THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zaboravio si napisat da je kompletnu izgradnju ovog JPP projekta financirala Tehnika i da je najam dvorane i zgrade gimnazije ugovoren na 25 godine. I da još ostaje najam dvorane poslije radnog vremena gimnazije

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

Zaboravio si napisat da je kompletnu izgradnju ovog JPP projekta financirala Tehnika i da je najam dvorane i zgrade gimnazije ugovoren na 25 godine. I da još ostaje najam dvorane poslije radnog vremena gimnazije

Grad i županija godišnje plaćaju najam od 10 milijuna kuna. Zgrada je imovina Tehnike, znači ulazi u bilancu i svake godine će se amotizirati što će predstavljati godišnji trošak, vjerujem poprilično manje od 10 mil. kn. Razlika je godišnja dobit. Istina je da je ovo dugoročni projekt i da se njegov efekt neće posebno osjetiti u rezultatu 3Q. Svejedno, projekt ovakve veličine je definitivno odličan poslovni potez Tehnike d.d.

Što je uzrok pada dionice THNK-e?[smiley3]

Opća korekcije pred Tht i loše izvješće za 2q…….ne vidim drugi razlog!!???
Ali ubrzo će rasti….[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........


Opća korekcije pred Tht i loše izvješće za 2q…….ne vidim drugi razlog!!??? Ali ubrzo će rasti….[smiley1][smiley2]

Kolega narvano, da će rasti to i nije upitno, te se nema razloga za brigu.
Kažem Vam strpljen spašen, jer budući poslovni rezultati uvjrtovat će rast cijene ove dionice.

Ma ne bojim se ja za ovu firmu, sve dok funkcionira sprega Filipec-Bandić a po svemu sudeći to bude još
dugo dugo……

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Da li će od ovih najavljivanih projekata što se da vidjeti iz današnjeg PD-a biti mjesta za našu THNK-u?[smiley1]

Kolega jeste li mislili možda na ovaj link: http://www.poslovni.hr/53323.aspx ?

Ufff……..Biće u Blatu posla za Tehniku preko glave, pa nastaje cijeli jedan grad…….[smiley1][smiley2]

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Još malo i bude ponestalo THNK po ovoj diskontnoj cijeni!
Po mojim procjenam do 19.09 a poslje toga ćemo je gledati na razinama iznad 11 000 kn [smiley2]

Matrix90, šta ti misliš o mojoj izjavi?

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


Još malo i bude ponestalo THNK po ovoj diskontnoj cijeni! Po mojim procjenam do 19.09 a poslje toga ćemo je gledati na razinama iznad 11 000 kn [smiley2] Matrix90, šta ti misliš o mojoj izjavi?

Kolega nadam se osobno da hoćemo, jer jedina od ostalih građevinara nije rasla u posljednje vrijeme, točnije kazano, doživjela je malu kratkotrajnu korekciju.
A što se tiče poslovnih prilika domaće i strano tržište ih je prepuno, tako da se ne bi čudio da Tehnici pripadne veliki dio kolača.
Nadalje mnogi će se iznenaditi cijenom krajem godine ( pozitivno naravno), jer će na naplatu doći obavljeni poslovi, a u javnost izaći novi i još unosniji i kvalitetniji.

matrix90, šta misliš, dal bi THNK do kraja godine mogla dogurati do 20 000kn?
to kažem jer mnogi koji kupe , zarade cca10-20% na T-HT-u investirat će vjerojatno u dionice,
a pošto htjeli mi to ili ne, građevinski sektor još uvjek daleko isplatljiviji…

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

New Report

Close