THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kinezi ako žele preuzeti većinski udio u Tehnici prvo moraju dokapitalizirati tvrtku sa najmanje 150 milijuna kuna. Sad se postavlja pitanje po koliko bi mogla biti dokapitalizacija? Po meni oko 100 kuna. Dakle prvo bi trebalo ići smanjenje temeljnog kapitala radi pokrića gubitaka na način da se smanjuje nominala sa 900 na 100 kuna a potom povećanje temeljnog kapitala izdavanjem novih dionica po toj novoj nominali od 100 kuna. Naravno malim dioničarima će vjerovatno biti onemogućena dokapitalizacija. To je jedna od najizglednijih opcija jer druge ni nema.
Da je Tehnika otišla u predstečajnu nagodbu za vrijeme Linića kada se ta opcija obilato koristila danas bi to bila sasvim druga tvrtka. Radili bi sve u 16-est, tada im ni Alžir ne bi propao. A svi koji prate moje pisanje dobro znaju da sam u vrijeme kada je Ingra krenula u predstečajnu pisao da će to svi građevinari morati napraviti. Na žalost Tehnika je jedan od zadnjih građevinara koji se dosjetio PSN-e.
Tvrtka će u svakom slučaju preživjeti ali nakon dokapa bit će u većinskom vlasništvu kineza, što i nije tako loše jer su to radišni i poduzetni ljudi.

malim ? prvih 10 nema ni 50%.. a recimo da i ima.. nisu u prvih 10 sve ljudi povezani za China…

Ako gledamo trenutnu knjigovodstvenu vrijednost Tehnike kapital im je u minusu 378 kuna po dionici što je jedan od najlošijih BVPS-a među svim građevinarima pa i šire. Da bi se to popeglalo kroz papire i dobili barem neki pozitivan kapital zaista je potrebno drastično smanjenje nominale i dokap oko 150 milijuna kuna za neki clean start. To je očito.
Što se tiče cijene dionice nakon dokapa očekujem po slobodnoj procjeni cijenu od 150-200 kuna jer tako će je držati ovi koji je i do sada drže. To je sasvim OK, čak i više nego dobro.

ako je 150-200 meni dobro —> u plusu sam 😀

Ne posjedujem dionice Tehnike, nikada je nisam kupovala jer jednostavno ne razumijem ovu cijenu, a ni cijelu tvrtku. Ovo je zaista raritet da tvrtka koja ima negativan kapital od 378 kuna po dionici na tržištu trenutno vrijedi blizu 50 milijuna kuna odnosno 250 kuna po dionici. Pa to je 620 kuna po dionici udaljeno od BVPS-a, tako da je to svjetsko čudo. Vjerovatno je tu već ukalkulirano sve ovo što sam gore navela kao da se već dogodilo jer onaj tko drži cijenu zna da će se to dogoditi.

Smanjenjem temeljnog kapitala sa nominale 900 na 100 dobijemo nekih 151 milijun za pokriće gubitaka a onda izdavanjem novih dionica još 150 milijuna keša pa se krvna slika malo popravi. Vjerovatno će tu biti još neke prodaje nekretnina i projekata pa će se priskrbiti još koji milijuni. Mogu se iščupati ako ih kinezi podupru a po svemu sudeći da su već odavno zagrizli. je
Moj savjet je čekati oko 150 da se sve posloži a tek onda razmišljati o nekom ulaganju. Dug je tu put još.

ekipa.. dal ja dobro vidin da se tu pojavila ZABA u top 10 a prije je nije bilo ? moze mi neko potvrdit ? i to mozda zadnjih 2 tjedna do mjesec dana max..? hvala

Kolega Forumas Placao je 325 bez problema koliko tek misli uzeti na njima…
ocito ima info…

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Koliko god to nekome bilo cudno Gospođa Yu sigurno zna zašto ulazi u ovakve investicije .
Ako je za esop-ove dionice platila cca 12 mil kuna ( 315 po dionici .np) i stekla 20 %..kojom logikom bi sad to trebala umanjit ?..Da bi pokrivala gubitke ?..Kapital i rezerve dovest u pozitivu ?
Izvrsi dokapitalizaciju sa izdavanjem 75 000 dionica po 900 kn ..unese 67 mil kuna i postaje vecinski vlasnik sa preko 50 % tvrtke za maje vise 10 mil eura i nije umanjila vrijednost svojeg ulaganja u esop
Njoj to nebi trebao biti problem.


Koliko ste novca spremni angažirati u projektima o kojima sada pregovarate u Hrvatskoj?

Inicijalno se radi o 300 milijuna kuna, a plan osnovnih ulaganja je oko 750 milijuna kuna, odnosno 100 milijuna eura. Već smo investirali određen iznos jer smatramo da je u pitanju dobar biznis. Uskoro će sve biti poznato.

https://zadarski.slobodnadalmacija.hr/forum/clanak/id/599968/gospoa-yu-u-hrvatskoj-planira-investirati-100-milijuna-eura-evo-sto-namjerava-sa-starom-kumroveckom-skolom-i-sto-ju-sve-zanima-oko-je-bacila-i-nacuvenu-slavonsku-vinariju

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Zašto ne bi provela dokapitalizaciju sa 7.500.000 dionica po 9 kuna?????….

izvrsi dokapitalizaciju sa izdavanjem 75 000 dionica po 900 kn ..unese 67 mil kuna i postaje vecinski vlasnik sa preko 50 % tvrtke za maje vise 10 mil eura i nije umanjila vrijednost svojeg ulaganja u esop
Njoj to nebi trebao biti problem.

……

a zasto recimo UG ne bi proveo dokapitalizaciju sa recimo 0.1kn / dionici ? ovo naravno mora ic na temu OPTE ali usporedbe radi kada tako pisete. kad se vec sve kuha oko OPTE.


Smanjenjem temeljnog kapitala sa nominale 900 na 100 dobijemo nekih 151 milijun za pokriće gubitaka a onda izdavanjem novih dionica još 150 milijuna keša pa se krvna slika malo popravi. Vjerovatno će tu biti još neke prodaje nekretnina i projekata pa će se priskrbiti još koji milijuni. Mogu se iščupati ako ih kinezi podupru a po svemu sudeći da su već odavno zagrizli. je
Moj savjet je čekati oko 150 da se sve posloži a tek onda razmišljati o nekom ulaganju. Dug je tu put još.

firme u PSN imaju nepisano pravilo dokapa novih dionica po 10 kn,ne kazem da ce ovdje biti isto ali nije niti za odbaciti kao mogucnost

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

New Report

Close