THNK (Tehnika d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska THNK (Tehnika d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gledajući ovo trgovanje vidi se koliko ulagačima fali jača likvidnost na ZSE pa se skače na bilo koju dionicu ima veće fluktuacije cijene.

Ignore: KressoM, delux

Eto, i tu počinju igre sa kapitalom tvrtke.
Mučno, ali tako je kako je.

La vita e bella!

Mislim da to uopće nije bas tako osim sto su vrtili neke aranžmane zajedno kao i dosta drugih poduzeća u RH. Tehnika će u predstecajnu, a Agrokor na sudove.

Tehnika je jedna u nizu nepripremljenih i nerestrukturiranih gradjevinskih firmi koja ima los menadžment i breme problema. Sama po sebi gradjevina je ciklicna i rizična i tako na to treba gledati.

Svi bi htjeli super IT tvrtku, inovativnu pharma kompaniju, pivovaru, cementaru, tvornicu dodataka prehrani ili čokolade, i veliku banku. Gradjevinu zele tek rijetki, veliki. Kako smo mi mali Market, nas kao ni Tehniku nitko ne želi.

Kada ste zadnji put čuli za domaće ili regionalno preuzimanje neke gradjevinske firme?

Uvijek ista priča, radnici su imali dionice Viadukta, isto je Erste bio u top 10, poslova ugovorenih 10x više, i na kraju je Erste minirao sve i prodao zadnjih 18000 dionica po 1 kunu. Nemojmo se više lagati.

Jedino zlatno pravilo špekulacija u ovakvim situacijama koji se stalno dokazuje u praksi – ne dočekati kraj dnevnog trgovanja s takvim dionicama u portfelju…….naravno, ukoliko već nisu na predstečajnoj razini ili nize…..


Mislim da to uopće nije bas tako osim sto su vrtili neke aranžmane zajedno kao i dosta drugih poduzeća u RH. Tehnika će u predstecajnu, a Agrokor na sudove.

Tehnika je jedna u nizu nepripremljenih i nerestrukturiranih gradjevinskih firmi koja ima los menadžment i breme problema. Sama po sebi gradjevina je ciklicna i rizična i tako na to treba gledati.

Svi bi htjeli super IT tvrtku, inovativnu pharma kompaniju, pivovaru, cementaru, tvornicu dodataka prehrani ili čokolade, i veliku banku. Gradjevinu zele tek rijetki, veliki. Kako smo mi mali Market, nas kao ni Tehniku nitko ne želi.

Kada ste zadnji put čuli za domaće ili regionalno preuzimanje neke gradjevinske firme?

Kolega, očito je da ovakvi mastadonti na ovakav način ne-upravljanja i socijalističkog pogleda nema što tražiti na liberalnom TK.
Želio sam vjerovati da će nakon Filipca, Sirovec napraviti nekoliko strateških, ključnih poteza ali eto čovjek je ostao u vremenu poslije Josipa.B.T…..
Pitanje na koji će se način rasčupati i nestati s građevinske scene.

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Uvijek ista priča, radnici su imali dionice Viadukta, isto je Erste bio u top 10, poslova ugovorenih 10x više, i na kraju je Erste minirao sve i prodao zadnjih 18000 dionica po 1 kunu. Nemojmo se više lagati.

a što ovdje kažu T(r)OP 10 i oni što na osnovu toga kupovaše,
ispričavamo se

Alžirci ih gurnuli u predstečaj

ne znam da li ima kakvih kostura po ormarima ili je ovo tek manevar da se odblokiraju računi ali po ovim cijenama, tržišna kapitalizacija thnk iznosi niti 6,5M kn

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Barikb trebaš ići u politiku


Mislim da to uopće nije bas tako osim sto su vrtili neke aranžmane zajedno kao i dosta drugih poduzeća u RH. Tehnika će u predstecajnu, a Agrokor na sudove.

Tehnika je jedna u nizu nepripremljenih i nerestrukturiranih gradjevinskih firmi koja ima los menadžment i breme problema. Sama po sebi gradjevina je ciklicna i rizična i tako na to treba gledati.

Svi bi htjeli super IT tvrtku, inovativnu pharma kompaniju, pivovaru, cementaru, tvornicu dodataka prehrani ili čokolade, i veliku banku. Gradjevinu zele tek rijetki, veliki. Kako smo mi mali Market, nas kao ni Tehniku nitko ne želi.

Kada ste zadnji put čuli za domaće ili regionalno preuzimanje neke gradjevinske firme?


još kada je Nexe preuzimao u regionu, znamo kako je završilo, 3mlrd PSN
uglavnom što se trg, dan bliži kraju mnogi se odlučuju na jedini logičan potez,
reži bježi

I?

Sto je poslije bilo s Nexeom?

Pa koliko znamo posluje vrlo solidno. Lani 876 milijuna kuna prihod i 116 milijuna kuna neto dobiti. Nešto su razvodili Ergovice i sve dobro funkcionira.

Problem je taj sto Nexe ima daleko bolji core biznis od Tehnike, al ni Tehnikini problemi nisu nepremostivi.

ne dramite bez veze, tehnika ima previse imovine da bi samo tako nestala. psn će joj odlično doći da se restrukturira, a ako dobiju novog većinskog u sklopu toga, puna šaka brade

New Report

Close