Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima li netko one vladove targete, stare, a i novije, mislim negdje spremljene da ih ne tražim? Hvala.

imam ja neke.
igh – 7500 i 8000.
za nize ne znam.
uljanik – 1700 i 1250 (1200) ako se ne varam… ali isto stari…
vlad, daj ubaci ostalo, zaboravio sam…

@naturalnet

buduci sam amater u TA, volio bih da mi objasnite na osnovu cega vidite toliki ambis na SP500 iz grafa koji ste postali, moguce da ja nemam dovoljno znanja da vidim isto.
sto se tice vremenskih targeta, ne znam ima li ikakve veze sto su 5,3 i 1 Fibbo brojevi, pa zelite reci da ako je prosli medvjed trajao 3 god, da bi tako trebao i ovaj?

meni ipak zdrav razum kaze da ako je prosla korekcija SP500 trajala 3 god, nakon BULLa od 10ak godina (1990-2000), a ako izuzmemo Crash ’87, mozemo reci da traje skroz od 80′. onda mi nema logike da korekcija bull-marketa od 5god (2002-2007) traje isto toliko..
jos na to treba pridodati da je kasnih 90ih napuhan veliki balon na NYSE.

to je moje misljenje, mozda grijesim, jer nemam dovoljno naobrazbe [smiley]

@schiptar

ja bih samo primjetio, da nazalost, mada sam se tome i ja nadao, nema šanse da se odupremo zagrljaju SP500.činjenica je da ih jako usko pratimo.mislim da cemo se njihovom utjecaju moci othrvati tek kad nam fundamenti u odnosu na cijenu postanu jos bolji.tako da mi mozemo po svome,a oni po svom.
kao sto je bio slucaj 1999-2002 dok smo mi rasli, a oni padali.

zato sam trenutno vise posvecen analizama SPa.

sto se njih tice mislim da odradjuju 4. oblika trokuta.
nakon koje se nadam odrezanoj (truncated) 5. koja nece probiti dno 3.ipak je ova trojka bila krvavija nego je trebala biti, to mi daje nadu.
dakle, za ponedjeljak i utorak predvidjam americke minuse i put prema razini 880-910pts, pa onda ili odbijanje od donje crte trokuta, ponovo prema 940-95pts ili proboj na dolje.

tamo me sve sto nece probiti dno iz 2002 raduje.

ovo je odogovr i kolegi Cromanu, koji me pitao za slijedeci tjedan, jer mu nije bilo jasno iz proslog posta sto zelim reci.sad bi i on mogao dati svoje predvidjanje.

cini mi se da zadnje sto je predvidjao je bila PTKM prema 360kn. [smiley]

mislim da ce se i nas Crobex prilagoditi ovom americkom scenariju..
ali Crobex je index malog plitkog trzista koje je podlozno manipulaciji..
i na gore i na dolje.

a mozda ja nemam pojma.. [smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig 29

Ako gledamo američane ili japance ili nas ili uzbekistance sigurno će nam se pojaviti čušpajz, jer su različiti vremenski okviri u kojima se može pratiti kretanje indeksa. Meni se kao jedini logičan zaključak nameće to da je došlo do interferencije (usklađivanja titrajnih valova) pa smo bez obzira kada su se prvi ili peti pokrenuli, u sadašnjem vremenu, našli u istoj frekvenciji.
Isto kao što su britanci "gaženjem strojaka" rušili most na rijeci kvaj.



@Schiptar

Jos bi se mogao pojaviti bear market trunction!!!

uz truncation, a daleko intrigantnijim mi se čini tvoje viđenje 4.
zato i pitam ekipu:
je li ta opcija još otvorena?
može li se sa sigurnošću reći da je 4. odradio svoje?
posebno mislim na rast

…interferencija i rezonancija…

mislo sam na oboje pa sam napisao glupost

(zaboravite)

Nakon sage o Cromanu evo malo materijala vezano za temu.
Jedan od meni omiljenijih autora tvrdi da je vec pocela petica…Ako je u pravu znaci bilo je dosta dopamina i idemo po novu dozu adrenalina (obratiti paznju na targete):
http://www.marketoracle.co.uk/Article6827.html
http://www.marketoracle.co.uk/Article6808.html


Oćeš ti više napustiti forum zauvijek,non stop kukaš,ako imaš koga da ti je ovdje ok,razmjenjujte poruke ili mailove i to je to,a ne ovdje samo kukaš, ko ti ne paše odi i bok,znaš koliko foruma ima u svijetu???

