THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Član uprave plus član NO ukupno posjeduju 29% dionica tvrtke

"Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag)."
Pozdrav

a gdje ti tu vidiš zajedničko djelovanje?

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

A kako izgleda zajednicko djelovanje..?..Da ne moraju bit mozda u istospolnoj zajednici pa da bi to bilo to

Pozdrav

svi smo mi Crobex


a sto ako nemaju novaca za preuzimanje a imaju preko 25% ?:) sto da sam ja kupio 25% + 1 i kazem da nemam vise novaca? kako je to onda regulirano ?

ovisi kako se zoveš, npr Ivica T u Belju, ima neki Fižulić G u Magmi…

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


a sto ako nemaju novaca za preuzimanje a imaju preko 25% ?:) sto da sam ja kupio 25% + 1 i kazem da nemam vise novaca? kako je to onda regulirano ?

Gube pravo glasa na GS…pa netko drugi sastavlja NO i indirektno bira Upravu

Rastimo zajedno...


a sto ako nemaju novaca za preuzimanje a imaju preko 25% ?:) sto da sam ja kupio 25% + 1 i kazem da nemam vise novaca? kako je to onda regulirano ?

“Kako je odredbom članka 49. ZPDD-a propisano da, ukoliko ponuditelj ne objavi ponudu za
preuzimanje pod uvjetima i na način iz ZPDD-a, svaki dioničar ciljnog društva može putem mjesno
nadležnog trgovačkog suda zahtijevati obvezno sklapanje ugovora o prodaji dionica, pod uvjetima pod
kojima je morala biti objavljena ponuda za preuzimanje, to je Agencija naložila Ciljnom društvu da u
roku od 15 dana ovo rješenje dostavi svim dioničarima. ”

Kolega knjige i zakone “u ruku”..surfajte..istražujte..ucite..Nemojte samo pitat .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

sto znaci da ja sada mogu to napraviti putem suda da mi se isplate udjeli u dionicama? i koliko bi to onda sad bilo? neka premija? 🙂 tromjesecni prosjek? 😉


A kako izgleda zajednicko djelovanje..?..Da ne moraju bit mozda u istospolnoj zajednici pa da bi to bilo to

Pozdrav

dobro vam kolega kaže,nije zajedničko djelovanje to što netko u upravi i netko u NO imaju istu dionicu.
zajedničko djelovanje je nešto sasvim drugo, npr. nedavna ponuda Pivca prema ESOP-u Kraša da zajednički djeluju oko povezivanja radi stvaranja većinskog udjela u firmi

Tocno kolega ako taj “netko” u upravi i taj “netko” u NO nisu g Zlopasa i g. Horvacic.
Zlopasa, predsjednik NO , vlasnik tvrtke koja posjeduje 20% dionica Tehnike .
Horvacic, clan uprave posjeduje 8.9 % dionica Tehnike .
E sad ima li ili nema zajednickog djelovanja ?
G.Horvacic je prokurist tvrtke u vlasnistvu g Zlopase . Tocno ?!..Sudski registar kaze da je .
Dali su oni u zajdenickom djelovanju stekli dionice kako bi preuzeli kontrolu nad Tehnikom nije na nama da to utvrđujemo vec na Hanfi. Ona mora poslat upit jednom i drugom u kojem se oni ponasobno moraju ocitovat.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

kako je netko prosuo po kupnji ispod trzisne i skinuo cijenu 8%….

Ovako pošto ste razvili sve teorije osim ove
zasto sada skori novopeceni vlasnici Tehnike ne bi nabili cijenu na nekoliko tisuca kuna
u kombinaciji sa Kinezima i napravili sebe jako bogatim ljudima…
naravno nakon sto kupe jos jeftino dionica od vas
jer tehniku nije tesko nabiti na tu cijenu na malom prometu
Također od stecaja nista jer ocito ne bi insajderi kupovali ko blesavi
da firma ide u stecaj….meni se ovo cini puno realnje od teorija rusenja cijena dionice… rastom cijene svi profitiraju… a najvise vecinski vlasnici….
sve je ovo davno isplanirano samo treba jos malo pricekati sve ce se samo odvrtiti

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

slažem se s vama DATA.. 😉 🙂 ali ne razumijem kolege koji naprosto prodaju ispod trzisne.. nemam nista protiv prodaje 0 – 3% ispod trzisne ali kad prospu i preko 10% ispod..

Jeli netko zna stanje u firmi!?

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

New Report

Close