Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

za one koji su pitali gdje se Murphy može nabavit na hrvatskom, sjećam se da sam je između ostalog vidio u "Profil Megastore" knjižari u bogovićevoj…

Pametan, ako to želiš.


evo moguce ideje za americko dno…
molim komentare.


prema analitičarima koje ja slušam na telki to nemože biti dno…otpor je na 840 i to je otpor od 2002 ili 2003 ili koje već…vidi se na tvom grafu…

ako se ta razina probije ja sve prodajem i čekam bolja vremena i odoh ja na forex….ako se opet odbijemo od te razine ulazim u dionice….

zašto je 840 bitno?
jer poslije nje prvi otpor je tek na 600 pa na 440….a to bi značilo da bi crobex otišao u 3 p.m.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

evo malo svijeca…

hanging man.
ps. svijece nisu uvijek dobar pokazatelj na ZSE. cesto grijese…
nadam se i ovaj put…
[undecid]

nastavak uploada knjiga… isprobavam malo 4shared, ima mi bolje sučelje sa moje strane, nemam pojma kaj izgleda onima kaj skidaju… (thx Therion)

INTERMEDIATE LEVEL: Indikatori

dva klasika, Bollinger i Wilder. Obije knjige su vrlo čitljive, autori se trude objasniti puno toga, ali bez temeljnog znanja iz npr. Murphy-ja, ništa od toga… Dakle, za početnike prvo Murphy, ideja trenda, linije potpore i otpora, poglavlje o oscilatorima, pa tek onda ove knjige…

1) John Bollinger – Bolinger on Bollinger bands

Bollinger je inače jedan od onih koji je pokušavao spojiti tehničku i fundamentalnu analizu.

Vaš link

2) Welles Wilder – New Concepts in Technical Trading Systems

ovaj lik je totalno lud. iz poglavlja u poglavlje izmišlja nove indikatore i oscilatore i objašnjava logiku iza njih…

Vaš link

Pametan, ako to želiš.

Ovdje upišite svoj komentar…

mislim da ovo nije lose za pocetnike, a knjiga se jednostavno naruci.

http://www.poslovni.hr/59543.aspx

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

nekaj ti ne valja s privicima, imaju neku grešku

&

neznam dali jos netko ima problema sa otvaranjem. update…

Adobe Reader 9

http://www.adobe.com/de/products/acrobat/readstep2.html?promoid=COYSX

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)





Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.

Realno, kriza jos nije ni pocela a ti bi da za 100 dana odemo up up? Bojim se da to tak nece ici.
[/quote]

– ma pocela je kriza.
– i negdje za mjesec-dva ce se vidjeti da bi financijska injekcija mogla dati rezultate.

– do tada ce dionice u usa pasti za oko 20%
– sada je sp500 na 940. a ako je tocno da ide na 770 to je minus 18%.
– kad nas bi to znacilo da idemo na 1900.
– u slucaju da je SP500 na 1100 = crobex na 2850.

I love this game!
pozdrav

[/quote]

evo javno ti se ispricavam!

sve je ovo moguce sto vi pricate, ali ne moramo mi bas u stopu pratiti sp 500 …osim toga imamo dva aduta
1-lova od ine
2-crobex iz nekih razloga bi " morao " do nove god poprilicno gore, ali o tome ne mogu pricati, ostaje da mi vjerujete na rijec [wink]
[/quote]

ok, prihvacam ispriku.
[thumbsup]
i saljem zahtjev za prijateljstvom. [smiley]

nekako mi se cini da ne bi bilo dobro da se potrosi lova od INE prije nego se sredi situacija vani.
ne moramo cekati njihov rast, ali trebali bi barem pricekati smirivanje situacije…
ako se sad ulupa lova od INE cijene ce kratkorocno porasti, ali na trzistu se sentiment nece promijeniti i nastaviti ce se snazan pritisak na prodaji nakon par dana euforije.
a ispucati cemo jedan snazan adut….

zakljucak: rast nam slijedi sigurno, ali se moramo strpiti jos malo….
[thumbsup]


nekaj ti ne valja s privicima, imaju neku grešku

meni sve u redu

bit će bolje................


glede knjiga u PDF-u

probao sam par puta uploadati, i svaki put mi je puknulo… najvjerojatnije ovi na poslovnom imaju neko ograničenje na veličinu datoteke, a PDF-ovi znaju biti i 20-ak MB…

varijanta da ja svakom šaljem na mail i vodim evidenciju kaj sam kome poslao mi se u principu ne sviđa, to mi je puno posla… razmišljam o tome da se to stavi negdje na net, neki file-share ili nešto slično i da onda tu samo stavim link… ima ko iskustva s tim i kakav prijedlog ili ideju u tome smjeru?

jedna mogućnost:
http://www.sendspace.com



nekaj ti ne valja s privicima, imaju neku grešku

meni sve u redu
[/quote]

ni ja ih ne mogu otvoriti

New Report

Close