THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajde ekipo malo optimizma.
Pa evo kolega matrix je jučer stavio hrpu planova za budućnost, pa zar to nije dosta???

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Meni ovaj promet na tehnici izgleda ko neko iskrcavanje… taman sto se ocisti do 11500, kapne novi nalog od 50-tak kom na cijenama do 11,5k. Suska li se sto o 3Q izvjescu? Bas me zanima hoce li biti pushiona ko zadnja dva [smiley10]

Zašto bi bio pušiona, ovisi kako se gleda, bolje da je kontinuitet rezultata, to puno više govori, mislim na kontinuitet u odnosu na prva dva Qw. Ne bi bilo prirodno da 3 Qw bude adekvatan istom iz G2006 zar ne.

Dionica buducnosti, Matrix je dosta toga naveo i mislim da je vise nego svijetla budućnost, a to pokazuju i rezultati, Kupska je epizoda, u svemu ovme, no kapital ne poznaje granice.

[color=blue]Prilika za Tehniku[/color]

[color=blue]Stolnoteniski dom [/color]

Grad Zagreb planira gradnju Stolnoteniskog doma s velikom podzemnom garažom koji će se nalaziti na Kninskom trgu u četvrti Vrbik. U sklopu doma nalazit će se dvoranu za 900 gledatelja, trokatnu podzemna garaža za 500 vozila i dvije ordinacije doma zdravlja. Investicija je vrijedna oko 12 milijuna eura. Završetak radova očekuje se 1. lipnja 2008., tako da se svjetsko stolnotenisko prvenstvo koje se sljedeće godine održava u Zagrebu ipak neće održati u novoj dvorani.

[color=blue]Prilika za Tehniku[/color]

[color=blue]Garaža Klaićeva[/color]

Uz garaže na Kvaternikovom trgu i Tuškancu čija je izgradnja u tijeku, Grad Zagreb će 2007. godine početi izgradnju nove garaže na srednjoškolskom igralištu iza muzeja Mimara. Garaža će podzemnim prolazom ispod Klaićeve ulice biti povezana s Dječjom bolnicom u Klaićevoj. Garaža će imati kapacitet od 700 parkirnih mjesta te će biti najveća u Zagrebu. Izgradnja će se financirati kao i do sada, dakle putem kredita. Prema riječima Mate Kraljevića, direktora Zagrebparkinga, ostale garaže koje će se graditi mogle bi se financirati i drugim modelima koji se pokažu isplativijim, vjerojatno po modelu javnoprivatnog partnerstva.

[color=blue]Prilika za Tehniku[/color]

“Grad u gradu” ponajbolji je opis naselja koje bi početkom sljedeće godine trebala početi graditi tvrtka Degrad na mjestu bivše farme u Sesvetskom Kraljevcu na samom istoku Zagreba. Naselje nazvano Iver imat će tisuću stanova za otprilike tri tisuće ljudi, osnovnu školu, vrtić, bazen, trgovačko-poslovni centar, autopraonicu i autoservis, a razmatra se i mogućnost gradnje doma za starije i nemoćne osobe, te hotela u jednom kulturno zaštićenom dijelu parcele. Osim toga, planira se i niz dodatnih specijaliziranih trgovina.

Ukupna površina koju će zauzeti novo naselje iznosi oko 130 tisuća četvornih metara, a u roku od dvije godine trebalo bi biti sagrađeno 120 tisuća četvornih metara bruto razvijene površine opasane biciklističkim i rolerskim stazama.

Projekt predviđa i gradnju 1300 podzemnih i nadzemnih parkirališnih mjesta, što uključuje i potrebe trgovačkog centra. Nove prometnice unutar naselja trebale bi osigurati i lagodan protok automobila kroz naselje i brzu fluktuaciju u poslovnoj zoni.

Naselje Iver u brojkama

• 25 stambenih četverokatnih zgrada, 1000 stanova za 3000 ljudi
• vrtić – 2800 m2
• poslovno-trgovački centar – 3500 m2, povezani škola, dvorana i bazen – 8000 m2
• 1300 – parkirališnih mjesta

Gradnja željezničke stanice

Kako se Sesvetski Kraljevac nalazi na pola puta do Dugog Sela, u suburbanoj zoni na istoku grada, u Degradu problem prometa planiraju riješiti gradnjom željezničke stanice na pruzi koja ide k Zagrebu i prolazi pokraj naselja. Time bi putovanje vlakom od Ivera do središta Zagreba trajalo samo petnaestak minuta, a ne treba smetnuti s uma i da se politika HŽ-a i zagrebačkog Poglavarstva odlučila za modernizaciju prigradske željeznice i nabavu novih vlakova. Naselje se nalazi i uz obilaznicu kojom se automobilom također za oko 15 minuta može doći na južni ulazak u grad, u Buzinu.

• vrtić – 2800 m2
ovo mora da je neka greska,

inace zanimljivo, zanimljivo…

vjeruj mi, isplati se cekati, pa makar cekali i godinama...


• vrtić – 2800 m2 ovo mora da je neka greska, inace zanimljivo, zanimljivo…

Ispričavam se jedna nula manje.

[color=blue]Tehnika raste na “krilima” formiranje građevinskog klastera [/color]

Nakon više od mjesec dana značajnije korekcije dionica Tehnike prvi put je pokazala znakove oporavka koji je vjerojatno potaknut najavom osnutka građevinskog klastera. Najavljeno udruživanje građevinara u čemu će Tehnika svakako sudjelovati najbolje je što se toj branši može dogoditi, a mnogi će reći da je riječ o poslovnom potezu koji će se pokazati presudnim za opstanaka na uskoro potpuno globaliziranom tržištu.

[color=blue]Filipec: Stanogradnja se vraća u normalu [/color]

U jednom od najaktivnijih sektora hrvatske ekonomije – građevinskom, Tehnika se nalazi među deset najboljih kompanija. Njezini radnici dovršavaju Muzej suvremene umjetnosti, grade podzemne garaže na Kvaternikovu trgu i na Tuškancu te grade stanove na Ljubljanskoj aveniji i u novoj Branimirovoj ulici. Tehnika je izgradila već 16.100 stanova, a iako joj stanogradnja ne zauzima većinski udjel u ukupnim poslovima, ona konstantno raste.

Ušo danas u Tehniku! Pozdrav ekipi!

Nekak mi se čini da ovdje ima neke perspektive … (bez obzira ne drukerske napise matrix-a)

[smiley2]


Ušo danas u Tehniku! Pozdrav ekipi!

Nekak mi se čini da ovdje ima neke perspektive … (bez obzira ne drukerske napise matrix-a)

[smiley2]

Dobro došao!
THNK bi mogla ovih dana napraviti boom efekat, i mislim da ćeš biti zadovoljan sa ulaskom u ovu dionicu!

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

New Report

Close