THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


e ovo je najskuplji građevinac

Po kojim fundamentima kolega ?

Od devet građevinskih kompanija prvo polugodište ove godine Dalekovod i Tehnika završili su s padom dobiti u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U slučaju Dalekovoda rezultati se pravdaju cikličkim trendom poslovanja u građevinskoj djelatnosti. Razlog slabijih rezultata Tehnike, navode u kompaniju, smanjene je aktivnosti društva što se očituje i u visini ostvarenih prihoda i troškova u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ukupni prihodi Tehnike u prvom su polugodištu iznosili 529,91 milijun kuna i bili su 15,4 posto manji nego u prvom lanjskom polugodištu te, napominje Uprava, oko 18 posto manji od planiranih.
Sjajna Hidroelektra
U prvih šest mjeseci dobit poslije oporezivanja od 13,13 milijuna kuna 34 posto je manja od neto dobiti u istom prošlogodišnjem razdoblju te oko 7,5 posto manja od planirane neto dobiti. Dalekovod je prvo polugodište ove godine završio s dobiti nakon oporezivanja nešto manjom od 18 milijuna kuna, što je više nego dvostruko manje u odnosu na 40,7 milijuna kuna iz prve polovice prošle godine.
Za obje kompanije, smatraju analitičari, može se očekivati rast dobiti u trećem tromjesečju.

Koliko vidim danas ću ispucati i posljednje pare…
dilema je dali dokupit još LVCV ili THNK ?
najvjerojatnije će biti u omjeru 75% / 25% u korist THNK

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku

jer ima te dividende ,,jer je ko dobio


Od devet građevinskih kompanija prvo polugodište ove godine Dalekovod i Tehnika završili su s padom dobiti u odnosu na isto razdoblje prošle godine. U slučaju Dalekovoda rezultati se pravdaju cikličkim trendom poslovanja u građevinskoj djelatnosti. Razlog slabijih rezultata Tehnike, navode u kompaniju, smanjene je aktivnosti društva što se očituje i u visini ostvarenih prihoda i troškova u odnosu na isto razdoblje prošle godine. Ukupni prihodi Tehnike u prvom su polugodištu iznosili 529,91 milijun kuna i bili su 15,4 posto manji nego u prvom lanjskom polugodištu te, napominje Uprava, oko 18 posto manji od planiranih. Sjajna Hidroelektra U prvih šest mjeseci poslije oporezivanja od 13,13 milijuna kuna 34 posto je manja od neto dobiti u istom prošlogodišnjem razdoblju te oko 7,5 posto manja od planirane neto dobiti. Dalekovod je prvo polugodište ove godine završio s dobiti nakon oporezivanja nešto manjom od 18 milijuna kuna, što je više nego dvostruko manje u odnosu na 40,7 milijuna kuna iz prve polovice prošle godine. Za obje kompanije, smatraju analitičari, može se očekivati rast dobiti u trećem tromjesečju.

Slažem se kolega.


jer ima te dividende ,,jer je ko dobio

Slabo čitate postove kolega .
Prekjučer dobio i odmah reinvestirao.


jer ima te dividende ,,jer je ko dobio

Isplat dividende već ide…
i to cca 90 kn po kom. to je ono što me veseli svaki mjesec[smiley2]
znači 90 X nekoliko kom = . . . . taj iznos mi pokriva ratu kredita, a sa tim kreditom zaradim oko 10% mjesečno!
Prema tome, tko može reći nešto protiv THNK!?

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


vedric: ” jer ima te dividende ,,jer je ko dobio ” Isplat dividende već ide… i to cca 90 kn po kom. to je ono što me veseli svaki mjesec[smiley2] znači 90 X nekoliko kom = . . . . taj iznos mi pokriva ratu kredita, a sa tim kreditom zaradim oko 10% mjesečno! Prema tome, tko može reći nešto protiv THNK!?

Nitko i ne govori ništa protiv Tehnike.
Očekujem daljnji rast i bolje poslovne prihode.

nemrem pratit sve račune


jer ima te dividende ,,jer je ko dobio

ja dobio prvu ratu… sjela je na racun 22.8.
[smiley11]

Pretpostavka je majka svih zaj***

zna li netko što se dešava kraj pivovare u Ilici?
nekakva stara zgrada ograđena sa “T” ogradom

Heaven or Las Vegas

Tehnika je pokupovala nove gradevinske strojeve i kamione,evo gdje je rasporedena dobit.

Imao sam i imacu,ali samo sa ljudima[color=blue][/color]

New Report

Close