Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



a netko će trebati i vođenje portfelja.

nitko sretniji od mene, al to bas nije islo niti do sada, a mislim da ce sada ici jos manje…
[/quote]
eee, znači i ti vodiš portfelje!!

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


VLAD

dali moze koji targetic na osnovu onih prijeloma na pojedinim dionicama, dali su se dogodili i na koliko ih je ocekivati ATPL,KOEI, AD PLASTIK,DDJH, PTKM, HT, ZABA,INGR,DLKV, IGH, BLJE

ZAMOLIO BI ako ne zelis ovdje zbok ovih koji se ismijavaju i seruckaju moze na PM
hvala


Ne ismijavamo, samo neka stavi targete.




a netko će trebati i vođenje portfelja.

nitko sretniji od mene, al to bas nije islo niti do sada, a mislim da ce sada ici jos manje…
[/quote]
eee, znači i ti vodiš portfelje!!
[/quote]

pa to mu i ime govori : V(odim) i (I-ja) p(ortfelj) y (our- tvoj ) [wink]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!


@Croman
Dakle moguca je formacija bear market truncation?
Pitanje je samo koliko je moguce


@caccone

Ja takoder kod analiza upotrebljavam mogucnost izracunati dan preokreta veceg trenda .

U sadasnjem slucaju je datum=13 ( +/- 2 dana) ..intresantan
… moguci dan preokreta(ovde govorim o vecem preokretu =totalni pogled bearmarketa)

cesto se vidi, takozvano Dno,mnogo dana kasnije…cak i vise tjedana kasnije

uglavno…ovaj tjedan je zanimjliv iz vise razloga





a netko će trebati i vođenje portfelja.

nitko sretniji od mene, al to bas nije islo niti do sada, a mislim da ce sada ici jos manje…
[/quote]
eee, znači i ti vodiš portfelje!!
[/quote]

pa to mu i ime govori : V(odim) i (I-ja) p(ortfelj) y (our- tvoj ) [wink]
[/quote]

kak si se ovog sjetio, kak kak? [thumbsup] [lol]





@pobjeda
ako sp500 prpbije 840 (a ewt kaže da je pad ispod toga izgledan) onda vrijedi navedeni target od ca 665.
postoje i dublji targeti…koji izgledaju toliko smiješno da ih ne navodim.

moram priznati da i ovaj na 665 izgleda doista smiješno… ali pošto je tržište danas toliko iracionalno postalo (mislim na us market), mislim da ta mogućnost nije u potpunosti iskljućena, ali trajnije probijanje naniže razine od 800 bodova bi bilo golemo iznenađenje svim vodećim tehničarima diljem svijeta, prema onome što pratim.

a i realno ispod 800 bodova je sp jeftin fundamentalno, čak i uz projekcije sa značajno samanjenim dobitima amerčkih kompanija.

bumo vidli..rekli su slepci.
[/quote]

hoce li s&p bit jeftin na 650 i kad E bude na kvarat danasnjega ili E bude negativan ?? A mislim da se drze na PEoko10..
[/quote]

PE je oko 20, a za domacu zadacu prouci malo fundamente 2001. pred ulazak u recesiju.
narocito obrati paznju na BV!
sad i onda, pa extrapoliraj na 600pts S&P500, pa zakljuci sam jesu jeftini ili ne [smiley]
[/quote]
Miže pozdrav. Ako im je PE oko 20 (mislim da jest jer sam ja danas bezveze pokupio taj podatak PE10) onda su stvarno nahebali. Usput, 2001 nije bila nikakva recesija vec maaaala korekcijica vezana uz dot.com ludilo tj. jedan uzi sektor privrede. Uz Enron makinacije. Danasnje GLOBALNO sranje se ne moze usporedjivati s tom USA anomalijom.

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

dodam ja ak fali tak da se bolesnici (vidim da nekog smeta odgovor ili )istresu s ovim jedinicama nek uzivaju pa barem kad bude neki kvalitativni odgovor nece moci djelit komade



VLAD

dali moze koji targetic na osnovu onih prijeloma na pojedinim dionicama, dali su se dogodili i na koliko ih je ocekivati ATPL,KOEI, AD PLASTIK,DDJH, PTKM, HT, ZABA,INGR,DLKV, IGH, BLJE

ZAMOLIO BI ako ne zelis ovdje zbok ovih koji se ismijavaju i seruckaju moze na PM
hvala

jel to cijeli Crobex ili ti fali koja
[/quote]
[thumbsup]

pepe7



@Croman
Dakle moguca je formacija bear market truncation?
Pitanje je samo koliko je moguce


@caccone

Ja takoder kod analiza upotrebljavam mogucnost izracunati dan preokreta veceg trenda .

U sadasnjem slucaju je datum=13 ( +/- 2 dana) ..intresantan
… moguci dan preokreta(ovde govorim o vecem preokretu =totalni pogled bearmarketa)

cesto se vidi, takozvano Dno,mnogo dana kasnije…cak i vise tjedana kasnije

uglavno…ovaj tjedan je zanimjliv iz vise razloga

[/quote]

..molim, šta bude prije dno ili dan preokreta ili istovremeno?


