Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@Miami

Tržište ne može odlučiti ne trgovati na ovim cijenama – nažalost. Također mnogo je nažalost onih čak i u firmama sa solidnim fundamentima, koji su jako jeftino dobili dionice istih. Kao što ste rekli na tržištu očito na ovim cijenama ne fali likvidnosti, ali nemojmo se zavaravati, da će se u ovo vrijeme većina novca isplate INE vratiti na TK. Novac koji se sada vraća bit će uglavnom od djela špekulativnih investitora. Taj će novac po mojoj procjeni samo dodatno povećati već ionako veliku volatilnost.

Vjerovatno ćete se složiti sa mnom ako kažem, da je ova kriza nije samo američka, iako je kod njih počelo. U prilogu je 5-odišnji graf BDI indeksa za praćenje cijene prevoza suhih tereta morima. Obratite pažnju, da to nije indeks niti jedne burze, fin. institucije itd. Mnogi taj indeks uzimaju kao ocjenu stanja svjetskog gospodarstva. I mi smo dio tog svijeta.

Za one koji aktivno trguju bit će vjeruem jako dobrih prilika slijedećih nekoliko mjeseci. Za one koji investiraju dugoročno – bit će još dobrih prilika za dokup – ipak i nakon ovakvog pada kat tad dolazi jači rast. Vrlo je vjerovatno, da će i taj rast izgledati prilično strmo nakon stabilizacije i nekoliko mjeseci stabilnog slabog rasta. Tada će se na burzu ponovno vratiti većina ovog novca od INE i raznih dividendi, depozita i sl.

Pozdrav.



U bilo kojoj varijanti preokret mi se čini vrlo blizu. Pitanje je samo koliko će trajati.

Ček, sad ne razumijem koji preokret. Padamo i očekujemo pad, pa sad pitam kji preokret.


@MMM

da li misliš trebamo odraditi 2800 prije velikog ponovnog pada ili kao uvijet za ponovni rast.

Mogu i drugi odgovoriti.
Meni se čini najvjerojatnija 1. točka koju je napisao schiptar, a to znači da završavamo 4. val i padamo odmah dolje. Da li sam u krivu?
[/quote]


@mise99

kao uvjet rasta.

Inače, preporučam pogledati (dobro, pažljivo) moje viđenje EWT-a Crobexa, od prije par dana. Za sada nevidim nikakvog razloga za bilo kakvu izmjenu! Nassau je na prethodnoj stranici dao link na jedno viđenje gotovo identično mome. Sretno.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Dobar dan svima.

Čitam ove vaše analize vidi se da ste učeni i načitani o tome (neki samo)
istina ja nisam ali ne mogu se oteti dojmu da mi se čini da u svijim postovima strašite
nas "početnike" daljnjim padom kao i najavama br. valova tj. da smo na 3. od 5.
i time sugerirate još dva pada i veća (crobex ispod 2200)

E sad malo me buni —— kažete da treba ući u dionice preko crobexa 2850 jer će onda inercija ili što već sama učiniti svoje i povući gore.

Znači nitko ne dvoji da će crobex ići preko 2800 i 3000 i više.
Postavljam pitanje zar nije onda bolje ući sada na nižem Crobexu????

Jer od 2500 – 2850 ima lijepog lufta i zarade.
Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

smanjuje se minus.......


Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

goldy, srednji rok je ispravnije definirati kao 3-5 godina…

Heaven or Las Vegas

Znači nitko ne dvoji da će crobex ići preko 2800 i 3000 i više.
Postavljam pitanje zar nije onda bolje ući sada na nižem Crobexu????
reply;
.. bojim se kolega da nisi dobro shvatio,svi su u dilemi (ako ne i u trilemi)!


Dobar dan svima.

