Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.

Realno, kriza jos nije ni pocela a ti bi da za 100 dana odemo up up? Bojim se da to tak nece ici.



Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.

Realno, kriza jos nije ni pocela a ti bi da za 100 dana odemo up up? Bojim se da to tak nece ici.
[/quote]

– ma pocela je kriza.
– i negdje za mjesec-dva ce se vidjeti da bi financijska injekcija mogla dati rezultate.

– do tada ce dionice u usa pasti za oko 20%
– sada je sp500 na 940. a ako je tocno da ide na 770 to je minus 18%.
– kad nas bi to znacilo da idemo na 1900.
– u slucaju da je SP500 na 1100 = crobex na 2850.

I love this game!
pozdrav

Mogući razvoj formiranja INV. H&S [pray]

glede knjiga u PDF-u

probao sam par puta uploadati, i svaki put mi je puknulo… najvjerojatnije ovi na poslovnom imaju neko ograničenje na veličinu datoteke, a PDF-ovi znaju biti i 20-ak MB…

varijanta da ja svakom šaljem na mail i vodim evidenciju kaj sam kome poslao mi se u principu ne sviđa, to mi je puno posla… razmišljam o tome da se to stavi negdje na net, neki file-share ili nešto slično i da onda tu samo stavim link… ima ko iskustva s tim i kakav prijedlog ili ideju u tome smjeru?

Pametan, ako to želiš.


evo moguce ideje za americko dno…
molim komentare.

http://www.stocktock.com/2008/10/18/video-101808/#more-7163

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


glede knjiga u PDF-u

probao sam par puta uploadati, i svaki put mi je puknulo… najvjerojatnije ovi na poslovnom imaju neko ograničenje na veličinu datoteke, a PDF-ovi znaju biti i 20-ak MB…

varijanta da ja svakom šaljem na mail i vodim evidenciju kaj sam kome poslao mi se u principu ne sviđa, to mi je puno posla… razmišljam o tome da se to stavi negdje na net, neki file-share ili nešto slično i da onda tu samo stavim link… ima ko iskustva s tim i kakav prijedlog ili ideju u tome smjeru?

http://www.rapidshare.com


glede knjiga u PDF-u

probao sam par puta uploadati, i svaki put mi je puknulo… najvjerojatnije ovi na poslovnom imaju neko ograničenje na veličinu datoteke, a PDF-ovi znaju biti i 20-ak MB…

varijanta da ja svakom šaljem na mail i vodim evidenciju kaj sam kome poslao mi se u principu ne sviđa, to mi je puno posla… razmišljam o tome da se to stavi negdje na net, neki file-share ili nešto slično i da onda tu samo stavim link… ima ko iskustva s tim i kakav prijedlog ili ideju u tome smjeru?

..najlakše ti je napraviti upload preko mininova torrent sajta ,i kasnije ovdje postaš link.Ali te fajlove u pdf formatu moraš najprije prebaciti u torrent,uz pomoć programa making torrent ili sl.




Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.

Realno, kriza jos nije ni pocela a ti bi da za 100 dana odemo up up? Bojim se da to tak nece ici.
[/quote]

– ma pocela je kriza.
– i negdje za mjesec-dva ce se vidjeti da bi financijska injekcija mogla dati rezultate.

– do tada ce dionice u usa pasti za oko 20%
– sada je sp500 na 940. a ako je tocno da ide na 770 to je minus 18%.
– kad nas bi to znacilo da idemo na 1900.
– u slucaju da je SP500 na 1100 = crobex na 2850.

I love this game!
pozdrav

[/quote]

evo javno ti se ispricavam!

sve je ovo moguce sto vi pricate, ali ne moramo mi bas u stopu pratiti sp 500 …osim toga imamo dva aduta
1-lova od ine
2-crobex iz nekih razloga bi " morao " do nove god poprilicno gore, ali o tome ne mogu pricati, ostaje da mi vjerujete na rijec [wink]


http://www.stocktock.com/2008/10/18/video-101808/#more-7163

Vrlo zanimljive prognoze. Hajde baš da vidimo snagu EWT-a u short term predviđanjima…

[img]http://i71.servimg.com/u/f71/13/01/91/22/spx_sh10.png[/img]

US took freewheeling capitalism to the limits and the wheels came off

Da pokusam podvuci crtu pod ewt za prethodni tjedan (postujuci pravila, moguce strukturu valova i hijerarhiju ciklusa), a pitanja su slijedeca:
-da li su u igri jos sve tri dugorocne varijante (travanj -svibanj B sada ciklički C, travanj-svibanj val IV ciklički sada tek ciklički val V supercikličkog A, travanj-svibanj val II ciklički sada tek ciklički val III supercikličkog A),
-da li srednjorocno impuls na dole jos traje tj. da li je sada primarni [4] ili ako je zavrsio primarni [5] imamo novi ciklicki i primarni val,
-da li je kratkorocno val u nastanku tijekom proslog tjedna omogucio odgovor na prva dva pitanja.

