Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ja izasao.
mozda sam se zahebo , ali iskustvo mi govori da ovo ne moze biti dobro….
to mi lici na ono kad u jaku zimu dodje par dana sunca…
pa naglo zatopli – ljudi tada kazu -"bolest"…
slikovito objasnjenje…

Kad najveci optimist postane pesimist, vrijeme je za UP. (citaj pozitivne blokade) [thumbsup]
Nhf, nadam se da si barem prodao s plusom. [wink]
[/quote]
Ipak mi se čini da je većina optimistična glede sutrašnjeg dana. Dakle na koju stanu sad stati hm,hm?


i dalje se ne mogu oteti dojmu da treba napravit i jednu psihološku analizu pored tehničkih…

crobex 2100-2600 – svi ucashirani!

crobex 4600-5400 – svi u dionicama!

ne znam, ja se ne bih više usudio kladit na neke uberpadove! [lol]

ponekad ulovim sam sebe u istom razmišljanju kolega..ali opet.,,,

svi znamo da je nemoguče da bude obratno….
tj. da na crobiju 5400 ne bude" NITKO U DIONICAMA" i svi da tad budu u cashu
pa uvijek nekome moraš prodati….fala bogu da i tada ima onih koji žele kupiti od tebe

70 % investitora je "uvijek" u dionicama….pogotovo oni koji barataju milionima kao mi sa tisućama
kad bu crobex na 5400….bit će i dalje u dionicama jer im ne treba taj novac
dobar dio njih nikada nije čuo za ovaj forum i nisu uplašeni poput nas ..
njihov portfelj i dalje raste …ili je stalno isti
ponavljam ….ne treba im ta lova –" doma ili na bankovnom računu"
a ne trebaju im ni nekretnine .imaju ih i previše …ne zanima ih ulaganje u robu ili poduzetništvo
i nije im ni na kraj pameti da sad u dojučerašnjem kukuruzištu grade hale za 500 ili 1000
radnika
ako izgube izgube….nikom ništa
a ne mogu izgubiti dok ne prodaju
a ne isplati im se prodavati ako ne prodaju cijele pakete barem po nekoj pristojnoj cijeni

ko što je to npr. uspjelo lani oko nove godine izvjesnim insajderima da izađu do temelja
po najvišoj cijeni

@croman

ako se ne varam, ti si nešto pričao da imaš neku svoju stranicu, blog, ili nešto slično? koji URL?

Pametan, ako to želiš.


ako ovih dana probijemo 2850 onda je na snazi daljnje odrađivanje 4 vala,ukoliko bi se odbili to bi moglo značiti da je 5.val već počeo.

Molim te, daj si uzmi jos nesto literature o TA, prije nego, da slijedeci put postas nesto takvo totalno bez smisla. Izvini ima dosta kvalitetnih priloga ovdje, ali to je ipak ispod svake razine.


moram izvijestiti ljude da sam kratak s vremenom i ne mogu svima odgovoriti.
opći pogled na grobija postat ću ovdje.

Ja sam vec od kraja proslog tjedna u bullish modu, a i ti bi trebao svojim slijedbenicima reci koji je sad pravac. Ako jih nastavis plasiti mogli bi ne zaraditi (citaj izgubiti) puno novca.

Po mome je korekcija zavrsena u 3 vala, dno crobexa je postignuto, u prilog tome govore weekly i monthly graf sa stoh, rsi i macd. Naravno da su moguci nagli skokovi pa tako i padovi ali pravac je UP. Ovo sto se zbivalo prekjucer i jucer jednostavno je bila korekcija jakog impulsnog rasta i ujedno zatvaranje GAP-ova, koji su se pritom stvorili.

Pozdav i zelim vam velike darove od Djede Mraza.



ako ovih dana probijemo 2850 onda je na snazi daljnje odrađivanje 4 vala,ukoliko bi se odbili to bi moglo značiti da je 5.val već počeo.

