THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Uprava Društva donijela je u svibnju 2001. odluku o realizaciji ESOP (employee stock
ownership plana) plana radničkog dioničarstva kojim je zaposlenicima s kojima su zaključeni
ugovori o radu na neodređeno vrijeme ponuđeno na prodaju 27 100 dionica po cijeni 315,00
kn što je 35,0% nominalne vrijednosti dionica.
Društvo je 28. svibnja 2001. zaključilo s CREDOS d.o.o. za poslovanje vrijednosnim
papirima, Zagreb, ugovor o skrbi nad vrijednosnim papirima iz programa ESOP 2001.
Ugovorena je pohrana i čuvanje dionica, izrada obračuna vrijednosti dionica i izvješćivanje
Društva.
26
U ESOP program uključilo se 1 024 zaposlenika s kojima je Društvo zaključilo u lipnju
2001. ugovore o prodaji 26 988 dionica za 8.501.220,00 kn. Ugovoreno je plaćanje 5,0%
cijene obustavom plaće za mjesec srpanj 2001., a preostalog ugovorenog iznosa zajmom
Društva uz kamatnu stopu 6,0% i pripadajući porez na dodanu vrijednost u 84 jednaka
mjesečna obroka.
Skupština je donijela u rujnu 2001. odluku o isplati 4.410.000,00 kn na ime udjela u
dobiti članovima Uprave i poslovodstva s time da se navedena sredstva mogu koristiti samo
za otkup 11 900 dionica Društva prema odluci Uprave i programu SOP (stock option plan).
Društvo je u prosincu 2001. zaključilo ugovore s 132 člana Uprave i poslovodstva kojima su
prodane dionice po cijeni 315,00 kn za dionicu. U skladu s ugovorom porez su platili kupci iz
razlike između ukupnog udjela u dobiti i cijene za dionice, a prirez obustavom na plaći za
prosinac 2001. Ugovori su zaključeni s članovima Uprave i poslovodstva na razdoblje od pet
godina koji ostvaruju sva prava dioničara osim prava raspolaganja dionicama. ”

Pozdrav

svi smo mi Crobex

odgovor lucijana nije ono sto je pitao budfox

na ignoriranju: ljudska bijeda "nabiduasku" (dno dna)

Odgovor je na komentar kolega zvonka

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Samo za info tko je to kupio 20% dionica Tehnike …


Trgovački sud u Zagrebu objavljuje upis promjena članova društva, promjena
članova uprave, u Sudski registar proveden kod ovoga suda po rješenju pod
poslovnim brojem Tt-18/39957-2 od 2. studenoga 2018. godine, redni broj
upisa 8, za subjekt upisa s matičnim brojem (MBS): 080864975, osobnim
identifikacijskim brojem (OIB): 24032764718, pod tvrtkom/nazivom: LUXURY
REAL ESTATE d.o.o. za usluge, sa sjedištem u: Zagreb (Grad Zagreb),
Bednjanska 14:

OSNIVAČI/ČLANOVI DRUŠTVA:
OSOBE OVLAŠTENE ZA ZASTUPANJE:
Napomena: Podaci označeni s “#” prestali su važiti!
#
ZHONGYA HOLDING CO., LIMITED, Kina, Broj iz registra: 2471020,
Naziv registra: Trovački registar, Nadležno tijelo: Trgovački
registar, OIB: 04250459014
Hong Kong, 61 MODY RD, UNIT 2 LG1 MIRROR TOWER

Brzo bi Bojan i Zlopasa mogli dat ( ili morali ) izac sa ponudom o kupnji ostalih

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Jedno pitanje: kako je moguce da izadje info o stjecanju dionica, promjeni glasackih prava itd. a da ne izadje ono glavno, cijena?
Kakvo je ovo smece od drzave?

To se i ja pitam. Kao da je to neka državna tajna. Smeće najveće.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

kako god, ja sam sada na x2 u odnosu na placeno….

pitam se ko hoce 400kom THNK po 230kn.. to je preko 90000kn.. i ne kuzim ove koji znaju prosipat daleko ispod trzisne vrijednosti..
jos jedno pitanje za sve: na zse.hr stoji da nas Bojan ima 8.93% THNK.. ali u vijestima na zse ima dokument gdje pise da je stekao preko 10% vlasnistva.. zasto podaci nisu uskladjenib? u cem e fora ? moze li mi neko pojasniti ?

Po mom misljenj,u ESOP je proda dionice NAJMANJE po 350 kuna.Nadalje, ulazak stranih firmi je ocigledan, naravno ceka se rjesenje predstecajnog postupka da prava preslagivanja pocnu a dotad se polagano skupljaju pozicije.

u redu. hvala. ali me i dalje zanima ovaj drugi dio pitanja ? vezano za g. Bojana..

Kolega Kinezi kupe 20% dionica Tehnike a vi se brinete kome je Bojan prepisao, knjizio 1-2%..Odete na stranice SKDD pa pogledajte povjest prvih 10 i mozda nadjete odgovor..a mozda i ne.

Pozdrav

svi smo mi Crobex

gledam ovo, skriveni na 240 na bidu 1192 komada, do 238 kn ima pola milijuna kuna na bidu… ovdje je šok i vjeverica još od 30 kn i ne prestaju iznenađenja. Svaka čast onom Horvačiću.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

New Report

Close