Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jučerašnji ATPL, vidljiv je bearish engulfing što se danas i potvrđuje.

[img]http://slike.hr/slika.php?z=engulfing0.png[/img]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb


naravno da moze ici i gore.
trokuti predstavljaju "predah" od prijasnjeg trenda i nastavak tog trenda,
samo je pitanje – koji je prijasnji trend? LOL

ja glasam za silazni jer se opasno ljulja u realnom sektoru.
i nismo popunili gap. dosta se toga nakupilo…
cry

Znam tigriću da glasaš za silazni kada si se iskrcao pa bi se jeftinije nakrcao. [lol]
Prijašnji trend je krepavajući,ali iznio sam svoje viđenje,pa ne mogu gledat više samo crnilo,treba malo pozitive,a i svašta je moguće,vidjet ćemo što će biti,ali nadam se pozitivnom. [cool]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.



Današnja zaključna cijena se nalazi na sredini linije kanala,a tu se i završava vrh trokuta,pa bi po TA trebao uslijediti pad,kako što i misli većina,bolje da se ne ostvari,ali ne mora baš svaki "trokut" pokazivati pad,jer u 11-12 mjesecu prošle godine isto je (po meni) bio trokut,pa smo se odbili točno od središta tog trokuta prema gore,pa se nadam da će tako biti i sada. A nada umire posljednja. [thumbsup]

…lovac mislim da smo mi imali taj skok nakon izbora …,a prije samih-pad.Upravo to se sad događa kod Amera… [lol] [lol] [lol]
[/quote]

Pa to je u redu,ali taj skok je tada isto evidentiran u grafu i cijeni.

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.


Današnja zaključna cijena se nalazi na sredini linije kanala,a tu se i završava vrh trokuta,pa bi po TA trebao uslijediti pad,kako što i misli većina,bolje da se ne ostvari,ali ne mora baš svaki "trokut" pokazivati pad,jer u 11-12 mjesecu prošle godine isto je (po meni) bio trokut,pa smo se odbili točno od središta tog trokuta prema gore,pa se nadam da će tako biti i sada. A nada umire posljednja. [thumbsup]

Dopustio sam si par popravki vaše slike – svakako možda se i varam
BTW i ja imam još nešto nelikvidnih dionica – volio bih, da se varam

Pozdrav.


Današnja zaključna cijena se nalazi na sredini linije kanala,a tu se i završava vrh trokuta,pa bi po TA trebao uslijediti pad,kako što i misli većina,bolje da se ne ostvari,ali ne mora baš svaki "trokut" pokazivati pad,jer u 11-12 mjesecu prošle godine isto je (po meni) bio trokut,pa smo se odbili točno od središta tog trokuta prema gore,pa se nadam da će tako biti i sada. A nada umire posljednja. [thumbsup]

da bi bio obrazac trokuta,vrijeme formiranja obrasca mora biti najmanje mjesec dana,to znači ovo je zastavica tj.plamenac!

Ma, upravo sam gledao na CNBC-u, cijeli dan se vrti analiza S&P 500, analitičarka ( nisam zapamtio ime ) tvrdi da S&P 500 je ili ide na razinu iz 1977 godine na razinu prije bullish marketa 80-tih godine, te da bi po TA trebao i dalje padati i ostati na cca razini 770 ili ostati na ovoj razini idućih 10 ( deset ) godina!!!???Nadalje, navodi da nijedna generacija neće ulagati u dionice u tih idućih 10 godina!?

Molio bih, pošto ja nisam, kolege koji su stručnjaci na području TA, da daju svoj komentar, možda pogledaju navedenu analizu na CNBC-u i iznesu svoje viđenje!?

Unaprijd hvala. [bye]

Ako moram birat između toga dal ću vjerovat grafu ilil svojem zdravom razumu (trenutno stanje:), koji mi govori da je Amerika u ulasku u recesiju (a svi znamo što to znači za Cro-market), nebih se žurio sa kupnjom. Trenutno ne vidim ni jedan buy signal, a mlad sam, oči me još dobro služe [huh]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Ako su tvrdnje-analize S&P-a 500 na CNBC-u, koje sam iznio u prethodnom postu točne, onda na žalost moram konstatirati da je kolega Vlad opet bio u pravu, ali ovaj puta sa targetima 3.


Ako su tvrdnje-analize S&P-a 500 na CNBC-u, koje sam iznio u prethodnom postu točne, onda na žalost moram konstatirati da je kolega Vlad opet bio u pravu, ali ovaj puta sa targetima 3.

Taj CNBC i njihovi analitičari su nešto kao Stojić iz HAAB-a. Kad nešto kažu treba upravo suprotno napraviti. Bez da uvrijedim cijenjene tehničare ali mislim da je još prerano za ići u 5. val. Po meni je vjerojatniji scenarij još jednog rasta Crobexa (preko 3000) a onda obrušavanje na razine koje spominje Vlad1111. [bye]



Ako su tvrdnje-analize S&P-a 500 na CNBC-u, koje sam iznio u prethodnom postu točne, onda na žalost moram konstatirati da je kolega Vlad opet bio u pravu, ali ovaj puta sa targetima 3.

Taj CNBC i njihovi analitičari su nešto kao Stojić iz HAAB-a. Kad nešto kažu treba upravo suprotno napraviti. Bez da uvrijedim cijenjene tehničare ali mislim da je još prerano za ići u 5. val. Po meni je vjerojatniji scenarij još jednog rasta Crobexa (preko 3000) a onda obrušavanje na razine koje spominje Vlad1111. [bye]
[/quote]

U americi opet preokret trenda…
Ameri su totalno poludjeli… iz velikog minusa prema plusu…




ako dobro razumijem trokut onda bi ameri trebali probiti tj. odlucno nastaviti s rastom.
jel tako?
oni su neodlucni….
i sad su se opet odbili dole.
svi indexi su u trokutima pa tako i nas crobex.

Meni ovaj naš krobeks više liči na ovo Vaš link
[/quote]

nije jos jer smo na rubu trokuta danas zavrsili
[/quote]

wikinže, u pravu si. Ovaj trokut ipak nije tipičan, budući da smo već dotaknuli njegov vrh, a da cijena nije probila u smjeru trenda… Murphy (str. 136.) piše "Ako cijena ostane unutar trokuta čak i iza tri četvrtine širine obrasca, trokut gubi svoju moć predviđanja te obično implicira da će cijena nastaviti besciljno lutati do vrška pa i dalje" (danas smo tu negdje oko vrška)… (Inače je trokut znak nastavka trenda.)
S obzirom na postojeće teorije (formacije) čini mi se da je ovo gore moguće i za nas danas.
Mislim da ćemo sutra biti "pametniji" budući da izlazimo iz ovog trokuta, pa će se vidjeti na kojem prometu u kojem smjeru… Veći promet bi svakako trebao biti u smjeru trenda.

evo na pol tjedna jedan kratkorocni i drugi jos kraci ewt (iz intraday, spustam se na novu razinu:)). usput, iskopao sam u f&p da horizontal triangle, istina rijetko, moze imati produzenje jednog od valova, dakle 9 ukupno (a do i), pa nastavak prigusenog titranja ne iskljucuje horizontal triangle kao korekciju na gore, kad se iz ovoga vise ne da izvuci zigzag i nijedan flat za double, barem ja ne vidim kako.

New Report

Close