Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Ako su tvrdnje-analize S&P-a 500 na CNBC-u, koje sam iznio u prethodnom postu točne, onda na žalost moram konstatirati da je kolega Vlad opet bio u pravu, ali ovaj puta sa targetima 3.

Taj CNBC i njihovi analitičari su nešto kao Stojić iz HAAB-a. Kad nešto kažu treba upravo suprotno napraviti. Bez da uvrijedim cijenjene tehničare ali mislim da je još prerano za ići u 5. val. Po meni je vjerojatniji scenarij još jednog rasta Crobexa (preko 3000) a onda obrušavanje na razine koje spominje Vlad1111. [bye]
[/quote]

U americi opet preokret trenda…
Ameri su totalno poludjeli… iz velikog minusa prema plusu…
[/quote]

Bili kavboji na otvaranju danas već na ovim razinama.
Iskrcavao se netko pa sad dižu, kao što rekoh na početku dana i sličnost će biti kod hrvata.

SKYPE:.......................vonbraun75



Današnja zaključna cijena se nalazi na sredini linije kanala,a tu se i završava vrh trokuta,pa bi po TA trebao uslijediti pad,kako što i misli većina,bolje da se ne ostvari,ali ne mora baš svaki "trokut" pokazivati pad,jer u 11-12 mjesecu prošle godine isto je (po meni) bio trokut,pa smo se odbili točno od središta tog trokuta prema gore,pa se nadam da će tako biti i sada. A nada umire posljednja. [thumbsup]

da bi bio obrazac trokuta,vrijeme formiranja obrasca mora biti najmanje mjesec dana,to znači ovo je zastavica tj.plamenac!

[/quote]

To sam i ja pomislio i još uvijek mi se čini logično, a i uklopilo bi se u neke druge ovdje postavljene teorije. Ali, čini mi se da joj fali velika strmina (nosač zastave) prije njezinog formiranja… Ostalo uglavnom najbolje odgovara.





ako dobro razumijem trokut onda bi ameri trebali probiti tj. odlucno nastaviti s rastom.
jel tako?
oni su neodlucni….
i sad su se opet odbili dole.
svi indexi su u trokutima pa tako i nas crobex.

Meni ovaj naš krobeks više liči na ovo Vaš link
[/quote]

nije jos jer smo na rubu trokuta danas zavrsili
[/quote]

wikinže, u pravu si. Ovaj trokut ipak nije tipičan, budući da smo već dotaknuli njegov vrh, a da cijena nije probila u smjeru trenda… Murphy (str. 136.) piše "Ako cijena ostane unutar trokuta čak i iza tri četvrtine širine obrasca, trokut gubi svoju moć predviđanja te obično implicira da će cijena nastaviti besciljno lutati do vrška pa i dalje" (danas smo tu negdje oko vrška)… (Inače je trokut znak nastavka trenda.)
S obzirom na postojeće teorije (formacije) čini mi se da je ovo gore moguće i za nas danas.
Mislim da ćemo sutra biti "pametniji" budući da izlazimo iz ovog trokuta, pa će se vidjeti na kojem prometu u kojem smjeru… Veći promet bi svakako trebao biti u smjeru trenda.
[/quote]
Na istoj toj stranici pogledaj vremenski koliko trokut traje (nekoliko mjeseci). Mislim da ste zamijenili trokut i trokutastu zastavicu (str. 146 – ista knjiga). A možda nisam u pravu…
Uglavno, TA upućuje na isti daljnji razvoj događaja – pad!

@bagrem

ja mislim da idemo gore, nakon ovog tvog grafa, malo zaronimo i idemo.

