THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ODLUKU
o pojednostavljenom smanjenju temeljnog kapitala Društva spajanjem dionica radi
pokrića gubitaka i prenošenja sredstava u rezerve kapitala
1. Temeljni kapital Društva iznosi 492.903.930,00 (četiristo devedeset dva milijuna
devetsto tri tisuće devetsto trideset) kuna i podijeljen je na 49.290.393 (četrdeset devet
milijuna dvjesto devedeset tisuća tristo devedeset tri) redovne dionice na ime, pojedinačne
nominalne vrijednosti 10,00 (deset) kuna. Temeljni kapital Društva u cijelosti je uplaćen.
2. Temeljni kapital smanjuje se isključivo radi pokrića gubitka Društva ostvarenog u 2017.
godini u svrhu saniranja Društva i to nakon što su za pokriće gubitaka potrošene sve
rezerve. Iznos dobiven smanjenjem temeljnog kapitala upotrijebit će se za pokriće gubitka
ostvarenog u 2017. godini u ukupnom iznosu od 242.616.914,85 kuna (dvjesto četrdeset
dva milijuna šesto šesnaest tisuća devetsto četrnaest kuna osamdeset pet lipa), a ostatak
koji preostane nakon pokrića navedenog gubitka Društva u iznosu od 150.000.005,15 kuna
(sto pedeset milijuna pet kuna petnaest lipa) unosi se u rezerve kapitala Društva. Uslijed
smanjenja temeljnog kapitala Društva, neće biti nikakve isplate dioničarima.

3. Temeljni kapital u iznosu od 492.903.930,00 (četiristo devedeset dva milijuna devetsto tri
tisuće devetsto trideset) kuna pojednostavljeno se smanjuje za iznos od 392.616.920,00
(tristo devedeset dvije tisuće šesto šesnaest tisuća devetsto dvadeset) kuna na iznos od
100.287.010,00 (sto milijuna dvjesto osamdeset sedam tisuća deset) kuna, pri čemu će
nominalni iznos redovne dionice s 10,00 (deset) kuna biti smanjen ispod nominalnog iznosa
propisanog člankom 163. stavkom 2. ZTD-a na iznos od 2,034615752 (dva zarez
nulatričetirišestjedanpetsedampetdva) kune, uslijed čega će se sukladno članku 349. stavku
3., u vezi sa člankom 342. stavkom 4. ZTD-a izvršiti spajanje dionica na način da će se tako
dobivene 4,914932950 (četirizarezdevetjedančetiridevettridvadevetpetnula) redovnih
dionica Društva spojiti u 1 (jednu) novu redovnu dionicu, na ime, nominalnog iznosa od
10,00 (deset) kuna.

Ad 16. Odluka o davanju odobrenja za stjecanje dionica bez obveze objavljivanja
ponude za preuzimanje, sukladno odredbama članka 14. stavka 1. točke 3. Zakona o
preuzimanju dioničkih društava
„Odobrava se svakom stjecatelju da prilikom povećanja temeljnog kapitala Društva
ulozima u novcu izdavanjem dionica može steći novoizdane dionice Društva s pravom
glasa, bez obveze objavljivanja ponude za preuzimanje.”

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

ovo je iz ptkm – iz 2018

ovako će biti i u thnk

zasto – zato što po zakonima rh tako mora biti

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Evo i ja da se ukljucim na ovu temu…Nakon brojnih “dobronamjernih” komentara i “besplatnih ” savjeta par stvari:

– Fokusiranje na spekulacijama sto ce biti, nece, dokapitalizacija, posudba itd je suplja prica do 22.08.2019
– Sto god bude u realnosti imamo:
– Jedinu preostalu, vodecu gradjevinsku firmu u RH,
– S ocitim interesom stranih ulagaca
– S slabim poslovanjem u izuzetno teskim uvjetima;
– Strani ulagac je u mogucnosti poduprijeti financijski firmu i daleko vise nego sto treba
– U bilo kakvom mogucem scenariju , ulagac je u mogucnosti i ponuditi ce buduce poslove Tehnici sto ce uvecati prihode i preko pred kriznih,
– Tehnika ce ostati vodeci gradjevinar s ociscenom bilancom i u jakom financijskom polozaju;

Eto to su razlozi zasto se posto potom nastoji uci u vlasnistvo i zasto je cijena preko 300 kuna.

A da li ce temelni kapital i nominalna cijena dionice biti ovoliko ili onoliko su samo prazna nagadjanja….

Kolega dnevni red skupštine sazvane za cetvrtak je odavno objavljen i javan..

https://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/fZASrPdIubYbC6Geb39DGw==.pdf

Hoce li nakon toga..jednog dana..biti nekakv dokap ili nece..otom potom . Ovdje je usao novi vlasnik sa svojim kapitalom i ne usporedjujte to sa ptkm. To bi imalo smisla da je denominacija , spajanje bilo prije pa se onda trazio investitor..Sad kad je novi vlasnik tu tesko da ce isti svoje dionice i svoj udio obezvrijedjivat..