Kolega nemojte tako!
Svako mišljenje i argumentirano pisanje na ovom forumu pridonosi našoj edukaciji.
Pa ja nisam day trader, već onaj “kupi i drži” a ove sam godine ipak u nedoumici što dalje. Da li treydati i naučiti tehničku analizu ili kao nekad kupiti i čekati.
Ove godine samo dobar day trader nije u minusu a svi ostali (osim ine) bilježe enormne gubitke.
Kako dalje, može gore ili može dolje.
Sjećam se iveka, tada sam mislio da se to što govori ipak neće dogoditi, međutim ipak se to dogodilo i crobex je pao za nevjorojatnih 50% i više.
Kako kaže Graham "kad dionice jako padnu mogu pasti još", To sam naučio na SASE, premda JPERS ima dobre poslovne rezultate i ove godine će napraviti dobit od 30-40milijuna maraka , a prije 2 godine bila je u gubitcima. Cijena je pala sa 210km na 37 km. Cijela se burza srozala.
Naravno može pasti još ali može se i dići!
Tako što se tiče Cromana treba ipak biti zahvalan na svim savjetima koje je dao, mnogi se nekima nisu sviđali ali mogli su uzeti knjige pa sami doći do svojih i u argumentiranoj raspravi pokušati objasniti tko je u pravu a ne samo tražiti savjet i onda okrivljavati nekoga.
Pozdrav svim znalcima tehničke analize koji su sve svoje izračune podijelili sa nama.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


U bilo kojoj varijanti preokret mi se čini vrlo blizu. Pitanje je samo koliko će trajati.

Ček, sad ne razumijem koji preokret. Padamo i očekujemo pad, pa sad pitam kji preokret.


@MMM

da li misliš trebamo odraditi 2800 prije velikog ponovnog pada ili kao uvijet za ponovni rast.

Mogu i drugi odgovoriti.
Meni se čini najvjerojatnija 1. točka koju je napisao schiptar, a to znači da završavamo 4. val i padamo odmah dolje. Da li sam u krivu?

@mise99

ako smo u 5. valu A korekcije, to znači da nam je preostao ”samo val 5.” (naravno prema dole). Time bi se zaključio A val (pad) i slijedio bi B (rast)

Ovo nije preporuka – kupite na ovoj razini.

U drugim opisanim varijantama trebao bi se formirati (potvrditi) neki od obrazaca preokreta…što bi opet značilo rast.

Moja je procjena za ponedeljak da će se kranuti formirati 3. podval tog završnog petog vala (znači pad).

Isprika na prethodnoj, nespretnoj izjavi.
Hvala za komentar.
nakon toga

Primjer obrasca preokreta

Pa Vi stvarno mislite da ćemo , usprkos velikoj likvidnosti na burzi, dalje padati ???
Iako fondovi isplatom Ine , više nisu opterećeni svojim statutom i obavezi likvidacije, mislite
da će sada dopustiti daljnji pad vrijednosti udjela…jer , realno gledajući stanje oko nas..
osim dinamike oko vodećih djelatnosti i njihovih vrijednosti na burzi…stanje više nije
kritično nikome….izvješča o poslovanju društava ne bi nas smjela omesti u povjerenju..osim
drastičnih problema ili stečaja društava..a to baš nije čest slučaj..
Stvar KUPNJE dionice opet je psihološka…. a rad sa TK još nije niti počeo..
Naime, nisam primjetila da su fondovi..ohrabreni kešom, nešto učinili sa klijentima
– poboljšali im pozicije udjela
-savjetovali ih da se prebace u njihove sigurnije fondove bez troškova..
-otkup dionica po višim cijenama
-jedina nam je prepreka MINUS – portfelja mirovinskih fondova…zbog tog minusa MF prirodno
teže poravnavanju stanja, pa tako i otkupu dionica po nižim cijenama, zbog čega svjesno ili ne
vuku tržište – dole…… ja drugi problem ne vidim…a u analize se ne razumijem.
Tržište mora odlučiti da na ovim cijenama dionica , neće trgovati ..i gotovo…Pozdrav

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Pa Vi stvarno mislite da ćemo , usprkos velikoj likvidnosti na burzi, dalje padati ???
Iako fondovi isplatom Ine , više nisu opterećeni svojim statutom i obavezi likvidacije, mislite
da će sada dopustiti daljnji pad vrijednosti udjela…jer , realno gledajući stanje oko nas..
osim dinamike oko vodećih djelatnosti i njihovih vrijednosti na burzi…stanje više nije
kritično nikome….izvješča o poslovanju društava ne bi nas smjela omesti u povjerenju..osim
drastičnih problema ili stečaja društava..a to baš nije čest slučaj..
Stvar KUPNJE dionice opet je psihološka…. a rad sa TK još nije niti počeo..
Naime, nisam primjetila da su fondovi..ohrabreni kešom, nešto učinili sa klijentima
– poboljšali im pozicije udjela
-savjetovali ih da se prebace u njihove sigurnije fondove bez troškova..
-otkup dionica po višim cijenama
-jedina nam je prepreka MINUS – portfelja mirovinskih fondova…zbog tog minusa MF prirodno
teže poravnavanju stanja, pa tako i otkupu dionica po nižim cijenama, zbog čega svjesno ili ne
vuku tržište – dole…… ja drugi problem ne vidim…a u analize se ne razumijem.
Tržište mora odlučiti da na ovim cijenama dionica , neće trgovati ..i gotovo…Pozdrav

trziste ce uvijek trgovati.
nismo mi krivi kaj ovo ide dole.

New Report

Close