strah da ako pokažu prihod od cca 180 miliona € budemo pali nekoliko %
Više neznaštko je ovdje kod nas LUD a tko ZBUNJEN

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

kada bi ova dionica (kompanija) imala takav free float odnosno drugačiju strukturu vlasništva, na ovim razinama bila bi sigurno “meta” za preuzimanje nekog jačeg globalnog igrača ( npr. STRABAG koji je u ekpanziji visokogradnje i kupuje sve što vrijedi u regiji). Ova cijena je idealna za to….

"Svi žive od toga da nešto prodaju" - Robert L. Stevenson

Meni naprosto nije jasno, kako netko sada nakon što je već rečeno toliko toga o toj famoznoj zabrani rada,
može uopće misliti da bi zabrana bila moguća za cijelu kompaniju. Pa jel itko od tih ljudi ikada čuo da se jednoj velikoj kompaniji koja radi na desecima projekata, može zabraniti rad radi nepravilnosti u radu na jednoj lokaciji.

Apsolutino 100% sigurno i provjereno, Tehnika moze dobiti zabranu rada ISKLJUCIVO[/b] na lokaciji Kupske.
Činjenica je da će FI pokazati vrlo dobre rezultate firme, koja na ovim cijenama ima najbolje multiple medju gradjevinarcima.

Prema fundamentima ova dionica je na ovim cijenama čisit buy. Iako postoji šansa da ova dionica i ode još malo niže (na našem tržištu čini se sve je moguće) ne vidim nikakave ali nikakve šanse za odigravanje doomsday scenarija kakvog opisuju neki na ovom forumu.

Obey Ferengi Rules of Acquisition

Pazite samo da u FI ne osvanu rezervacije zbog radi kupske…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

deimos,

pa kolko vidim građevinci uvijek imaju nekakve rezervacije s osnova štetnih ugovora i sl..
ako šteta ne nastupi onda u slijedećem kvartalu imamo prihod od ukidanja rezervacije
kakogod, mislim da je Kupska već ukalkulirana u aktualnu cijenu dionice
živ mi bio rođače

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Slusaj prijatelju,

Potopili su ulicu i Kosta im dahce za vratom. To znaci da bi mogli malo podebljat, vise im sudski sporovi, vrag ce ga znat…

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

imaš pravo biti oprezan….no i po BEX metodi ovo je najperspektivniji građevinac…
jednom će i ta Kupska bit prošlo svršeno vrijeme..
eto ti barem prilike da uđeš povoljno

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Lako je uci povoljno, teze je izaci povoljno u zadnje vrijeme. [tongue]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Lako je uci povoljno, teze je izaci povoljno u zadnje vrijeme. [tongue]

apsolutno..jeb.ga tko ne riskira ne profitira..ako se ne kockaš, nikad nećeš uspijeti
[tongue]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

htjeli li mi to ili ne , ide to još puno niže.

Evo obrazloženje:

1.1.2006 godine, cijena dionice 1800 Kn.
Prihodi 1 000 000 000 kn, dobit 35 000 000 Kn.

Znači tada se tržilo na P/E= 1800* 189 460 / 35 000 000= 9.7
P/S je bio = 1800 * 189 460 / 1 000 000 000 = 0.34
P/BV je bio 1800/1554 = 1.15

Znači, kada dođe na 1.15 bukova i 10 PE tada će biti fer cijena ( a to je negdje na 3000 Kn).
A još tada nije bilo Kupske

Pozdrav svima[bye][bye][bye][bye][bye][bye]

Ja sam brži od brzog, hitriji od hitrog !


Pazite samo da u FI ne osvanu rezervacije zbog radi kupske…

AOP 021?

Heaven or Las Vegas

New Report

Close