THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P/E prosjek sektora 70, Tehnika 37
PBv prosjek sektora 7, Tehnika 4,05

od zadnje revalorizacije cijena Ingre je otišla za 50% gore,
6,02% tj 3012 kom dionica čini razliku od 60M krznatih?
+već okrenute dionice od dokapa?

[smiley7]

Heaven or Las Vegas

da, zaboravio sam jednu stvar:

Top 5 po prometu (12.10.2007)
Oznaka Količina Promet
HT-R-A 172.252 67.129.052,88
ATPL-R-A 2.417 8.723.071,90
INGR-R-A 104 6.237.894,98
DLKV-R-A 3.662 6.081.925,75
THNK-R-A 496 5.459.219,27

nismo u lošem društvu
[smiley2]

Heaven or Las Vegas

[color=blue]Tehnika- prilika[/color]

[color=blue]Naselje Podbrežje [/color]

U novozagrebačkom Podbrežju gradit će se novo naselje s 2500 stanova za oko 6000 stanovnika. Naselje će biti temeljeno na drugačijim načelima, koje će njegovim stanovnicima nuditi potpuno drugačiji život od očekivanog u velikim stambenim naseljima.

Prvo eko-naselje zapravo će biti mali grad unutar grada koji će imati oko dvije tisuće stanova, bogate javne sadržaje, dva vrtića, osnovnu školu, igralište te jednu poslovnu zgradu sa 30 katova.

Većina stanova bit će jednosobni i dvosobni, no planiraju se i garsonijere te veći stanovi. Većina zgrada imat će prolazno prizemlje u kojem se planira izgradnja brojnih javnih sadržaja kao što su kulturni centar, mali bazen, knjižnica, fitnes i slično.

Naselje će imati dva vrtića i osnovnu školu za 500-tinjak djece. Na zapadnom dijelu planira se izgradnja nebodera od 30 etaža koji će biti namijenjen za poslovne prostore ili hotel.

Glavni cilj u izradi idejnog rješenja bio je da se naselje prometno rastereti. Budući da se u blizini nalaze željeznička stanica i glavne prometnice, naselje je prometno dobro povezano s gradom, no unutar njega promet će biti sveden na minimum. Zbog toga će ono biti sigurno za djecu, pješake i bicikliste.

Promet će se odvijati samo po obodima naselja. Stanarima će se omogućiti da svojim automobilima priđu zgradama, no ostalih prometnica neće biti. U naselju će biti dovoljan broj parkirališnih mjesta jer će svaka zgrada imati podzemnu garažu na jednoj etaži, dok će se 30 do 40 posto parkirališta riješiti na terenu. Za posjetitelje će biti napravljeno posebno parkiralište na sjevernoj strani, dok će svi stanovnici, ovisno o veličini stana, imati osigurano jedno do dva mjesta za parkiranje.

[color=blue]Centar Zvonimir[/color]

Na površini od 30 tisuća četvornih metara između ulica Ljudevita Posavskog, Branimirove, Zavrtnice i Crvenog križa (područje bivše Uljare) gradi se veliki stambeno-poslovni kompleks Centar Zvonimir. Na parceli od 28.000 m2 tvrtka Tehnika izgradit će 6 zgrada sa oko 700 stanova, poslovnim prostorima, dječjim vrtićem te pratećom infrastrukturom. Prva zgrada je u visokom stadiju izgradnje, a svi stanovi u njoj su već rasprodani.
Zgrada u kojoj su bile smještene strojarnica i kotlovnica bivše tvornice ulja, koja se nalazi usred budućeg kompleksa, primjer je industrijske arhitekture s početka 20. stoljeća i bit će sačuvana u cjelini, a Grad Zagreb je najavio da bi mogao otkupiti zgradu i prenamijeniti je u centar za mlade. Investitor je tvrtka Tehnika.

može netko nabacit K/P?

Heaven or Las Vegas

Kupnja Cijena
10 11.490,00
4 11.200,00
3 11.150,00
1 11.101,00
1 11.050,00

Cijena Prodaja
11.500,00 46
11.698,00 8
11.699,00 3
11.799,00 2
11.800,00 44

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

izgleda da je slabašan otpor sve do 12 00kn
moglo bi bit zanimljivo…

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

Meni ovaj promet na tehnici izgleda ko neko iskrcavanje… taman sto se ocisti do 11500, kapne novi nalog od 50-tak kom na cijenama do 11,5k.
Suska li se sto o 3Q izvjescu? Bas me zanima hoce li biti pushiona ko zadnja dva [smiley10]

Pretpostavka je majka svih zaj***


Meni ovaj promet na tehnici izgleda ko neko iskrcavanje… taman sto se ocisti do 11500, kapne novi nalog od 50-tak kom na cijenama do 11,5k. Suska li se sto o 3Q izvjescu? Bas me zanima hoce li biti pushiona ko zadnja dva [smiley10]

10.10.2007. 15:41:


Prodao nesto thnk, dokupio ledo

a možda ti se samo to čini jer si prerano prodao?
na kraju tvoj sig to potvrđuje…

Heaven or Las Vegas


a možda ti se samo to čini jer si prerano prodao? na kraju tvoj sig to potvrđuje…

znas kako kazu: ne laje pas zbog sela nego zbog sebe
[smiley1]

prodao samo mali dio i ne znam sto s ostatkom jer se telimo vec par mjeseci na razinama 10-12kkn a ostali vlakici prolaze. I sad poznavajuci problematiku, cisto sumnjam da su uspjeli sto od bandica naplatit u ovom tromjesecju, a mislim da im i nije u interesu da dionica raste jer ce pred kraj godine opet dioba zaposlenicima pa se bojim da bi opet mogao bit pushing na Q3. Onda opet cekaj 2-3 mjeseca na “oporavak”.
Mislim da bi ovoj dionici (naravno uz kakvu dobru PR agenciju jer Filipecove izjave za javnost su smijurija) trebao neki jaci fond u njoj da je malo “pogura”.

Pretpostavka je majka svih zaj***

jači fond je već unutra[smiley2]
a čini se da se gura još pokoji,
shortao sam na 1H sve i dobro mi se pokazalo, ali ovaj puta se jednostavno ne usudim
nije mi problem čekati jer znam što čekam i ne očekujem čuda u par dana ili par mjeseci,
ali naravno da mi je drago vidjeti ovu dionicu tamo gdje spada[smiley2]
mislim da slijedeći put kad pređemo 12k neće više biti povratka

Heaven or Las Vegas


mislim da slijedeći put kad pređemo 12k neće više biti povratka

Ovako i ja mislim… obično je vrh slijedećeg vala uvijek viši od predhosnog, a zadnji put smo na 12 cigli proveli dosta lijepih dana… istina, nije išlo na više, ali ovaj put bi trebalo. [smiley1]

Artificial Intelligence stands no chance against Natural Stupidity.

New Report

Close