@stevokramp
pogledaj moj post neposredno ispred tvojega

I još ću nešto naglasiti. Crobex ima sasvim drugačiji graf kada se gledajaju zaključne cijene i kada se gleda intra graf. Kada su zaključne, ovaj dio od 2850, izgleda kao zastavica, a ako se gleda intra izgleda kao trokut. Molim nekoga obrazovanijeg da proba obratiti pažnju pa protumačiti.

a još i ovo i crobex i mnoge dionice imaju prekrižen MACD i mislim da idemo gore barem do 2800.
Molim vlada i ostale da iskreno iskomentiraju ove moje priče bez grafa.


Ma, upravo sam gledao na CNBC-u, cijeli dan se vrti analiza S&P 500, analitičarka ( nisam zapamtio ime ) tvrdi da S&P 500 je ili ide na razinu iz 1977 godine na razinu prije bullish marketa 80-tih godine, te da bi po TA trebao i dalje padati i ostati na cca razini 770 [/b]ili ostati na ovoj razini idućih 10 ( deset ) godina!!!???Nadalje, navodi da nijedna generacija neće ulagati u dionice u tih idućih 10 godina!?

Molio bih, pošto ja nisam, kolege koji su stručnjaci na području TA, da daju svoj komentar, možda pogledaju navedenu analizu na CNBC-u i iznesu svoje viđenje!?

Unaprijd hvala. [bye]


prema svemu što vidim, jako su optimistični.
ako padnu ispod 840, onda 770 može biti samo usputna stanica…
1. target 665.

prilažem graf od 10.10.- sp500.
napisano je da je 1020 lako dohvatljivo, 1076 malo teže, a još teže 1132.
ewt ograničenje rasta (teoretski max) na 1200.

do sada su dohvatili 1044, dakle između 1020 i 1076.

cjelokupni graf i dalje vrijedi.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

tjedni crobex danas
kako bi ste komentirali ovo?

sp500…

3.target- smiješan, smiješan,ne znam….. 415

p.s.
formacija nema potpuno "klasičan" oblik, ali se geometrijski podudara ca 80%.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Problem sa Ewt je da ima mnogo mogucih kombinacija/formacija.
Moj osobni vodic je da formacija koju sledim se mora ispuniti sledeceg dana ili dva.
Ako se to desi velika je vjerojatnost da je formacija ispravna i da ce dat novu formaciju koja ce isto biti ispravna.

Svedska burza ima sada formaciju ED(ending diagonal) koja nazancuje jedan veci pad.
Medutim do sada su samo 3 vala ispunjena a 4 val je na dole(pad)
Sutrasnji pad Omx-a ? vjerovatno

ps svedska burza prati (je mnogo slicna u kretanju) americke indexe


Problem sa Ewt je da ima mnogo mogucih kombinacija/formacija.
Moj osobni vodic je da formacija koju sledim se mora ispuniti sledeceg dana ili dva.
Ako se to desi velika je vjerojatnost da je formacija ispravna i da ce dat novu formaciju koja ce isto biti ispravna.

Svedska burza ima sada formaciju ED(ending diagonal) koja nazancuje jedan veci pad.
Medutim do sada su samo 3 vala ispunjena a 4 val je na dole(pad)
Sutrasnji pad Omx-a ? vjerovatno

ps svedska burza prati (je mnogo slicna u kretanju) americke indexe

Zelim dodati jos jedan aspekt analiziranja.

U mnogim(vecini) slucajevima nema dvojbe gde ide odredeni index(burza)

Ja sam u prijasnjim postovima spomenuo da fali 4 val ako se gleda razvitak od "Vrha" pa do danas.

Medutim u sadasnjoj situaciji (analize sto sam napravio prije par minuta) smatram da je status 50/50 za jedan moguci Flat (pad) ili moguci odbijanac (to jest rast ) za dovrsiti val 4 !

Buduci da ja trgujem kao daytrader i cinim analize u realnom vremenu ja cu slediti one poteze st burza bude cinila.

Ovo pisem samo da objasnim da novi podaci meni daju novi pogled i da nisam vise siguran o padu ili rastu…nego jednostavno pratim na razini Intradaya.

New Report

Close