THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo prilike za još jedan ulazak ali niže.

Najveća ljiga na forumu: Zorangutan Najdosadniji proljev na forumu: Barik

Žalosno.
Ovo što se danas dogodilo je savršen primjer zašto u HR ne treba ulagati ni eura, i zašto svakom u svijetu to treba naglasiti.
Definicija izlistanog dioničkog društva jest transparentno poslovanje (inače ne bi bilo DD nego nešto deseto).
Definicija agencije za nadzor jest nadzor.
Ako DD dramatično mjenja vlasničku strukturu tri-četiri uzastopna mjeseca, ja, otkako sam ovdje iznio sumnju pred kojih mjesec-dva (ne davajući značaj sebi, nego postavljajući vremenski okvir), samo je jedan novinar potegnuo to pitanje, i to još polunezainteresirano, bez 2-3 intevjua, tek sažeo u članku ono što se ovdje pisalo, dok je DD svo to vrijeme odgovaralo agenciji “nema novih činjenica”. Svakome je jasno da je Uprava (dokaz nemam, nije je potreban, jer bi tada značilo da su oni totalni tupani, što sigurno nije istina) morala biti upoznata s namjerama svojeg (uskoro) vodećeg suvlasnika.
Svojim odgovorima na upit agencije, i dioničko društvo i agencija su se pravili … kao da se mjenja vlasnik seoske birtije.
Za ovo sve, nitko neće biti ni prozvan.
To ostavlja gorčinu.

Da li itko zna, koliko uopće vrijedi ova dionica ?

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


Da li itko zna, koliko uopće vrijedi ova dionica ?

Trenutno vrijedi 141kn 🙂

Ignore : renči


Da li itko zna, koliko uopće vrijedi ova dionica ?

onome tko zna vrijedi puno, a onima što ne znaju, neće izgleda vrijediti ništa, ma koliko pisalo na gledalici, ako netko i ima namjeru surađivati, preuzeti, platiti će koliko i Lenca ili naći neki model kao PTKM,
zaigraše znalci i neznalice, a regulatori nikaoga ništa ne pitaju, za ovu burzu sve je normala, objavi se neki papirić i raja ulijeće


Žalosno.
Ovo što se danas dogodilo je savršen primjer zašto u HR ne treba ulagati ni eura, i zašto svakom u svijetu to treba naglasiti.
Definicija izlistanog dioničkog društva jest transparentno poslovanje (inače ne bi bilo DD nego nešto deseto).
Definicija agencije za nadzor jest nadzor.
Ako DD dramatično mjenja vlasničku strukturu tri-četiri uzastopna mjeseca, ja, otkako sam ovdje iznio sumnju pred kojih mjesec-dva (ne davajući značaj sebi, nego postavljajući vremenski okvir), samo je jedan novinar potegnuo to pitanje, i to još polunezainteresirano, bez 2-3 intevjua, tek sažeo u članku ono što se ovdje pisalo, dok je DD svo to vrijeme odgovaralo agenciji "nema novih činjenica". Svakome je jasno da je Uprava (dokaz nemam, nije je potreban, jer bi tada značilo da su oni totalni tupani, što sigurno nije istina) morala biti upoznata s namjerama svojeg (uskoro) vodećeg suvlasnika.
Svojim odgovorima na upit agencije, i dioničko društvo i agencija su se pravili … kao da se mjenja vlasnik seoske birtije.
Za ovo sve, nitko neće biti ni prozvan.
To ostavlja gorčinu.

ni danas nemaju novih činjenica iako je ovo

http://zse.hr/default.aspx?id=87654

izašlo prije ovoga
http://zse.hr/default.aspx?id=87661,
izgleda ni oni sami u firmi ne znaju tko im što dogovara, izgleda i ovdje igraju dva tabora, ili tri i više
ovo je stvarno idealna prilika za ulaganje na ZSE


Decki, to je MoU iliti Memorandum of Understanding. To je nista. Pravno neobvezujuc dokument bez brojeva. Potpisao sam takvih jedno desetak.
Ono, suradjivat cemo ako se dogovorimo oko cijene radova. A Kinezi nisu poznati kao velikodusni platise, a i kako ce biti kad im je referenca oni sami, njihova radna snaga i cijene.
O preuzimanju tu ne pise nista.
Nemam Thnk.

ma naravno, ako netko voli pare, mislim da upravo kinezi najviše vole pare a ovim memorandumom su si predbilježili thnk prije kao logističara nego kao podizvođača i to tek toliko da zadovolje političku formu …

i tako su nastupili dampinški i bojim se da će mršave koristi imati thnk od eventualnog posla s kinezima a što se akvizicije tiće, nabrojite samo jednu da su je kinezi napravili a tek da je netko zaradio na njima…oni dođu, prožvaću i kada završe ispljunu i odu dalje

mislim da ne griješim puno ako kažem da su kinezi najveći svj. krkani, ne zovu ih bezveze azijski židovi…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Jeli netko radi fundamentalnu analizu ili pročitao plan restrukturiranja? Imam osjećaj za feeling da se industrija ne pozna….

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Plan restrukturiranja se sastoji od toga da bi oni da im se otpise 70% dugova, a da uprava i garnitura koji su i doveli do ovog komatoznog stanja ostanu u sedlu.
E da, i jos da im netko da lovu za dokap, a da oni naravno s tim upravljaju metodom business as usual.
Na investitorima je da ocijene koliko je to realno i kvalitetno rjesenje.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Tehnika je žrtva rješavanja Agrokora preko koljena, bolje vam je da kupite dionice Kamgrada ili Zagrebgradnje ali nema ih na tržištu i nemaju transparentno poslovanje što naravno investitorima odgovara.

Cestitao bi ovdje kupcima na onih tridesetak kn,ostvarili su lijepu zaradu u kratko vrijeme.

get rich or die tryin'

Stvarno bih cijenio kada bi Uprava dala smisleno očitanje o poslovanju, planovima, Kinezima itd. i da se dioničare počne konačno tretirati kako treba, a to je kao VLASNIKE:

New Report

Close