Čitam ove vaše analize vidi se da ste učeni i načitani o tome (neki samo)
istina ja nisam ali ne mogu se oteti dojmu da mi se čini da u svijim postovima strašite
nas "početnike" daljnjim padom kao i najavama br. valova tj. da smo na 3. od 5.
i time sugerirate još dva pada i veća (crobex ispod 2200)

E sad malo me buni —— kažete da treba ući u dionice preko crobexa 2850 jer će onda inercija ili što već sama učiniti svoje i povući gore.

Znači nitko ne dvoji da će crobex ići preko 2800 i 3000 i više.
Postavljam pitanje zar nije onda bolje ući sada na nižem Crobexu????

Jer od 2500 – 2850 ima lijepog lufta i zarade.
Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

Goldy – nitko od nas nije na ovom forumu u ulozi financijskog savjetnika. Ovdje se razmjenjuju mišljenja. Dakle nije smisao foruma da plaši ili ohrabruje, već da se prošire vlastiti vidici, na bazi drugih i drugačijih viđenja.

Što se ostatka teksta tiče – da velika je razlika između 2500 i 2850. I tko se želi, a još važnije je reći, tko umije, može se ovih dana prilično zabaviti na dnevnoj razini. Ali može i "popušiti". Ja i Vlad1111 smo samo definirali koliko-toliko sigurne razine za ulazak, i to s tehničkog aspekta. Razine na kojima je tehnički gledano bitno umanjen rizik od gubitka. Što je naročito važno za manje iskusne igrače. Naravno, da društvena zbivanja (panika, kreditna kriza i sl.) sve to može poremetiti.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]



Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

goldy, srednji rok je ispravnije definirati kao 3-5 godina…
[/quote]

Dobro, to je jasno ali pitanje sam postavio za ovaj period.

A i pitanje ja na ZSE što je dugoročni investitor jer koliko čitam postove više je špekulanata i sl.

Za 3-5 godina – i sam znam da će biti uspona i padova Crobexa
tu mi i netreba analiza .

Onaj moj post ima dva pitanja:

1. Kad se očekuje probijanje 2850 ili i to zavisi isključivo od drugih burzi
(a to je moje mišljenje) i ni od čega drugog.

2. Pitanje je zašto je bolje ući na preko 2850 nago na 2500 kad sigurno ide na 2850.
(jer to kako vidim nitko ne dvoji)………….

smanjuje se minus.......



@Miami

Tržište ne može odlučiti ne trgovati na ovim cijenama – nažalost. Također mnogo je nažalost onih čak i u firmama sa solidnim fundamentima, koji su jako jeftino dobili dionice istih. Kao što ste rekli na tržištu očito na ovim cijenama ne fali likvidnosti, ali nemojmo se zavaravati, da će se u ovo vrijeme većina novca isplate INE vratiti na TK. Novac koji se sada vraća bit će uglavnom od djela špekulativnih investitora. Taj će novac po mojoj procjeni samo dodatno povećati već ionako veliku volatilnost.

Vjerovatno ćete se složiti sa mnom ako kažem, da je ova kriza nije samo američka, iako je kod njih počelo. U prilogu je 5-odišnji graf BDI indeksa za praćenje cijene prevoza suhih tereta morima. Obratite pažnju, da to nije indeks niti jedne burze, fin. institucije itd. Mnogi taj indeks uzimaju kao ocjenu stanja svjetskog gospodarstva. I mi smo dio tog svijeta.

Za one koji aktivno trguju bit će vjeruem jako dobrih prilika slijedećih nekoliko mjeseci. Za one koji investiraju dugoročno – bit će još dobrih prilika za dokup – ipak i nakon ovakvog pada kat tad dolazi jači rast. Vrlo je vjerovatno, da će i taj rast izgledati prilično strmo nakon stabilizacije i nekoliko mjeseci stabilnog slabog rasta. Tada će se na burzu ponovno vratiti većina ovog novca od INE i raznih dividendi, depozita i sl.

Pozdrav.


