THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li netko zna, da li čovjek ili softver stoji iza ovih dionica koje se nude?
Pitam, jer svatko ko pogleda promjenu strukture dioničara, vidi da je BH/Kinez naumio nešto i toliko je predvidiv u kupnji da je gotovo sigurno da će ih i dalje kupovati. Gomila ih svaki i svaki i svaki mjesec. Naravno, ništa nije sigurno, ali kada je dovoljno? On jednostavno ne staje!
Ja kao čovjek, a ne softver, jedino mogu zaključiti: OK, ne znam koji ti je plan, ali vidim da ti stvarno treba to što ja imam. Ako je tako, ja sam pokvaren i prljav i nedam ti. A ti, ako ti je bilo svejedno daješ li 30, 50, 100, 150, onda ćeš davati i 1500, 5000, 10000 jer nećeš imati gdje kupiti? Količina je konačna.
Znači, svaki normalan diler droge bi povukao sa prodaje dionice bar na pola godine.
U čemu je ovdje fora? Zašto postoji prodaja?

sve si krivo postavio…najprije to što vidiš kineze da ulaze u ovu firmu, a onda u maštanjima da će ti netko dati velike novce na dionicu firme koja je u PSN….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....


Količina je konačna.

ne, nije. kad ovdje dođe novi vlasnik (ako ne završi u stečaju), prvo što će napraviti je da sva svoja potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvori u nove dionice, onda će provesti spajanja dionica kao kod petrokemije 5 za 1 novu dionicu pa to ponoviti još jednom i onda ćeš vidjeti koliko je količina dionica “konačna”


sve si krivo postavio…najprije to što vidiš kineze

Postavio sam “BH/Kinezi”, jer za BH znamo sigurno, prema pisanju po forumu, ne zna se tko je iza njega pa možda jesu, možda nisu. Slažem se da oznaka “/” možda nije najjasnije otkrila što sam pod njom mislio, ispričavam se. No ako vi ZNATE da Kinezi NISU ti koji ulaze, onda vi imate povlaštenu informaciju. Svaka čast.


ne, nije. kad ovdje dođe novi vlasnik (ako ne završi u stečaju), prvo što će napraviti je da sva svoja potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvori u nove dionice, onda će provesti spajanja dionica kao kod petrokemije 5 za 1 novu dionicu pa to ponoviti još jednom i onda ćeš vidjeti koliko je količina dionica "konačna"

Onda opet nešto kivo vidim, jer ja iz ove poruke vidim još jedan razlog da ne prodajem.

Tehnika je gotova što se mene tiče, ne dovodim u sumnju njen pad, od nje više nema ništa. Nego neovisno o tome, moje pitanje je bilo na tragu propitivanja suštine ekonomije. A suština je: ako postoji potražnja, kontinuirana je, skoro da na nju možemo računati (ne vidimo budućnost, ali nekom matematičkom dedukcijom p), zašto bi mu netko prodavao, ako će ovaj svakako kupovati?


Onda opet nešto kivo vidim, jer ja iz ove poruke vidim još jedan razlog da ne prodajem.
Tehnika je gotova što se mene tiče, ne dovodim u sumnju njen pad, od nje više nema ništa. Nego neovisno o tome, moje pitanje je bilo na tragu propitivanja suštine ekonomije. A suština je: ako postoji potražnja, kontinuirana je, skoro da na nju možemo računati (ne vidimo budućnost, ali nekom matematičkom dedukcijom p), zašto bi mu netko prodavao, ako će ovaj svakako kupovati?

polaziš od krive premise da će kupac nastaviti kupovati pod svaku cijenu. ne uzimaš u obzir lako provedivu varijantu kojom može zaobići kupovine dionica na burzi – da sva potraživanja i sav novac koji uloži u firmu pretvoriti u nove dionice pa provede spajanja dionica kao kod petrokemije 5 ili10 za 1 novu dionicu pa to ponovi još par puta i tako dođe na preko 75%i tvoje dionice mu uopće ne trebaju, a vrijednost im spajanjima može biti srezana na 10 kn.
to sve pod pretpostavkom da PSN uspije i da firma ne ode u stečaj,a što po meni nije isključeno

OK.
Može li on to napraviti sada? Ili mu treba još?
Da bi on mogao izvršiti svoj naum, treba mu još, šta god on planirao, ili će i on biti u istom problemu kao i mi. A to je da ima nešto što ne vrijedi, a nad tim što ima, nema kontrolu.

Ja ovdje vidim da u svim (meni) predvidivim scenarijima, osim u slučaj stečaja, ili ako ga njegov mecena prestane hraniti da – njemu treba još.

Da li griješim? Treba li mu još?
A ako mu treba. Opet pitam – tko mu sada prodaje ako shvaća ovo prijenavedeno?

(disklejmer – imam dionice THNK odavno, odavno, ali sam ih u svojoj glavi već jednako davno otpisao)

ovde su izgleda zapeli oko dividende
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/VBqbSe3N9XXM8LWnWnKSGQ==.pdf

Dionica je nelikvidna i to je najveći problem.


Dionica je nelikvidna i to je najveći problem.

Nije.

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2018-4Q-NotREV-K-HR.pdf

Najveći problem je što je upravo spalila 300 mil kn u 2018.
I što je kapital i službeno nula. A zapravo u minusu.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


http://zse.hr/UserDocsImages/financ/THNK-fin2018-4Q-NotREV-K-HR.pdf [zse.hr]

Najveći problem je što je upravo spalila 300 mil kn u 2018.
I što je kapital i službeno nula. A zapravo u minusu.

Ajme. Teško je shvatiti da netko ovu dionicu plaća više od 10 kn (a i to bi bilo samo špekulativno). Vidjet ćemo hoće li se dioničari od danas i dalje kockati i držati ovu dionicu u portfelju??

Ignore: KressoM, delux

BVPS 3,37

Firme se može i iz nule podignuti, ako ima znanja i volje. I ako ne curi sa svih strana.
Možemo onda možda očekivati jeftino preuzimanje….


BVPS 3,37

Joj kad se sjetim onih priča kako Tehnika ima BV od 1000 kn i kako je na 600 kn podcijenjena. Kad dioničari skuže kako sada stvari ovdje stoje i počnu prodavati po “daj što daš”…
Jedini izlaz ovdje vidim u dokapu i to po zakonskom minimumu od 10 kn, naravno ako se nađe netko tko bi upucao stotine milijuna kuna u ovu tvrtku, ako ne bit će repriza slučaja Viadukt, Đakovština, Dioki…

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close