Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

… [lol] [lol] [lol] …

e, pofuče… [lol]…eee

…šibanje garfova… [lol] [lol] …

Nije loše. [thumbsup]


… [lol] [lol] [lol] …

e, pofuče… [lol]…eee

…šibanje garfova… [lol] [lol] …

Nije loše. [thumbsup]


pa u zadnje vreme buljim u te grafove i osecam se ko da sam na retrospektivnoj izlozbi ede murtica
ah nis ,bar se kulturno uzdizem
i onda nek mi neko veli da umetnost i kapital nejdu ruku pod ruku
samo mi je nekak kapital sve tanji i tanji
ah nista idem si u biblioteku posudit KAPITAL al ne da ga procitam nego da se barem malo bolje osjecam dok je blizu mene
pofukov duh

A da li ovako nešto može TA predvidjeti: [wink]

http://www.cnn.com/2008/WORLD/africa/10/22/zimbabwe.stock.exchange.ap/

Vidim da su me mnogi citirali u negativnom kontekstu pa da objasnim. Napominjem, nemam ništa protiv tehničara sa ovog foruma, dapače, izuzetno cijenim njihovo znanje, napor i zalaganje ali samo sam želio ukazati na činjenicu da bi netko mogao rezultate analiza cijenjenih kolega ( a videći da ih masa slijedi) iskoristiti za svoje sitne interese pogotovo imajući na umu činjenicu da ovaj forum, što direktno što indirektno prati 50-tak tisuća ljudi.

pa,ljudi moji ako forum prati 50000 ljudi,stvar je jednostavna-ajmo se svi dogovorit da dignemo tržište,i to je to!




To je u redu kolega što pišeš,ali ako ameri rastu 3-4 dana i Europa raste nekoliko dana (što je bio slučaj prije koji dan) a mi smo rasli dva dana, i onda opet padamo u ponor,dok oni 4 dana rastu,mi 2 dana rokamo dolje,to mi je glupo. Jer to je meni čista zafrkancija "bogova". Jer i naše firme nisu toliko loše da propadaju,a u Americi propadaju i zatvaraju se i zato im dionice padaju. A mi opet slijedimo nekoga.

Može to izgledati, na prvi pogled, kao zafrkancija, ali naši grafovi potvrđuju da nije došlo do značajnijeg odstupanja. Ne pada mi na pamet braniti "profesionalni kapital". Naprotiv, mogo bih navesti čitavi niz grešaka koje su učinili. Generalno, unatoč tome, sve su stvari apsolutno sukaldne očkivanjima. Tržište kapitala zadržava konkurentnost. A to je najbitnije.
[/quote]

Tek sam doša doma.

Na brzinu pogledao amere i čini mi se da bi S&P na ovoj razini već trebao probit ili biti na donjoj liniji trokuta.

Ako imaš graf s volumenima i današnjim trgovanjem, postaj.

ili odmah dolje ali po meni ,prvo sutra gore

SAM PROTIV SVIH


pa,ljudi moji ako forum prati 50000 ljudi,stvar je jednostavna-ajmo se svi dogovorit da dignemo tržište,i to je to!

Sada i malo više: registiranih: 185, gostiju: 59872

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Nevolim "se ponavljati", ali moram:

Ne slijede se burze međusobno zato jer im je to drago, ili zato jer im se baš tako sviđa, its. Mislite da je Njemcima manje žao njihova DAX-a nego li nama Crobexa? Mislite li da Njemci imaju manje razloga za žaljenjem od nas? Svi su odgovori NE.

A sad zamislite slijedeću situaciju. Ostao Crobex negdje na 3000 bodova, a DAX padne na 3600 bodova. I onda krene bull. Pitam ja Vas, što biste Vi tada učinili?

Razmišljate. Ok! Ja već znam. Investirali biste u Njemačku. Zašto? Zato jer ima veću perspektivu rasta.

Posljedice. Selidba kapitala. A to je neželjena situacija, zar ne.

Zato investitori nastoje održati kakvu-takvu konkurentnost među tržištima, a to mogu jedino cijenama papira. NIsmo "otok u svemiru", a ne bi bilo dobro da ostanemo "bez gaća".

Eto, to Vam je glavni razlog zašto se burze međusobo slijede, a ne naše tehničke analize.
[/quote]

MMM – sve je to istina – ali pod uvjetom da i zarade poduzeća padaju jednako. Blesavo je da firma koja radi dobro, povećava dobit, i ima dobar outlook, daje dobru dividendu pada zato jer Ameri padaju. Dax , Dow imaju decoupling, mi ga nemamo.



pa,ljudi moji ako forum prati 50000 ljudi,stvar je jednostavna-ajmo se svi dogovorit da dignemo tržište,i to je to!

Sada i malo više: registiranih: 185, gostiju: 59872

[/quote]
ah nista
ja odlazim pa da vidim reakciju koliko ce ljudi citati
smatrat cu svojim zivotnim uspjehom ako ce rezultat bit 185 59871
pofukov duh

Akaj ak probije gornju liniju [cool]

Nadam se da kada sutra ili prekosutra napadne gornju liniju da ce je i probiti prema gore ali sanse su male,iskreno volio bih da se to dogodi i netreba odustati,ako se probije gornja linija treba uci u market.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close