A što BDTI indeks za tankere nije dio svjetske ekonomije,a on je danas veći nego 2.006,2007 pa čak
i prije pet godina.Nafta je neelastična roba i nije bitno vezana za stanje u svjetskoj ekonomiji.
Međutim,ovakvi lomovi u svjetskoj ekonomiji kao što je bilo sa naftom prije šest sedam mjeseci,
sada sa BDI ne mora biti odraz realne ekonomije .Sve to mogu biti špekulativni baloni.Za mjesec dana
sve to može potpuno drugačije izgledati ako profukcioniraju banke.

nemam pojma ni o TA ni o FA- uložio u fondove- na vrhu crobex-a- ko mi je kriv…bolje da sam ulupao lovu u strane aute…al jbga….strah me ponukao na učenje…prvo kupujem, pa onda gledam kaj sam kupil i lako za mene…al takvih je kod nas 3,95 milijona….to je strašno…
jedine odgovore konkretne sam dobio na ovom forumu, sve drugo su priče za laku noć …
ako se netko boji nije mu kriv ovaj forum, već neznanje…a ako ste početnik, prvo knjige u ruke i dobro, dobro proučite to kaj kupujete, jer kad kupite onda se moš….. i zato prestanite o tom strašenju nekoga nečim…ako Vam se nesviđa, nemojte čitati i pustite one koji znaju da nam daju…

Po



Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

goldy, srednji rok je ispravnije definirati kao 3-5 godina…
[/quote]

Poštovani kolega Goldy

Iz ovog vašeg odgovora je jasno kako razmišlja većina naših ljudi. Srednjoročni investitor 6mj do 1godine. Kao što sam već gore napisao, mislim, da će sljedećih nekoliko mjeseci – do 1 godine biti vrlo izražena volatilnost na tržištu. Za ulaganje na ovakvom tržištu uz vaš horizont ulaganja je potrebno puno znanja, trezvenosti i sreće, rekao bih i dnevno praćenje stanja na našem i drugim tržištima uz brze reakcije na korekcije unutar portfelja.
Neki investitori svoj način ulaganja obično prilagode stanju na tržištu, drugi zamrznu svoj portfelj i čekaju bolje dane.

Vi vjerovatno tražite "kuglu" [rolleyes]

evo moguce ideje za americko dno…
molim komentare.



Po


Pitanje kao srednjoročni investitor (6mj-1god)

Hvala

goldy, srednji rok je ispravnije definirati kao 3-5 godina…
[/quote]

Poštovani kolega Goldy

Iz ovog vašeg odgovora je jasno kako razmišlja većina naših ljudi. Srednjoročni investitor 6mj do 1godine. Kao što sam već gore napisao, mislim, da će sljedećih nekoliko mjeseci – do 1 godine biti vrlo izražena volatilnost na tržištu. Za ulaganje na ovakvom tržištu uz vaš horizont ulaganja je potrebno puno znanja, trezvenosti i sreće, rekao bih i dnevno praćenje stanja na našem i drugim tržištima uz brze reakcije na korekcije unutar portfelja.
Neki investitori svoj način ulaganja obično prilagode stanju na tržištu, drugi zamrznu svoj portfelj i čekaju bolje dane.

Vi vjerovatno tražite "kuglu" [rolleyes]
[/quote]

Ma ja sam unutra 80% pitam i za ovih 20% da sve sve stavim.

S tim da tih 20% trebam za 3 mj.

Evo čisto onako

Ako bi kupio npr. Ledo samo 6kom. po 5500 (33 000)
a on u roku 100dana bio 8500 zarada je 18 000 meni to nije malo.
Bar ne meni jer novac trenutno ne trebam.
( i to Vam netreba biti čudno – naime dionica se strmoglavila sa 13k na 6k i u kraćem roku)

E pa moje pitanje gledajte iz ove perspektive ….

Hvala na odgovoru svima
[/quote]

po toj logici imas i MIV na oko 2500kn. a bio je 18000kn!

New Report

Close