Molim te, daj si uzmi jos nesto literature o TA, prije nego, da slijedeci put postas nesto takvo totalno bez smisla. Izvini ima dosta kvalitetnih priloga ovdje, ali to je ipak ispod svake razine.


moram izvijestiti ljude da sam kratak s vremenom i ne mogu svima odgovoriti.
opći pogled na grobija postat ću ovdje.

Ja sam vec od kraja proslog tjedna u bullish modu, a i ti bi trebao svojim slijedbenicima reci koji je sad pravac. Ako jih nastavis plasiti mogli bi ne zaraditi (citaj izgubiti) puno novca.[/b][/u]

Po mome je korekcija zavrsena u 3 vala, dno crobexa je postignuto, u prilog tome govore weekly i monthly graf sa stoh, rsi i macd. Naravno da su moguci nagli skokovi pa tako i padovi ali pravac je UP. Ovo sto se zbivalo prekjucer i jucer jednostavno je bila korekcija jakog impulsnog rasta i ujedno zatvaranje GAP-ova, koji su se pritom stvorili.

Pozdav i zelim vam velike darove od Djede Mraza.

[/quote]
mogli bi ne zaraditi.
u jednom điru.
ali sigurno ne bi ništa izgubili (smanjili portfelj).

šteka ti logika, sori.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



ja izasao.
mozda sam se zahebo , ali iskustvo mi govori da ovo ne moze biti dobro….
to mi lici na ono kad u jaku zimu dodje par dana sunca…
pa naglo zatopli – ljudi tada kazu -"bolest"…
slikovito objasnjenje…

Kad najveci optimist postane pesimist, vrijeme je za UP. (citaj pozitivne blokade) [thumbsup]
Nhf, nadam se da si barem prodao s plusom. [wink]
[/quote]

vidjeti cemo.
lako se ja opet ukrcam.
mislim da sam promijenio logiku investiranja.
zasto bi riskirao ako ne moram?
ako se ispune obrazci da rastemo , evo i mene.
i onda ce opet biti "juris!!!" [lol]
[thumbsup]

pogled na grobija

1) ako ne probijemo 2850, na snazi ostaju varijante vala (4).
nakon vala (4) slijedi pad- val (5).

2) ako probijemo ca 2900 (presjecište grafa cijene i necklinea + 5%), mijenja se count (odrađeni valovi i (4) i (5)) i imamo target grobija na 3500-3600.

ja ulazim ako probijemo 2850.
pratit ću razvoj i ulazim pri korekciji prema dole.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@tigrus

zamijenio si otpore i podrške kao prvo…
a EWT analiza ti je katastrofa [shocked]

znam da su krivo napisni otpori, ali to je slika iz knjige…nisam ja to napisao, samo copy paste.
sta fali valovima?
ocito je da ce jedan od ta dva obrazca desiti…
mozemo:
a) gore
b) dole
[lol]
treba dobro razmisliti i biti oprezan… [lol]


pogled na grobija

1) ako ne probijemo 2850, na snazi ostaju varijante vala (4).
nakon vala (4) slijedi pad- val (5).

2) ako probijemo ca 2900 (presjecište grafa cijene i necklinea + 5%), mijenja se count (odrađeni valovi i (4) i (5)) i imamo target grobija na 3500-3600.

ja ulazim ako probijemo 2850.
pratit ću razvoj i ulazim pri korekciji prema dole.

i ja!
cemu riskrati? dosta je bilo hvatanja nozeva.
samo… hocemo li probiti 2850?
[thumbsup] [lol]

@tigrus

hoćemo li probiti?
volio bih, naravno!!!
i poslije uzeo ca 20%.

hoćemo li?
ne znam.
al se ne sekiram.

pozdrav

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

@Vlad
Hvala za graf…
Odlicno je kad se slikom objasnjavaju postovi…
[thumbsup]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Svi očekujemo probijanje te linije 2850.
Po logici stvari predstoji neko vrijeme borba oko 3000 i nakon toga bi se trebalo viditi hoćemo li se vratiti u normalne vode (cca 3500) ili čemeriti long time…

opala!

New Report

Close