THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

slazem se.. ali postavljam pitanje svima bi li Interkapital ulozio onda ? 😀😃😁


slazem se.. ali postavljam pitanje svima bi li Interkapital ulozio onda ? 😀😃😁

a ciji su novac ulozili? oni kupuju za nekog drugog i tu je objasnjenje zasto su kupovali po ovim visokim cijenama . potrebnu kolicinu sad imaju i lako ce progurati odluke koje im odgovaraju, moguce i dokap po 10 kn, sve opcije su sada otvorene

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Interkapital je isto ko i PBZ Invest. mozda svojih klijenata ? a mozda je i ovo opcija sto ste Vi napisali. i prije sam pisao da prvih 10 ima 47%.. sto znaci ako i prvih 10 djeluju zajedno ( a ne djeluju) nemaju ni 50%.. ne kazem da niste u pravu. i sto bi znacilo viskom cijenama ? kupovali su po visim nego ja ti svakako ali ako djeluju zajedno zasto nisu kupovali u rasponu 30 – 150 kao ja.. ?


Interkapital je isto ko i PBZ Invest. mozda svojih klijenata ? a mozda je i ovo opcija sto ste Vi napisali. i prije sam pisao da prvih 10 ima 47%.. sto znaci ako i prvih 10 djeluju zajedno ( a ne djeluju) nemaju ni 50%..

nije bitno da imaju preko 50%,bitno je da imaju dovoljno za progurati prijedlog PSN kakav im odgovara (a koji moze imati i prijedlog nove nominale od npr.10kn i dokapa po toj cijeni)

Slažem se sa amdeom. Većinskom je sigurno bolje izdati veći broj dionica sa malom cijenom nego obrnuto. Njemu je u interesu da male spanji na nekoliko promila jer njegov je kapital i može s njim raditi što god hoće dok je u skladu sa zakonom. Pitanje je samo u ovom trenutku da li ima dovoljno dionica da izglasa takvu dokapitalizaciju, a mislim da ima čim je uspio promjeniti NO.



slazem se.. ali postavljam pitanje svima bi li Interkapital ulozio onda ? 😀😃😁

a ciji su novac ulozili? oni kupuju za nekog drugog i tu je objasnjenje zasto su kupovali po ovim visokim cijenama . potrebnu kolicinu sad imaju i lako ce progurati odluke koje im odgovaraju, moguce i dokap po 10 kn, sve opcije su sada otvorene
[/quote]


Interkapital je isto ko i PBZ Invest. mozda svojih klijenata ? a mozda je i ovo opcija sto ste Vi napisali. i prije sam pisao da prvih 10 ima 47%.. sto znaci ako i prvih 10 djeluju zajedno ( a ne djeluju) nemaju ni 50%.. ne kazem da niste u pravu. i sto bi znacilo viskom cijenama ? kupovali su po visim nego ja ti svakako ali ako djeluju zajedno zasto nisu kupovali u rasponu 30 – 150 kao ja.. ?

Evo ti jedna informacija koju sam ja naučio na svojoj koži:
Agrokor je imao 48% Leda. Di je Ledo sad?

svako nek napravi sto misli da je najbolje za njegov novac – nisam zadnju kunu ulozio u Tehniku.. da sad sve prospem van imam dvostruku zaradu..
ali ovo sto cu sad napisat je opcenito: svi koji nemaju dionice neke firme pljuju po njoj da ne valja. di ste bilo svi vi kad je trebalo u Thnk na 30 – 40 kn i izac prosli mjesec na 300 – 330kn ? di ste bili ?! 😉😃 ista stvar je sa OPTE s time da nije bii toliko veliki skok…

@dionicar
ja sam ušao na 140 kada se strovalila i izdala ok izvješće, a izašao na 50 dok je prijetio stečaj umjesto PSNA (i zeznuo se). Navratim s vremena na vrijeme vidjeti o čemu se priča. Moj komentar tebi nije vezan za tehniku već za što se može s kontrolom nad firmom, a bez većinskog vlasništva. I dobronamjeran je.

Također ti dobronamjerno savjetujem da izađeš sad u plusu, iako s obzirom na moj rezultat s ovom dionicom i nisam najbolji savjetodavac na svijetu.

nisam ja ni rekao da vi mislite nesto lose.. sve ja znam sto se moze dogoditi.. vrijeme ce pokazati..
kao sto sam vec napisao cijenim svakoga na forumu kao i misljenja.

eto nam naseg Bojana u upravi…
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/z8NHmd8w87fMzsv8prWCaA==.pdf

Član uprave plus član NO ukupno posjeduju 29% dionica tvrtke

“Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag).”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

a sto ako nemaju novaca za preuzimanje a imaju preko 25% ?:) sto da sam ja kupio 25% + 1 i kazem da nemam vise novaca? kako je to onda regulirano ?

New Report

Close