THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ otporstoko
Iz ovog članka se vidi da ste u pravu!

https://ezadar.rtl.hr/biznis/3327335/kineski-ulagaci-u-luku-zadar-u-problemima-razlaz-s-lobistima-legalnost-dokapitalizacije-se-jos-preispituje/

Zlopasa baš ne mari za male dioničare!
Nadam se da će Kinezi ovaj put pametnije!?

Odobrite zahtjev za prijateljstvom, da Vas možemo čitati prije odobrenja administratora! Hvala!


Kako ja to vidim, jedini upitan potez Kineza jest da stave u NO Hrvate. To je jedina misterija. Ako se pitate zašto se toga bojim, pogledajte sami sebe. Pogledajte se. Pogledajte svoje postove. Koja je tema? Koji savjeti? Svi do jednog, samo se natječete koja od prokušanih shema za rušenje i zaje*** ostale bi mogla biti primjenjena. Hrvatski način – uništi sve i nakon toga, kupi novu limuzinu i apartman i pusti Pušku i stavi ruku na domoljubno srce!

Nitko ne razmišlja koliko bi inženjera Tehnika mogla zaposliti, gdje bi napravila novu betonaru, automatiziranu armiračnicu… ništa! Firma koja je jedina na Balkanu radila top-up-and-down iskop u centru grada, još pred par godina, ili koja je čak i u trenutku vlastite nesreće, npr urušavanje Kupske ulice, bila sposobna isti dan zatrpati jamu stotinama tona šljunka… Tehnika je sad sjena, tih ljudi više nema, ali brend i temelj je tu i može se dignuti za čas.

Kinezi su kupili Kuka-u, Volvo, sto drugih stvari, u sve su uložili, ušpricali kapital, i pogurali. Ja se nadam da će isto napraviti i ovdje. Ako tako učine, imat će građevinsku bazu za svoja daljnja belt and road nastojanja. Kinezi jednostavno grade i napreduju. Uništavanje nije ono što rade. Da, ovdje nemaju 100% vlasništvo, ali znači li to da se onda ne žele ponašati i prema tih 30-ak kao prema svojem?

Ne znam, ovih NO Hrvata me strah, jer ne vidim ni jednog Kineza. Bojim se, i oni će razmišljati kao i vi svi na forumu. Bojim se da će oni neshvatiti šta su naslijedili. Da će sitno, za sebe, zatvoreni u svojoj tegli cvijeća dok vani svijet ide naprijed, bez vizije, naučeni samo na lešinarenje, isto učiniti opet.

Ovo je naivan post, ali ne mogu se oteti drugom dojmu čitajući sve vaše komentare ovdje…

Jedan korektan post i osvrt na tehniku.

Kinezi koliko je meni poznato žele betonsku konstrukciju Pelješkog mosta raditi sa svojom operativom i referencom a to će biti tehnika, još nekoliko projekata koje pripremaju, s tehnikom imaju ulazna vrata na eu tržište gradnje.
Vidim da nitko ne spominje NSB, tehnika tamo ima svoju operativu.
Glede dionice, činjenica je da od 100 kn i unazad koji dan trgovanje je u omjeru 80 % po prodaji, u zadnjih nekoliko dan isto tako, pojavljuju se nalozi na kupnji od 1000 komada, kao i jučer prije zatvaranja.
Kako god, oni koji su u dionici navijaju za rast oni drugi, drugo.
Mišljenja sam da nas čekaju vrlo zanimljivi dani na TK ..
Kupio sam dionice prije godinu dana na 27 kn, prodao na 50.
Nedavno kupio na 200kn, sad ću biti strpljiv…. 🙂

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

evo jedno pitanje

1. treba li ili ne treba thnk 200 milja da opstane

2. ako kinezi hoće dati – na koji način oni legalno mogu ubrizgati 200 milja

evo – n2ek bude pozitivno – aijmo reci da kinezi dolaze s 200 milja – kako po zakonima rh oni mogu uliti to u thnk

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

mogu.. posudbom.. i onda ih THNK beskamatno vraca.. vi mozete vlastitoj firmi posudit dvoej privatne novce.. isto tako Vi meni mozete za moju firmu posudit novce… i onda ih kada bude novaca u firmi ja vama vracam.. beskamatno ako tako dogovorimo. sve apsolutno legalno. eto. kolega je kupio auto na firmu tako da ej privatne novce posudio firmi.. i onda kroz neki period ih vadio van iz firme. sve legalno. ukratko.

