THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jako mi je žao što me nitko nije slušao kad sam upozoravao ( pod drugim nickom ) da će biti velikih problema sa Kupskom. Tad je cijena bila negdje 11-12k. Naravno da su se odmah podigli na mene kukom i motikom dežurni optimisti i tražili sankcije iako sam argumentirao svoje stavove. E sad neka vam se ti isti ispričaju jer je sad očigledno da su vas lagali i dezinformirali.
Nadam se da će ubuduće moderator dopuštati argumentiranu raspravu.
Ja već radim projekcije rezultata poslovanja ako zabrana rada na gradilištima ostane na snazi.
Pozdrav

Evo malo teksta iz medija
http://www.vecernji.hr/newsroom/regions/zagreb/3024507/index.do

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Dovoljno je da se sjetimo samog dogadjaja u Kupskoj i reakcije same Tehnike i njene uprave…
Sve u svemu mizerija, los PR, neadekvatan istup u medijima, negiranje bilo kakve krivice,
a mediji su danima i tjednima kasnije pokazivali u kakvim uvjetima se nalaze stanari Kupske, cijelo vrijeme se razvlacila tema gradjevinske mafije i bacala se u negativno svijetlo kompletna gradjevinska bransa.

Ulozio sam u Tehniku nedavno, vodjen iskljucivo najboljim fundamentima u gradjevinskom sektoru i dobrim potencijalom dionice.
Mislim da bi neki ljudi u Tehnici trebali shvatiti da se imidz firme na trzistu gradi godinama, a moze nestati u jednom danu sto se upravo i dogadja bez obzira bila presuda pravomocna ili ne.

Ulozio sam u Tehniku nedavno, vodjen iskljucivo najboljim fundamentima u gradjevinskom sektoru i dobrim potencijalom dionice.
Mislim da bi neki ljudi u Tehnici trebali shvatiti da se imidz firme na trzistu gradi godinama, a moze nestati u jednom danu sto se upravo i dogadja bez obzira bila presuda pravomocna ili ne.

Istom sam se logikom vodio i ja i gadno se opario. Zato sve više razmišljam o odlasku iz Tehnike zauvijek, iako sam u velikom gubitku. Pokopalo mi je svu zaradu na drugim dionicama.[bye]


Presuda je NEPRAVOMOĆNA, sto znaci da ne stupa na snagu do rješenja žalbe.

Istina, jer su u petak radili sve u 16 na nekim gradilištima i to u 19 sati navečer. To valjda da odrade ova 4 mjeseca što neće radit kad presuda postane pravomoćna. Mislim da je ovo pokušaj pritiska na THNK da riješi stvar sa stanarima što su već davno trebali napraviti. Vidićemo šta će biti!

meni je najgori ovaj dio kad u Večernjem D.Jelavić kaže; “…..još o tome nisam razmišljao, ako se to dogodi ( misli na zabranu rada na četiri mjeseca ) Tehnici je propast sigurna. Što će biti sa radnicima ne želim ni razmišljati….”

Nadam se da će prevladati razum i da sudstvo neće zabiti čavao u lijes tako dobrom poduzeću.

Karlo nije ti lako.


zmrklic: ” Presuda je NEPRAVOMOĆNA, sto znaci da ne stupa na snagu do rješenja žalbe. ” Istina, jer su u petak radili sve u 16 na nekim gradilištima i to u 19 sati navečer. To valjda da odrade ova 4 mjeseca što neće radit kad presuda postane pravomoćna. Mislim da je ovo pokušaj pritiska na THNK da riješi stvar sa stanarima što su već davno trebali napraviti. Vidićemo šta će biti!

Pa što niste gledali odvjetničke serije na TV. Sad sljeduje nagodba, no morat će odriješit kesu [lol]
U scenario 4 mjeseca nerada ja ne vjerujem , a za one koji vjeruju, bit cu u pon na bidu [lol]


Jako mi je žao što me nitko nije slušao kad sam upozoravao ( pod drugim nickom ) da će biti velikih problema sa Kupskom.