PE je oko 20, a za domacu zadacu prouci malo fundamente 2001. pred ulazak u recesiju.
narocito obrati paznju na BV! Sad i onda, pa extrapoliraj na 600pts sP500, pa zakljuci sam jesu jeftini ili ne

evo grafa za PE, za sp500, kroz godine.
procjene govore o 20 posto smanjenim earningsima najviše. to bi dalo pe oko 22-23, sa sadašnjih 18.

Obey Ferengi Rules of Acquisition






@pobjeda
ako sp500 prpbije 840 (a ewt kaže da je pad ispod toga izgledan) onda vrijedi navedeni target od ca 665.
postoje i dublji targeti…koji izgledaju toliko smiješno da ih ne navodim.

moram priznati da i ovaj na 665 izgleda doista smiješno… ali pošto je tržište danas toliko iracionalno postalo (mislim na us market), mislim da ta mogućnost nije u potpunosti iskljućena, ali trajnije probijanje naniže razine od 800 bodova bi bilo golemo iznenađenje svim vodećim tehničarima diljem svijeta, prema onome što pratim.

a i realno ispod 800 bodova je sp jeftin fundamentalno, čak i uz projekcije sa značajno samanjenim dobitima amerčkih kompanija.

bumo vidli..rekli su slepci.
[/quote]

hoce li s&p bit jeftin na 650 i kad E bude na kvarat danasnjega ili E bude negativan ?? A mislim da se drze na PEoko10..
[/quote]

PE je oko 20, a za domacu zadacu prouci malo fundamente 2001. pred ulazak u recesiju.
narocito obrati paznju na BV!
sad i onda, pa extrapoliraj na 600pts S&P500, pa zakljuci sam jesu jeftini ili ne [smiley]
[/quote]
Miže pozdrav. Ako im je PE oko 20 (mislim da jest jer sam ja danas bezveze pokupio taj podatak PE10) onda su stvarno nahebali. Usput, 2001 nije bila nikakva recesija vec maaaala korekcijica vezana uz dot.com ludilo tj. jedan uzi sektor privrede. Uz Enron makinacije. Danasnje GLOBALNO sranje se ne moze usporedjivati s tom USA anomalijom.
[/quote]

pozdrav i tebi..
sad ne zna jel XXYYZZ Jozo, ili je Jozo XXYZz, jer je Jozo napisao PE10, a ne ti, al dobro nevazno..

2000-2002 je bila recesija.
korekcija je pojam s burze, a recesija iz ekonomije, ne znam koliko si na "ti" sa tim stvarima, ali u svakom slucaju je 2000-2002 bila recesija.
koja je dosegnula 500 000 joblessa, kao i danas.pogledaj malo grafove i prouci povijest.

sto se tice burze, S&P index se prepolovio, dakle imali smo pad cijene dionica od cca50%, NASDAQ je pao sa 8000pts, na 1000pts, DJIA nesto manje.
tesko da to mozemo nazvati "maaaalom korekcijom". [wink]

istina je da je dot.com bubble doprinio da padovi budu tako jaki, kao i 11/9, kao i makinacije Enrona i jos par korporacija.skupilo se toga.

danasnja kriza je bitno razlicita od te.radi se o krizi prvenstveno finacijskog sektora koja prijeti da se prelije u realni(ali nije jos, sto ne znaci da nece, ali ne znaci ni da mora).
ta "kriza povjerenja" moze biti bitno gora od one iz 2000-2002. ako se finacijski sektor ne stabilizira i dodje do urusavanja sistema, ali i bitno blaza (sto se tice ekonomije), ako se sistem stabilizira i novac protece opet.

Šveđani su imali slicnu stvar, pa im je pomogla drzavna intervencija, USA 90-91 takodjer.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM




@Croman
Dakle moguca je formacija bear market truncation?
Pitanje je samo koliko je moguce


@caccone

Ja takoder kod analiza upotrebljavam mogucnost izracunati dan preokreta veceg trenda .

U sadasnjem slucaju je datum=13 ( +/- 2 dana) ..intresantan
… moguci dan preokreta(ovde govorim o vecem preokretu =totalni pogled bearmarketa)

cesto se vidi, takozvano Dno,mnogo dana kasnije…cak i vise tjedana kasnije

uglavno…ovaj tjedan je zanimjliv iz vise razloga

[/quote]

..molim, šta bude prije dno ili dan preokreta ili istovremeno?

[/quote]

? menjas ti izmedu nickova krikman i caccone?

a sada nema mene ostatak dana…thats all Croman= 1 nick-name=allways

90% bear-marketa zavrsava u listopadu.

prije toga obicno idu "drame".

je li ovo gotovo, hocemo li imati jos finalni pad (kojeg vecina ceka), ili cemo cekati neki drugi listopad, ili neki drugi mjesec, ostaje da se vidi.

povijest je učiteljica zivota! [tongue]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

New Report

Close