THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





BVPS 3,37

a cijena na burzi nevjerojatnih 100 kn?? ima li neko razumno objašnjenje za ovo?? firma je u predstečajnoj nagodbi i pitanje je hoće li se izvući, imovina im je pod hipotekama, a BVPS je smiješnih 4 kn dok je burzovni entuzijasti plaćaju po nevjerojatnih 100 kn?!
kome oni misle prodati te preskupo plaćene dionice? ne valjda Kinezima jer nisu Kinezi postali bogati plaćajući nešto 25x skuplje nego što vrijedi?!
[/quote]

– nominala je velika, 900 kn
[/quote]

Nominala je ovdje totalno nebitna, ona pokazuje stanje iz prošlosti kad se upisivao i određivao temeljni kapital i broj dionica.
Nisam računao BV, ali ako je izračun od 4 kn točan, što misliš kolika bi bila DANAS nominala dionice kad bi se sada vršio upis, uzevši u obzir zadnje FI?
[/quote]
To sam napisala samo kao orjentir na to koliko ima izdanih dionica, a to je 189.460 kom i svaka buduća dobit ako je bude se dijeli s brojem dionica. Dakle, bv raste zbog malog nazivnika. Oni su u 4q izvršili i velika rezerviranja. Na 77 mln kn prihoda knjiženo je skoro 200 mln kn gubitka.
Sve može isto tako ići na 0 kn.

Što je, nema komentara.


Što je, nema komentara.

što se tu ima razumnoga komentirati…nakon ogromnog gubitka i novog bv-a od 4 kn, cijena na burzi besmisleno je napucana na ogromnih 120 kn?!? ….nadam se da taj koji kupuje ne ulaže vlastiti novac jer ako tako postupa i s vlastitom lovom ne bih mu bio u koži…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ovo sa “skrivenom vrijednosti u imovini” koja će se osloboditi kad firma ode u stečaj / predstečajnu me podsjeća na Kaštelanske staklenike – a svi znamo kako je to završilo za dioničare…

Ne bi li smisao ovog foruma trebao biti da se o temi raspravlja, iznesu misljenja, prijedlozi ili preporuke?
Ja navijam da svi zarade i da zaradim i sam nesto.
Evo npr., ja bih kupovao dionice Tehnike ali ne vidim opravdanost trenutne cijene. Jedan dionicar dokupljuje i sad je preko 10% i ja smatram da on zna nesto sto ja ne znam, pa ima hrabrosti ili znanja da kupuje po ovim cijenama.
Mozda se kocka, kockam se i sam nekad na burzi, ali ne moze se stalno kockati jer kuca na kraju uvijek pobjedjuje.
Moje pitanje za kolege je da li ima prica o preuzimanju Tehnike, da li se spremaju novi veliki poslovi ili nesto drugo se valja iza brda?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Gosp. Horvacic ciljano kupuje dionice Tehnike a koliko mogu vidjeti nema drugih (vecih) ulaganja u dionice. Naivno je misliti da naslijepo preuzima vlasnicki udio nad firmom. To je moje misljenje.


Ne bi li smisao ovog foruma trebao biti da se o temi raspravlja, iznesu misljenja, prijedlozi ili preporuke?
Ja navijam da svi zarade i da zaradim i sam nesto.
Evo npr., ja bih kupovao dionice Tehnike ali ne vidim opravdanost trenutne cijene. Jedan dionicar dokupljuje i sad je preko 10% i ja smatram da on zna nesto sto ja ne znam, pa ima hrabrosti ili znanja da kupuje po ovim cijenama.
Mozda se kocka, kockam se i sam nekad na burzi, ali ne moze se stalno kockati jer kuca na kraju uvijek pobjedjuje.
Moje pitanje za kolege je da li ima prica o preuzimanju Tehnike, da li se spremaju novi veliki poslovi ili nesto drugo se valja iza brda?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Pa to svakako moraš onda pitati tog Horvacica. Tesko da će ti petparački zgubidani i buregdzije dati suvisao odgovor na to pitanje.

Ja mislim da čovjek zna sto radi i da moguće radi to za nekog trećeg tko se još nije, a mogao bi se kasnije ukljuciti u priču , a to sto o tome netko misli, pogotovo netko od ovih zgubidana s foruma je potpuno irelevantno.


Gosp. Horvacic ciljano kupuje dionice Tehnike a koliko mogu vidjeti nema drugih (vecih) ulaganja u dionice. Naivno je misliti da naslijepo preuzima vlasnicki udio nad firmom. To je moje misljenje.

Sigurno čovjek nešto zna što je nama nepoznato.
Ono što mi znamo, da je poslovanje lani bilo mjereno u stotinama milijuna kuna minusa, da je tehnika ostala na 15 inženjera i mahom ugovara inženjering poslove, zato što se okosnica djelatnika razbježala u druge tvrtke.
Tako da nama ostaje samo nagađati što se krije da dotični kupuje i održava dionicu iznad 100 kn. A po svim pokazateljima vrijedi 10 kn!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Kolega ING

O tome i govorim. Kupio sam i prodao dionice Tehnike nedavno, ali to je bilo cisto spekulativno.
Ono sto znam, da to ne moze unedogled, jer jednom ce mozda cijena pasti i nece biti vracanja na vise razine.
Mene brine da kad netko preuzme firmu, nece malim dionicarima dati priliku za zaradu, nego da ce to biti isplativ posao samo za tog jednog kupca.

@ING
samo se ti uzdaj u “onoga koji kupuje” jer on kao “zna”….prateći tu logiku “onoga koji zna” otišle su u vjetar milijarde na todeksu, deseci milijuna na DDJh, VART, stotine milijuna kuna nPTKM itd…..a sjećamo se svi kako se je tehnika kupovala jer se zna da “ima BV od 1000 kn”…da bi ispalo da je sada par kuna…toliko o insiderima na dionicama i njihovim informacijama…

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Koliko ovaj ima sredstava za branjenje cijene……..
Neće ni to trajati dovijeka…..

pa kaj je sad ovo, da čujem diskutante.

New Report

Close