Pozdrav

svi smo mi Crobex

ja cu opet ponoviti ranije napisano iako sam na burzi 2 i pol godine samo: bi li nas Bojan dao 100 000 – 200 000 eur za ovo onda ? sto g. Bojan ima 100 000 000 eur pa se kocka sa 100-200k eur ? niko mi nije odgovorio na ovo pitanje koje sam ranije postavio.
moguce je da ima, ne znam.. ako g. Bojan ovo cita neka ne zamjeri na napisanome.. ajde sada neka netko odgovori na moje pitanje kad svi znaju sto ce biti. Hvala.

Bez svjeze likvidnosti sigurno da tehnika ne moze nastavit poslovat normalno, gotovo sigurno je i da ce to proc kroz nekakvu dokapitalizaciju da li ce to bit omjer pretvaranja obveza u kapital i svjezi novac ili samo sa svjezim novcem ako je cilj ovladat sa sta vecim udjelom nesto ce bit tesko je ovdje ikakvu valuaciju radit postojecih dionicara jer se ne moze racunat po kojoj cijeni ce to ic za koji udio, a treba im bar 100 mil ako je samo svjezi novac u pitanju, osim ako ne prodaju nesto pa s tim namire dio likvidnosti.

Ignore : renči

vecina ovdje vrti beskonacne if-than-else petlje pod repeat until petljom. bez velikog rizika nema ni velikog profita.

Novu vecinu nitko ne sprecava da napravi dokap po cenera ili tako nesto uz iskljucenje prava prvenstva postojecih dionicara.
Naravno, ne mora tako biti.
Ali sama ta mogucnost uz cinjenicu da iza dionice ne stoji nikakva izmjerljiva recentna poslovna vrijednost cini ovu dionicu visokospekulativnom.
Nakon pokrica gubitka kapital je oko nule, ako se ne varam, a tekuce poslovanje u gubicima.
Ono sto ne ulijeva povjerenje je to da imaju kontrolu, ali ne i vecinu dionica. Znaci jedini logican korak je brutalno razvodnjenje radi preuzimanja velike vecine u novom kontekstu.
Znaci ovdje je cista streljana. Mozda ispadne dobro za male, a mozda…

što god da bude vrijedi pratiti i učiti

nitko a ponajmanje kinezi novac ne daruju

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kako ja to vidim, jedini upitan potez Kineza jest da stave u NO Hrvate. To je jedina misterija. Ako se pitate zašto se toga bojim, pogledajte sami sebe. Pogledajte se. Pogledajte svoje postove. Koja je tema? Koji savjeti? Svi do jednog, samo se natječete koja od prokušanih shema za rušenje i zaje*** ostale bi mogla biti primjenjena. Hrvatski način – uništi sve i nakon toga, kupi novu limuzinu i apartman i pusti Pušku i stavi ruku na domoljubno srce!

Nitko ne razmišlja koliko bi inženjera Tehnika mogla zaposliti, gdje bi napravila novu betonaru, automatiziranu armiračnicu… ništa! Firma koja je jedina na Balkanu radila top-up-and-down iskop u centru grada, još pred par godina, ili koja je čak i u trenutku vlastite nesreće, npr urušavanje Kupske ulice, bila sposobna isti dan zatrpati jamu stotinama tona šljunka… Tehnika je sad sjena, tih ljudi više nema, ali brend i temelj je tu i može se dignuti za čas.

Kinezi su kupili Kuka-u, Volvo, sto drugih stvari, u sve su uložili, ušpricali kapital, i pogurali. Ja se nadam da će isto napraviti i ovdje. Ako tako učine, imat će građevinsku bazu za svoja daljnja belt and road nastojanja. Kinezi jednostavno grade i napreduju. Uništavanje nije ono što rade. Da, ovdje nemaju 100% vlasništvo, ali znači li to da se onda ne žele ponašati i prema tih 30-ak kao prema svojem?

Ne znam, ovih NO Hrvata me strah, jer ne vidim ni jednog Kineza. Bojim se, i oni će razmišljati kao i vi svi na forumu. Bojim se da će oni neshvatiti šta su naslijedili. Da će sitno, za sebe, zatvoreni u svojoj tegli cvijeća dok vani svijet ide naprijed, bez vizije, naučeni samo na lešinarenje, isto učiniti opet.

Ovo je naivan post, ali ne mogu se oteti drugom dojmu čitajući sve vaše komentare ovdje…

Otporstoko

Vecinu stranih ulagaca su prevaraili domaci dusebriznici i oni isti koji su ih zvali.
Nazalost, niste u krivu.
Mada mislim da ce Kinezi imati sto za reci, ako preuzmu firmu…..

@otporstoko ajde hvala bogu netko ko jos misli da nogu uvuci kapital a koji ne razmislja o 10kn..

New Report

Close