THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neno:

Ja osobno se nadam odličnim godišnjim FI! A ti matrix? Duser? janlana? Ajde dečki/cure da čujemo i vaša mišljenja!

Zar je potrebno išta komentirati.

DA, za one koji su neodlučni i nisu prepoznali ogroman prostor za rast![thumbsup]

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


matrix90: ” neno: ” Ja osobno se nadam odličnim godišnjim FI! A ti matrix? Duser? janlana? Ajde dečki/cure da čujemo i vaša mišljenja! ” Zar je potrebno išta komentirati. ” DA, za one koji su neodlučni i nisu prepoznali ogroman prostor za rast![thumbsup]

Evo ja isto pratim TEHNIKU ,i gledao sam proslogodisnji prosijek za dionicu ,kao i pretproslu godinu ,te sam dosao do sljedeceg zakljucka ,oko 11 i 12 mjeseca dionica stagnira ,a po Novoj godini podivlja ali sa cijenom u ZRAK
[thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Imao sam i imacu,ali samo sa ljudima[color=blue][/color]

Kolega vidim da pitaš i odgovaraš istovremeno!

Ali ak si proanalizirao kretanje dionice točno je kretanje do sada. Samo što sada svi očekujemo da fondovi povuku od Nove Godine i to prvi kvartal pa još 30-40 % ne bi bilo loše .

ALI ! Ova je godina ipak bila posebna . Puno IPOa i prokleti izbori . Sve je bilo bajkovito do kraja svibnja ( super za investitore) a od onda rođeni period za prave traydere do sada. Što će biti dalje!
Dionica je pokazala dva puta slabost sa lošim izvješćima , jaču stranu u trenutku ove predizborne
ludnice -opet zbog boljeg izvješća .
Neću sada ovdje nabrajati što sve rade jer je kolega Matrix stvarno opširno sve izvještavao na forumu i hvala mu na tome . Drago mi je da je sa nama ovdje.

Osobno očekujem dobro godišnje izvješće koje će se nadam se uklopiti u trenutku općeg rasta tržišta te do kraja 3. mjeseca dionicu na 16-18 K .
A kak sam rekao mislim dobiti okladu sa prijateljem pa do kraja iduće godine prognoziram bar +100 % u odnosu na trenutnu cijenu .

Stanari ulice urušene zbog havarije na HEP-ovu gradilištu preko noći morali su se iseliti iz hotela u Remetincu
Slučaj Kupska: Tehnika neće platiti 520.000 kuna duga
Autor Velinka Knežević

Nakon što se prije više od dva mjeseca urušila Kupska ulica, u nju su se u subotu vratli i zadnji stanari koji su privremeno bili smješteni u hotelu Remetinec.

Pumpa u dvorištu
Neki od desetak stanara nisu zadovoljni načinom na koji su se iselili iz hostela. Da moraju otići, ili sami plaćati boravak u hostelu, obavijestili su ih u petak poslijepodne. Marija Petrović, stanarka Kupske 19, kaže da su ih izbacili.

– Doživjela sam gotovo jednak šok kao kad je propala ulica. Pa mogli su nas obavijestiti barem tjedan dana prije! Kažu da su nam kuće sigurne – kaže Marija. No ne vjeruje takvim procjenama. Kuća u kojoj živi sa suprugom Vinkom i prije je bila trošna, a nakon urušavanja ulice pukotine su se proširile.

Vlaga ulazi u sve prostorije. Pokazala je dokument u kojemu je građevinska inspekcija prije deset godina ustanovila da im je kuća oronula i pogodna samo za rušenje. Zbog toga im nisu dopustili da se priključe na vodu. Tako, kaže M. Petrović, u 21. stoljeću, u središtu metropole, vodom se opskrbljuju iz pumpe u dvorištu. Njezini prvi susjedi s broja 17 Anđelka i Krešimir Korajlija nisu zgroženi načinom na koji su iselili.

Direktor podružnice Vladimir Nazor, koja upravlja hotelom Remetinec, Stjepan Cerovski i dvije socijalne radnice ljubazno su im objasnili da će, ako žele ostati, sami morati platiti smještaj. U Kupsku se vratila većina stanara pa nema razloga da to ne učine i obitelji koje su se zadržale u hostelu. No u svome se stanu Korajlije ne osjećaju sigurnima. Kako će mirno spavati kad im nitko ne može garantirati da se katastrofa neće ponoviti, pita se Anđelka.

– Kada rade strojevi na HEP-ovu gradilištu, prozori se drmaju. Prije urušavanja samo se čulo tutnjanje. Očito je narušena statika – kaže Anđelka.

Nisu vratili ključeve
Stjepan Cerovski, mjerodavan za hotel Remetinec, kazao je da su u petak imali sastanak jer su se neki stanari vratili u Kupsku, a nisu ostavili ključeve na recepciji. Čak su se povremeno dolazili hraniti. Pitali su stanare iz hostela zašto se i oni ne vrate.

– Rekli su da im je u hotelu dobro. Ako je to razlog, kazali smo da ostanu, ali morat će sami financirati smještaj – kazao je Cerovski. Njega pak muči tko će platiti ceh od 520.000 kuna za smještaj stanara. Račun su poslali izvođaču radova Tehnici, koja im ga je vratila “jer ona nije naručitelj usluge”. Proslijedio ga je Gradu. No Romana Galić, pomoćnica pročelnika za socijalnu skrb, kaže da nije na Gradu da plati račun.

Stagflacija je svemu kriva

Ma mogu ja imati dionice 5 godina i kovati firmu u zvijezde ko plavi ingru ili neki drugi svoje
al ovo je ovdje ciganija prema ljudima .