@otporstoko-opravdana bojazan, ali u RH nadzorni odbori i onako ne ispunjavaju svoju svrhu (niti odgovaraju, nažalost!). Bit će bolje nego do sada!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Do 500 kuna 250 dionica opet svi samo filozofiraju i gledaju velike kako kupuju
ovdje je to ista pojava od 30 kuna 90% su kupili veliki mali su samo filozofirali i nalazili razloge da ne kupe isto rade i danas …
ova dionica cuda radi ovdje ce biti show dana bas me zanima dali ce na 10 kuna kako neki vele vec dugo ili mozda na par hiljada kako tvrde drugi

Knjiga naloga (TOP 5)
Br kupnja Cijena Cijena prodaja
1 937,00 305,0000 335,0000 5,00
2 77,00 304,0000 348,0000 49,00
3 8,00 280,0000 350,0000 35,00
4 5,00 270,0000 450,0000 245,00
5 6,00 262,0000 500,0000 145,00

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

DATA, nadam se da cemo slaviti .. minimalni rast ujutro..


mogu.. posudbom.. i onda ih THNK beskamatno vraca.. vi mozete vlastitoj firmi posudit dvoej privatne novce.. isto tako Vi meni mozete za moju firmu posudit novce… i onda ih kada bude novaca u firmi ja vama vracam.. beskamatno ako tako dogovorimo. sve apsolutno legalno. eto. kolega je kupio auto na firmu tako da ej privatne novce posudio firmi.. i onda kroz neki period ih vadio van iz firme. sve legalno. ukratko.

nema nista beskamatno na ovom svijetu

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@investimir: zašto mislite da nema ništa beskamatno ? ako su kinezi većinski vlasnici (ne pričam o 51% nego samo većincki) recimo prva 3 koji imaju skoro 40%.. zašto mislite da ne bi posudili beskamatno? Vi ne biste svojoj firmi koja je u problemima posudili novce? ja svojoj jesam 😉 iako nije bila u problemima ali za neke druge stvari i drugih razloga..

Drugi primjer zlouporabe je “razbijanje” vlasničkog udjela jedne osobe na više manjih, a najčešće s ciljem izbjegavanja davanja ponude za kupnju svih dionica, za što najvjerojatnije taj dioničar nema dovoljno novca ili to jednostavno ne želi. U takvim slučajevima, dioničar se vodi kao vlasnik, primjerice, 24 posto dionica dok je ostatak njegova vlasništva preko skrbničkih računa razmrvljen na manje dijelove.

hm, zvuči poznato

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/od-2020-nijedna-hrvatska-kompanija-nece-moci-imati-tajnog-vlasnika/9243779/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Ovdje je ocita sprega Zlopase i Bojana …kad se vrate sa go u HANF-u mozda i oni to primjete

LTO-energy

Osobe ovlaštene za zastupanje
ZVONIMIR ZLOPAŠA, OIB: 95836179620 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, BEDNJANSKA ULICA 14
– direktor
– zastupa samostalno i pojedinačno
Bojan Horvačić, OIB: 53852559251 (Prikaži vezane subjekte)
Zagreb, Ulica Crvenog križa 25
– prokurist
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:28:0::NO:28:P28_SBT_MBS:081080613#a_kat_800012

Prvih 10 dionicara
1.
LUXURY REAL ESTATE D.O.O. (24032764718) ( Zlopaša )
37.891 20,00 Osnovni račun
HORVAČIĆ BOJAN (53852559251)
16.926 8,93 Osnovni račun

Ukupno u vlasnistvu 29 %

Obaveza objave ponude za preuzimanje :
Obvezna ponuda za preuzimanje nastaje ukoliko fizička ili pravna osoba, neposredno ili
posredno, samostalno ili djelujući zajednički, stjecanjem dionica s pravom glasa ciljnog društva….
prijeđe prag od 25% dionica s pravom glasa ciljnog društva (kontrolni prag),
https://www.zakon.hr/z/360/Zakon-o-preuzimanju-dioni%C4%8Dkih-dru%C5%A1tava

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Bojan je prokurist.. Zlopesa je u drugoj firmi..

New Report

Close