Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ima li netko one vladove targete, stare, a i novije, mislim negdje spremljene da ih ne tražim? Hvala.


Tko se ne želi igrati na dnevnoj razini, osobno mu ne bi savjetovao da ulazi na tržište prije 2800. Nakon 2800, inercija bi trebala učiniti svoje.

A ja smatram upravo suprotno, da je u ovim trenutcima svaka kupnja na razinama Crobexa blizu 2.800 veliki rizik.
I dajem samo minimalne sanse za razvoj obrnutog H&S.
Eto ako do toga dodje javno cu pohvaliti sve koji su to predvidili…

Tehničari da li vam pkazatelji u klasičnoj TA na večini dionica pokazuju pad ili ste u nedoumici?

Malo analize analiza…

Još se mučim s određivanjem što je što (no preferiram jednu varijantu)

1. tumačenje 123 pa zatvorili 4 pa smo sad u 5. valu, A korektivnog vala
– ako su moja brojenja točna u prilogu je graf
– pretpostavka da je odrađen "3. od 3." ide u prilog ovom viđenju (ovo je jedan od najrazornijih valova)
– u prilog ide i to da je 4. val vrlo nepredvidljiv, velika vontilnost, pa nismo sigurni da li se radi o 4. ili 5. valu.
– ako smo odradili 4. korektivni val A vala on bi trbao biti u 3 koraka (abc označeno na grfu)
– moglo bi se zaključiti da smo započeli 5. val, vala A
– nedostatak – ovo pretpostavlja relatvno veliku dubinu ukupne korekcije no za to ima i jedno logično objašnjenje (vidi drugi prilog 2), Parabola je formirala i konačno probušila balon koji se ispuhuje vrlo brutalno (ide se jako nisko od vrha balona)

2. tumačenje 12345 u valu A

– moguće uz pretpostavku da se formira W ili HS formacija koje s vrlo velikom vjerojatnošću definiraju zaokret trenda. Niti za jedan niti za drugi još ne vidim potvrdu (premda se naziru konture). Potvrda bi bila prelazak iznad granice 2850.
– Ovu varijantu držim na drugom mjestu, jer isključuje postojanje "3. od 3.", no može bit da sam u krivu.

3. ABC varijanta

– nedostatak (po mom mišljnju) je to što pretpostavlja da je kriza završena. Mislim da se u tom slučaju ne bi javila ovolika volontilnost. Ovu varijantu uzimam kao 3. moguću

Napomena:
Tek od nedavno imam mogućnost dnevnog bilježenja dnevnih promjena pa su i dosadašnje analize bile znatno otežane.
Ne vidim u budućnost, ali vidim više ili manje vjerojatne opcije (kada bi bio vidovit igrao bi loto, a ne se zajebavao na burzi). Meni se čini 1. naj više vjerojatna od ove tri opcije.
Nastojao sam se držati dalje od izvanjskih ujecaja (američani i njihovi rezultati, lova od ine i sl. sranja), makar je to teško.
Inače nemam puno vremena za pisanje po forumu.

Na kraju možete se na sve to popišati


Malo analize analiza…

Još se mučim s određivanjem što je što (no preferiram jednu varijantu)

1. tumačenje 123 pa zatvorili 4 pa smo sad u 5. valu, A korektivnog vala
– ako su moja brojenja točna u prilogu je graf
– pretpostavka da je odrađen "3. od 3." ide u prilog ovom viđenju (ovo je jedan od najrazornijih valova)
– u prilog ide i to da je 4. val vrlo nepredvidljiv, velika vontilnost, pa nismo sigurni da li se radi o 4. ili 5. valu.
– ako smo odradili 4. korektivni val A vala on bi trbao biti u 3 koraka (abc označeno na grfu)
– moglo bi se zaključiti da smo započeli 5. val, vala A
– nedostatak – ovo pretpostavlja relatvno veliku dubinu ukupne korekcije no za to ima i jedno logično objašnjenje (vidi drugi prilog 2), Parabola je formirala i konačno probušila balon koji se ispuhuje vrlo brutalno (ide se jako nisko od vrha balona)

2. tumačenje 12345 u valu A

– moguće uz pretpostavku da se formira W ili HS formacija koje s vrlo velikom vjerojatnošću definiraju zaokret trenda. Niti za jedan niti za drugi još ne vidim potvrdu (premda se naziru konture). Potvrda bi bila prelazak iznad granice 2850.
– Ovu varijantu držim na drugom mjestu, jer isključuje postojanje "3. od 3.", no može bit da sam u krivu.

3. ABC varijanta

– nedostatak (po mom mišljnju) je to što pretpostavlja da je kriza završena. Mislim da se u tom slučaju ne bi javila ovolika volontilnost. Ovu varijantu uzimam kao 3. moguću

Napomena:
Tek od nedavno imam mogućnost dnevnog bilježenja dnevnih promjena pa su i dosadašnje analize bile znatno otežane.
Ne vidim u budućnost, ali vidim više ili manje vjerojatne opcije (kada bi bio vidovit igrao bi loto, a ne se zajebavao na burzi). Meni se čini 1. naj više vjerojatna od ove tri opcije.
Nastojao sam se držati dalje od izvanjskih ujecaja (američani i njihovi rezultati, lova od ine i sl. sranja), makar je to teško.
Inače nemam puno vremena za pisanje po forumu.