Tehnika i Hep ne mogu dogovoriti s ljudima kak i kaj .

Jesu mi onda velke firme !!! .

Ak popizdim još ću sve pretvoriti u Atlantsku ili Ingru !!


Ma mogu ja imati dionice 5 godina i kovati firmu u zvijezde ko plavi ingru ili neki drugi svoje al ovo je ovdje ciganija prema ljudima . Tehnika i Hep ne mogu dogovoriti s ljudima kak i kaj . Jesu mi onda velke firme !!! . Ak popizdim još ću sve pretvoriti u Atlantsku ili Ingru !!

Kolega slobodno.

Meni možete prodati po ovoj diskontnoj cijeni.


janlana: ” Ma mogu ja imati dionice 5 godina i kovati firmu u zvijezde ko plavi ingru ili neki drugi svoje al ovo je ovdje ciganija prema ljudima . Tehnika i Hep ne mogu dogovoriti s ljudima kak i kaj . Jesu mi onda velke firme !!! . Ak popizdim još ću sve pretvoriti u Atlantsku ili Ingru !! ” Kolega slobodno. Meni možete prodati po ovoj diskontnoj cijeni.

Ma kolega Matrix imate vi dovoljno tehnike sada.

Sve su dobre dionice na diskontnoj cijeni sada pa bi ipak bilo šteta bacati “budući” novac u vjetar i prodavati .

Mislim da ću još jedan margin uloviti sad u prosincu , prije općeg veselja u 2008. godini !

Al opet ponavljam : i TEHNIKA I HEP CIGANE SAD SA TIM LJUDIMA I TO MI SE NE SVIĐA UOPĆE !

janlana:

Ma mogu ja imati dionice 5 godina i kovati firmu u zvijezde ko plavi ingru ili neki drugi svoje al ovo je ovdje ciganija prema ljudima . Tehnika i Hep ne mogu dogovoriti s ljudima kak i kaj . Jesu mi onda velke firme !!! . Ak popizdim još ću sve pretvoriti u Atlantsku ili Ingru !!

Kolega slobodno.

Meni možete prodati po ovoj diskontnoj cijeni.


ha ha pa imas dovoljno na prodaji-kupuj

Ako me nema ,znaci da nisam tu.

Vidim da se spominju loši financijski izvještaji. A šta je knjiženo u tim financijskim izvještajima? Koliko naših građevinskih firmi knjiži po MRS 11? Jel Tehnika to radi? Ne radi. A sav njihov core prihod potpada pod regulativu MRSa 11. Pa pogledajte izvještaje npr od VDKT, kome je to normalno? Nitko sa imalo znanja i iskustva neće popušit takve stvari. Ni THNK nije iznimka.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Ej kolega Conane , nakon drugog tzv. lošeg izvješća se spominjao način knjiženja prihoda i rashoda
tekućih radova i izgradnje .
Tada je navedeno od kolega da se vjerojatno NE knjiži sukcesivno po kvartalima .
Ovo što spominješ MRS 11 zahtjeva ipak da se složenijom metodom prihodi i rashodi knjiže redovno ali tako oni nisu propocionalni tj npr 25 % svaki kvartal ak je gradnja npr opet 1 godina .
To može varirati npr 20 -30-30-40 ili 0-20-30-50 .
Ali kak je kod nas godišnja bilanca ipak najvažnija ja očekujem da nakon svih , a ove godine ima prilično veliki broj , radova i građevina koje Tehnika radi , godišnja bilanca donese vrlo pozitivne rezultate a time i povišenje cijene dionice .
Ponavljam nadam se da će se dobro tajmirati izlazak izvješća – u pozitivnom periodu burze – pa i to dodatno djelovati kao trigger prema gore .

3.12.2007
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. TEHNIKA ESOP D.O.O. 37.891 20,00 Osnovni račun
2. TEHNIKA D.D. 19.433 10,26 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 11.115 5,87 Skrb. račun +9
4. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 5.383 2,84 Skrb. račun
5. FILIPEC FILIP 5.069 2,68 Osnovni račun
6. POPOVIĆ DAVORIN 3.914 2,07 Osnovni račun
7. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 3.783 2,00 Skrb. račun
8. FILIPOVIĆ FRANJO 3.542 1,87 Osnovni račun
9. MULOVIĆ BESALET 2.526 1,33 Osnovni račun
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 2.015 1,06 Skrb. račun
Ukupno: 49,97

Heaven or Las Vegas


Tada je navedeno od kolega da se vjerojatno NE knjiži sukcesivno po kvartalima .
Ovo što spominješ MRS 11 zahtjeva ipak da se složenijom metodom prihodi i rashodi knjiže redovno ali tako oni nisu propocionalni tj npr 25 % svaki kvartal ak je gradnja npr opet 1 godina .
To može varirati npr 20 -30-30-40 ili 0-20-30-50 .

Ne mora biti 25% svaki kvartal. Prihodi se trebaju knjižiti sukladno dinamici rashoda.


Ali kak je kod nas godišnja bilanca ipak najvažnija ja očekujem da nakon svih , a ove godine ima prilično veliki broj , radova i građevina koje Tehnika radi , godišnja bilanca donese vrlo pozitivne rezultate a time i povišenje cijene dionice .

Problem je u RDG-u, ne u bilanci. Mislim da je jako upitno koliko će uprihodovat za 2007 a to na žalost manje ovisi o stvarnim prihodima a više o odlukama uprave i tome kakav im rezultat trenutno odgovara. Ovime ne dovodim pod sumnju odluke uprave nego se radi o tome da je takva računovodstvena praksa u HR. I kod THNK i kod svih ostalih građevinara.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close