THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zahtjev je podnesen 27.7.
Tehnika nije obavijestila burzu dok nisu danas dobili upit.

Koji dug, ako im je prethodno dug u cjelosti osporen odnosno zahtjev kao neosnovan?

Odjavljujem se sa ove teme…sretno svima koji ste unutra..

ono što ja ne mogu pojmiti je kako izmedu dvije tvrtke moze nastati dubioza od nekoliko miljuna pri čemu jedna strna trdi da dug postoji, a druga da nikad nije ni nastao. to je suludo – ili si nesto isporučio ili nisi

sto zagorje beton tu uopće potražuje – jesu li oni neku robu siporučili ili nisu, ili i oni neke penale potražuju ili neke kule u zraku

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Prema nalazu vještaka imenovanog od strane suda ukupna imovina Tehnike nadmašuje njezine ukupne dugove. Ako se ne varam govorilo se o nekih 200-tinjak milijuna kuna.
Čak i pod pretpostavkom da su garancije za Alžir, koje su zbog poteza koje je jednostrano povukao Alžir iz vanbilančne stavke postale stavke same bilance, imovina je i dalje veća od dugova čime niti ovaj put ne bi postojao opravdani razlog za traženje strečaja Tehnike.

Znamo da je Zagorje Tehnobeton sam otišao u stečaj.
Možda se vode onom logikom, tonemo mi, pa ćete i vi.

Vidjeti ćemo….

La vita e bella!

Pa da.

To je najstrašni dio ZSE.

Što objavljeni FI nemaju apsolutno nikakvo stvarno značenje.
Na žalost, pokazalo se da ne mogu biti temelj za bilo kakvo racionalno investiranje.

U takvim okolnostima naša burza je obična (i to jako loše organizirana) kladionica.

La vita e bella!

https://www.index.hr/vijesti/clanak/predstecajnu-nagodbu-dosad-sklopilo-3149-tvrtki/2015995.aspx

La vita e bella!

Krivo.
Racionalan investitor bi bjezao od ove dionice na osnovu zadnjih par izvjestaja i prije situacije sa Alzirom.


Pa da.

To je najstrašni dio ZSE.

Što objavljeni FI nemaju apsolutno nikakvo stvarno značenje.
Na žalost, pokazalo se da ne mogu biti temelj za bilo kakvo racionalno investiranje.

U takvim okolnostima naša burza je obična (i to jako loše organizirana) kladionica.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ako informacije iz FI-ja nisu točne tj. ne odgovaraju stvarnosti, onda niti jedna investicijska odluka ne može biti racionalno donesena.

To se odnosi na sve dionice.

La vita e bella!

Treba ponekad procitati revidirana izvješća i misljenje revizora u pogledu iskazanih rezervi.

Ja se ne bih kladio na vjerodostojnost Tehnikinih izvješća. A za neka druga društva sam prilično uvjeren da su im izvješća korektna i u skladu sa zakonom o reviziji, računovodstvu i MFSI. Dakle, ne bih zaključivao temeljem Tehnikinih izvješća o izvjescima drugih društava listanih na burzi.

Nije se tu vještačilo ništa kod procjene prezaduženosti. Utvrđeno je da obveze nisu veće od imovine, odnosno da kapital nije negativan a to se pročitalo iz gfi za 2017.

malo sam propitao ovih dana… obaveze dospjevaju a nisu solventni, preživljavaju slićno kao vdkt prije stečaja, posla ima ali najveći problem su im plaće za radnike koji ubrzano odlaze…ova psn mora biti žurno riješena i onda thnk ima velike šanse da se brzo oporavi ali ako će se kuhati neki parcijalni interesi i otezati, onda no gud

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close