Tad je cijena bila negdje 11-12k….

Ja već radim projekcije rezultata poslovanja ako zabrana rada na gradilištima ostane na snazi

Ispravak netočnog navoda: tada cijena dionice nije bila ni približno 11-12k..

Zanima me kako radite projekcije, kada ne koriste službene podatke?
Ili ih koristite, ali vam odgovara da ih ovdje krivo iznosite?
Ili ne radite nikakve “projekcije”, već pišete da nešto napišete?

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Kolege
onima koji ubiru kazne nije u interesu zatvoriti firmu, već naplatiti cifru, i obeštetiti oštećene, tako da će se vjerojatno pronaći krajnje rješenje koje će omogućiti ovom gigantu nesmetan nastavak poslovanja.
Sve drugo su privremena rješenja .
Ovakve i slične situacije najviše pogoduju konkurenciji i špekulantima na burzi a s druge strane sve to ide na štetu malih radnika i malih dioničara.

.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Postoji kaluzula ugovora koja kaže da Izvoditelj može napustiti radove uz plaćanje ugovorene odštete Investitoru koja bi svakako bila manja nego “eventualni” penali zbog obustava radova na gradilištu Kupska.

Zabrana radova na 4 mjeseca je apsolutna ludost jer to bi značio potop i za poduzeća jača nego što je Tehnika.
S ovim činom “nepravomoćne” odluke Hrvatska bi još više pokazala koliko je apsurda i ljage u njenom pravosuđu.

S poštovanjem investitori

[angry]

Očito je da ova država nije zrela za tržišne utakmice kako svojim pravosuđem tako niti svojim “nadrinovinarstvom” jer šta su ti ljudi zbog senzacionalizma spremni uništiti, nevjerojatno,
Uprava bi trebaka njih tužiti, kako štampane tako i el. medije uklj. HRT,RTL, NOVU itd, jer se nigdje u normalnom i kulturnom svijetu ne objevljuju niti publiciraju nikakve presude , a najmanje one koje nisu pravomoćne.

Osim toga nevjerojatno da nema nikakvog osvrta na demanti TEHNIKE (to valjda nije senzacija), nema niakakvog osvrta šta bi nebulozna zabrana rada od 4 mj. značila, za radnike, dioničare i širu radnu zajednicu, pa nije to kafić kojeg neka inspekcija zatvori na mj ili dva mj. dana.

Slažem se ti što se je dogodilo u svakom slučaju nije lijepo, ali takve stvar događaju se u svakom poslu , na kraju zato postoje osiguranja, bitno je da nije bilo ljudskih žrtava, a materijalne će se sanirati, preko osiguranja radova, za one koji su upučeni u invest. izgradnju ( svaki radovi moraju se osigurati u bilo kojem pogledu).
Očito je da u ovom ima nešto više, očito da konkurencija na sve mile ogućw načine TEHNIKU želi svvesti na čim manji udio u predstoječem građevinskom bumu u Zagrebu.

Sve mi je jasno ali nije mi jasno da se zbog litre mlijeka, mora ubiti krava,
Dakle koje smo mi primitibno društvo.

…bojim se da nije bilo kupske bilo bi nešto drugo …

čitam upravo LIDER od 29.veljače veliki tekst o Ingri ( čije uzgred dionice također posjedujem ).
Prikazani usporedni podaci -FUNDAMENTI građevina .

KOLEGE , TEHNIKA IMA U OVOM TRENUTKU NAJBOLJE FUNDAMENTE OD SVIH GRAĐEVINARA !

i to ću puštati sutra ( a imate i na ranijim postovima od kolega ) u 10 sati svima koji paničare bezveze.

Nitko ali baš nitko NEĆE zatvoriti TEHNIKINA gradilišta.
To je notorna glupost .

Ovo je bez obzira na glupu kupsku naš najbolji hrvatski građevinar, paničarili vi ili ne i priznali vi to ili ne !!!!

New Report

Close