Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Therion u pravu si, nisam obraćo pozornost na to, zanimali me prvenstveno novi ponderi…

Po klasicnoj TA je target u slucaju probijanja trokuta prema dole na sadasnjim razinama 1891. U slucaju probijanja na gore 3261. Zanimljive brojke..

Cromane kolko ce utjecati INA na promjenu Crobex-a odnosno pogleda na daljnje formacije [huh].


@wiking

posto me sutra i prekosutra necete videti na poslovnom(ima priv stvari za uredit…vaznije od burze)
pa evo da ti odgovorim.

Moje iskustvo kaze da u sve vrijeme sto sam analizirao sa EWT ,analize su imale samo jednu stvar sto je cinilo promjenu u pogledu analiza= novi podaci

Po meni Ewt je analiza socialno-psiholoskih faktora:straha,garbezljivosti? (greed) ,panike i nade sto bi buducnost dala

Ewt po meni mjeri te faktore i tim putem daje razine!
Sigurno igraju ulogu razlicite dionice na taj razvitak(ali ja nisam pratio crobex u tom smislu)

Ono sto je interesantno je da ima velika slicnost kod svih indexa i dionica sto sam danas pogledao.
Svi pokazuju na > 4 val

Pitanje: idemo zavrsiti 4 val? ili prije ima toga Flat ab korekcija?

Nadam dobit odgovor narednih dana…sretno i laku noc


Nadam dobit odgovor narednih dana…sretno i laku noc

– imam odgovor za sutra.
– detaljno na temi Best buy.

– I love this game.
Pozdrav !

SP 10 min

SAM PROTIV SVIH


Ovo na zatvaranju je bio brutalan rast… kome je to bilo u interesu… možda se sutra očekuju neke značajne vijesti…

Gledajući kako Ameri šminkaju pokazatelje pri završetku trgovanja, po ne znam po koji put pri kraju trgovanja završe u debelom plusu, to mi više govori da je ovo hebeni bull trapčina, jer kada se počne srozavati, srozati će se hebeno, ako dođe do toga probiti će otpor S&P na razini 840 kao kroz maslo i eto nama svima problema!

ne bih htio popovati…
ali osnovno pravilo burze je da je sve moguce.tako je bilo, tako ce i biti.
kad je pad poceo, ja pun ATPL, sav uzjeban sto je pala na 3000kn, pitam svog burzovnog gurua:

-M., pa dokle ovo moze padati?koji k.. se dogadja?
on meni, smireno..:
-moze, moze..na KUNU, tu je dno!
[/quote]

Masamo ti popuj,no probs. Znam i ja da je dno 0, pa kupiš cijelu firmu za 1 kunu ko Kutle.

Znam da nije tema za ovo, ali moram…Mcap Tiska na 75 kuna je 180 mlijuna. P/S bi mu tad bio 0,075. + niska zaduženost + sektor + market share. ISUSE BOŽE DRAGI I MILI [shocked]

[/quote]

To je zato kaj mu fali likvidnosti….hahaha 🙂

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!



Mislim da smo imali dno na DJIA i S&P 13.10.
To jest ne mislim, nego prema svim pokazateljima je to bilo dno jer smo imali 90% down day par dan prije i 13-tog 90% up day.
Po Lowry-u naravno.
Ovdje govorim o kratkoročnom dnu.
Uopće ne sumnjam u retestiranje dna u roku od dva tjedna.
Jer pravu kapitulaciju u klasičnom smislu još nismo imali bez obzira na velike padove kojima smo svjedočili.

idu li oni na 770 za dva tjedna?!
770 sp500 = 1900 crobex…
[/quote]

Budući da je pitanje bilo upućeno poštovanom kolegi, nadam se da odgovorom neću nikoga uvrijediti!

Gledajući kako se u završnici trgovanja šminkaju pokazatelji u Amera sve sam bliže uvjerenju da idu na te razine, e sada razina S&P 840-870 je presudna.

Bijela kuća je objavila da je otvorena prema toj mogućnosti. Dodatno, izjave ministra financija Henrya Paulsona o poboljšanju stope posudbi među bankama, osnažile su pretpostavke da se zaleđeno kreditno tržište počelo odmrzavati, navodi CNNMoney.

Te su izjave potaknule Wall Street, no na širem planu dionice su rasle jer su ulagači počeli iskazivati optimizam, izjavio je za CNNMoney Dave Rovelli, direktor trgovanja obveznicama u tvrtki Canaccord Adams.

Ulagači su, po njegovim riječima, tijekom vikenda ohrabreni glavnom temom novog broja poslovnog tjednika Barron’s, predviđanjima po kojima recesija neće trajati tako dugo kako se strahovalo. No, glavni faktor za obnovu povjerenja je poboljšanje stope međubankarskih posudbi tijekom prošloga tjedna, rekao je.

"Kreditno tržište je sada najvažnija stvar. Nužno je vidjeti da banke ponovo posuđuju jedna drugoj", rekao je Rovelli.

Nedavni pad Libora, ključne kamatne stope za posudbe među bankama, na prekonoćnoj i na tromjesečnoj razini, bio je od kritične važnosti: "Vidimo da vladini napori počinju djelovati", naglasio je Rovelli.

U ponedjeljak je objavljeno i poboljšanje indeksa glavnih američkih gospodarskih pokazatelja – LEI, za rujan, koji je rastao za 0,3 posto, nakon što je prethodnog mjeseca pao za 0,9 posto. Ekonomisti su predviđali daljnji pad LEI indeksa za 0,1 posto.

Libor, stopa za prekonoćne posudbe među bankama, pala je 1,51 posto sa 1,67 posto u petak, prema agenciji Bloomberg, što je najniže u posljednje četiri godine.

Tromjesečni Libor, pao je na 4,06 posto, sa 4,42 posto u petak.

Drugi indikator, Libor-OIS raspon, mjera oskudice gotovine na tržištu, pao je na 2,93 posto sa 3,28 posto u petak.

Neki od razloga zašto su amerikanci snažno porasli…

pitanje: da li se može crobex napumpati umjetno i preko 2850 i dali to ima isti efekt kao i kad nije napumpan umjetno ?
unaprijed hvala..

mislim da su ovog puta knele, mig i ekipa u pravu… ovi kaj imaju u nogama su ovaj put pobjedili… izgleda da su ovog puta čak i fondovi krivo procjenili stvar… [smiley]

glede brojenja valova… sad mi se čini da su mikro-četvorka i mikro-petica odrađene i da smo u srednjoj četvorci… jednostavno je ovaj val od 2130 do 2850 prevelik za cijelu ili čak dio mikro-četvorke… ali ne i za srednju četvorku…

a ako smo u srednjoj četvorci, priča prema gore još nije gotova… uopće… i 2850 više ne igra ništa…

glede pitchfork analize, na gornjoj smo liniji vila, dakle, ili ćemo se sad (1) malo nasitno odbijat na dolje i testirat gornju liniju, ili (2) otvorit sa gapom prema gore, prema teoriji pitchfork…

disklejmer s pišanjem i sa centima se podrazumjeva…

Pametan, ako to želiš.


pitanje: da li se može crobex napumpati umjetno i preko 2850 i dali to ima isti efekt kao i kad nije napumpan umjetno ?
unaprijed hvala..

gledano čisto teorijski:

1) naravno da se može umjetno napumpati
2) NEMA isti efekt… endogeno i egzogeno prouzročena gibanja nisu ista stvar… endogena kretanja su prirodna i dio cjeline, egzogeni šokovi uzrokuju reakciju u suprotnom smjeru…

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close