Period od 15.5.2008 i maximuma 4209 do 10.10.2008. i minimuma 2134 moze se odbrojati i kao tri i kao pet valova primarnog ciklusa odradjenog do sada. Primarni val koji nastaje od 10.10.2008. i minimuma 2134 izgleda najvise kao triangle, mozda se razvije u kombinaciju. U triangle bi imali zavrsen intermediate (c). Triangle bi znacio da je najvjerojatnije sada primarni [4] i da primarni impuls od 15.5.2008 i maximuma 4209 na dole jos traje.

Alternativa: iz do sada nastalog od 10.10.2008. i minimuma 2134 tesko je izvuci zigzag, flat ili impuls (za impuls na gore prvi podval bio bi od 10.10.2008. i minimuma 2134 do 14.10.2008 i maximum 2847, a sada smo u drugom podvalu koji sara). Da od 10.10.2008. i minimuma 2134 ovo sto nastaje bude impuls, to bi znacilo da je zavrsio primarni [5], a novi primarni bi bio impuls na gore u sve tri dugorocne kombinacije koje sve jos vrijede:
-[1] od I nakon C
-[A] od B nakon A
-[A] od IV nakon III

Imate i slikice za sve tri razine, crveno alternativna mogucnost. Za tjedan dana mozemo se skupa smijati koliko cu sada promasiti:), ponavljam: ne znam da li ewt kao teorija radi, da li je primjenjiv na crobex i da li ja dobro brojim, ali mi se cini da je od cijele tehnicke, ako radi, ewt daleko najsveobuhvatniji alat i zato vrijedi pokusati.





Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.

Realno, kriza jos nije ni pocela a ti bi da za 100 dana odemo up up? Bojim se da to tak nece ici.
[/quote]

– ma pocela je kriza.
– i negdje za mjesec-dva ce se vidjeti da bi financijska injekcija mogla dati rezultate.

– do tada ce dionice u usa pasti za oko 20%
– sada je sp500 na 940. a ako je tocno da ide na 770 to je minus 18%.
– kad nas bi to znacilo da idemo na 1900.
– u slucaju da je SP500 na 1100 = crobex na 2850.

I love this game!
pozdrav

[/quote]

evo javno ti se ispricavam!

sve je ovo moguce sto vi pricate, ali ne moramo mi bas u stopu pratiti sp 500 …osim toga imamo dva aduta
1-lova od ine
2-crobex iz nekih razloga bi " morao " do nove god poprilicno gore, ali o tome ne mogu pricati, ostaje da mi vjerujete na rijec [wink]
[/quote]

ok, a jel možeš samo probat definirat "poprilično"

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

oke, prvi pokušaj uploadanja knjiga, ono s torrent-om mi se čini prekomplicirano, ajmo za početak probati varijantu sa rapidshare-om…

ZA POČETNIKE

Murphy: "Technical Analysis Of The Financial Markets"

Vaš link

dakle, za one koji se još nisu bavili TA, ova knjiga je SAVRŠENA za početak… vrlo jasno pisana, tečna, bitne stvari navedene, tehnike odlično objašnjene. NEMA bolje knjige za početak…

Knjigu prevedenu na hrvatski možete kupiti na nekoliko lokacija u gradu, a možete i preko poslovnog, vidi npr. negdje gore desno na ovoj stranici link "Tehnička analiza financijskih tržišta"… mislim da je negdje oko 400-tinjak čuna, al vrijedi toliko…

s obzirom da knjiga ima 500-tinjak stranica, može biti previše za neke, pa da dodatno još pojednostavim:
– OBAVEZNO POGLAVLJE: 4) Basic concepts of trend
– za wannabe dejtrejdere pročitati poglavlje o japanskim svijećama (candlesticks) kao uvod, a onda preći na neku knjigu koja objašnjava gradivo detaljnije…
– za one koji žele pratit naše rasprave o EWT-u na poslovnom, 13) Elliott Wave Theory.

Naravno, savjetujem svim početnicima da pročitaju CIJELU knjigu, dobra je… [thumbsup]

tolko za početak od uploadanja knjiga, ako ovo bude funkcioniralo, nastavljamo dalje…

Pametan, ako to želiš.

New Report

Close