Na kraju možete se na sve to popišati


hvala Vam za Vas post a ako je nekome sila na wc ja mu predlazem da ode namjesto predvidjeno za to jer mi jos samo fali da mi se netko popisa na ekran i ovak je dovoljno popljuvan od pofukovih hrački
pofukov duh
laka Vam noc

@Schiptar
Jos bi se mogao pojaviti bear market trunction!!!

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Tko se ne želi igrati na dnevnoj razini, osobno mu ne bi savjetovao da ulazi na tržište prije 2800. Nakon 2800, inercija bi trebala učiniti svoje.

A ja smatram upravo suprotno, da je u ovim trenutcima svaka kupnja na razinama Crobexa blizu 2.800 veliki rizik.
I dajem samo minimalne sanse za razvoj obrnutog H&S.
Eto ako do toga dodje javno cu pohvaliti sve koji su to predvidili…
[/quote]

To što kažeš uopće nije suprotno mojem navodu. Dakle, izričito sam naglasio "ne prije 2800", i to upravo iz onog razloga kojeg si i sam naveo "veliki rizik". A sve preko 2800, rješila bi inercija, najprije zbog dobrih oscilatora, a potom i zbog H&S-a. Dan-dva ranije sam također naglasio da je prilično mala vjerojatnost da će se to desiti baš ovih dana.

H&S još nije formiran, jer nije pređena razina od 2850. Osobno mislim da će prije ili kasnije, ovaj ili neki drugi H&S, u nastavku, biti formirana, a potom i odrađen. Hoće li to biti za 10, 20 ili više dana, to se trenutno ne usudim prognozirati. Ali da hoće-hoće, siguran sam.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

e kolko bi meni godina života spasilo da sam 07/07. godine čitao ovaj forum… i svatko ko kaže da nije bitno vrijeme kada se ulazi na burzu bilo u dionice ili inv. fondove je totalni kreten…bolje čekati u kešu i ne gubiti živce, ma i da inflacija pojede svojih i 10% opet je bolje nego ovo sad…
neko je napisao da buffet ne prati TA… pa zakaj onda kupuje sad, a ne na višim razinama…
dobro on zna kaj se događa…


e kolko bi meni godina života spasilo da sam 07/07. godine čitao ovaj forum… i svatko ko kaže da nije bitno vrijeme kada se ulazi na burzu bilo u dionice ili inv. fondove je totalni kreten…bolje čekati u kešu i ne gubiti živce, ma i da inflacija pojede svojih i 10% opet je bolje nego ovo sad…
neko je napisao da buffet ne prati TA… pa zakaj onda kupuje sad, a ne na višim razinama…
dobro on zna kaj se događa…

Da točno, Buffett ulaže milijarde i milijarde. Upravo takvim njegovim procjenama zato je i jedan od najbogatijih ljudi na svijetu. Iako mislim da on više gleda fundamentalnu analizu, nego li tehničku. No međutim ni jedna ni druga nije zanemariti. Tek zajednički u kombinaciji čini cjelinu.

http://www.poslovni.hr/95771.aspx


e kolko bi meni godina života spasilo da sam 07/07. godine čitao ovaj forum… i svatko ko kaže da nije bitno vrijeme kada se ulazi na burzu bilo u dionice ili inv. fondove je totalni kreten…bolje čekati u kešu i ne gubiti živce, ma i da inflacija pojede svojih i 10% opet je bolje nego ovo sad…
neko je napisao da buffet ne prati TA… pa zakaj onda kupuje sad, a ne na višim razinama…
dobro on zna kaj se događa…

Ma Buffet je obični druker koji želi zaraditi i koga očito nitko baš ne uvažava!Nakon njegove jučerašnje kolumne indeksi su ipak završili u crvenom! Prije mjesec-dva je govorio o ozbiljnoj recesiji, najavljivao najgori slom. Onda je ušao sa velikim iznosom u Goldman Sachs, ispušio veliku lovu u kratkom periodu, i sada druka kako bi vratio izgubljeno.
Svaka čast Buffetu, izniman ulagač i IGRAČ, i upravo ga tako treba gledati!
Osim toga, prema svim ozbiljnijm analizama, ima još dosta prostora za pad. Dakle, potreban ja veliki oprez kod ulaganja. Dakako, uvijek ima onih koji su skloni kocki, dnevnom trejdanju. U tom slučaju se može puno dobiti, ali se može dodatno puno i izgubiti!

NEVOLJA JE PRILIKA ZA HRABROST![color=blue][/color]

Svi ovdje postaljaju isto pitanje, a nitko ne zna odgovor – pojašnjenje je u prilogu [wink]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

@caccone

I to…

New Report

Close