Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

Prijatelju samo neka Ameri okrenu pa da vidis kako ce se probiti bez obzira na misljenje vecine.A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije.
[/quote]

GERONIMO – izvrsno kazano. Tehnika je podređena društvenim i prirodnim zakonima.

Leconte – zašto je otpor 2850? Zato jer bi probijanje te razine formiralo obrazac rasta od oko 700 bodova. A pričati danas o Crobexu na 3500 nije realno, i neće biti sve dok se oni GERONIMOVI makroekonomski pokazatelji ne poprave. Nadam se da će to bi uskoro. Možda već za 2-3 mjeseca. Pa ćermo svi skupa tada pričati o lijepim stavrima. Do tada, nažalost moramo se suočiti s realnošću kakva jeste. A amari su tek počeli objavljivati kavrtalne izvještaje.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

i dalje se ne mogu oteti dojmu da treba napravit i jednu psihološku analizu pored tehničkih…

crobex 2100-2600 – svi ucashirani!

crobex 4600-5400 – svi u dionicama!

ne znam, ja se ne bih više usudio kladit na neke uberpadove! [lol]

Evo jedan graf sa tTeleTrader-a
Ja zbilja ne znam kako ce svjecice sutra gorit al mozda neko zna .. pa nek napise

*** *****




čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

Prijatelju samo neka Ameri okrenu pa da vidis kako ce se probiti bez obzira na misljenje vecine.A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije.
[/quote]

ne djelim tvoje misljenje "A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije"

ja jutros nisam znao nista o makroekonomskim pokazateljima a opet sam uz Ewt vidio rast od ca 2370 prema 2600

na isti nacin se vidi sto ima da dolazi unapred….

ali …dajem vama na forumu sansu da "pogodite" razvoj crobexa narednih dana.

Ewt-intra pokazuje moguci razvitak …dali ce to biti tako? isto pitanje kao jutros

vidimo se

[/quote]

Evo ja budem pogađo, u narednih dva tjedna dosežemo crobi na 3000 onda borba na toj
razini i vjerojatno hlađenje…..uz pretpostavku da sutra i u ponedeljak ne zaronimo
strmoglavo……

Molio bi naše uvažene tehničare da objasne ovaj naš današnji rast i to preko 2%.
Čitam vaše komentare od jučer i glase;ide to dole i to jako,jako,a ono rast.
Puno vas tu ljudi čita i na osnovu vaših analiza oni donose svoje odluke o ulaganje.
Ljudi nemojte nasijedati na razno-razne analize,sijetite se što je Buffet rekao o tehničkoj analizi i koliko ju je on koristio kod svojega ulaganja.
Ne potcijenjujem tehničare,ali ovo vaše pisanje je čista manipulacija sa forumašima.
Na tržištu je zavladalo totalno ludilo,idemo -10%,+16%,-8%,+2%,dok se sve to ne smiri i prestane panika,onda bumo išli polako gore.
Što svi čekamo!

[thumbsup]

Zaboravio napisat, pozdrav cromane i još jednom tnx. na tvojem viđenju od
početka 8. mjeseca kad si nagovjestio veliki pad……..




čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

Prijatelju samo neka Ameri okrenu pa da vidis kako ce se probiti bez obzira na misljenje vecine.A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije.
[/quote]

GERONIMO – izvrsno kazano. Tehnika je podređena društvenim i prirodnim zakonima.

Leconte – zašto je otpor 2850? Zato jer bi probijanje te razine formiralo obrazac rasta od oko 700 bodova. A pričati danas o Crobexu na 3500 nije realno, i neće biti sve dok se oni GERONIMOVI makroekonomski pokazatelji ne poprave. Nadam se da će to bi uskoro. Možda već za 2-3 mjeseca. Pa ćermo svi skupa tada pričati o lijepim stavrima. Do tada, nažalost moramo se suočiti s realnošću kakva jeste. A amari su tek počeli objavljivati kavrtalne izvještaje.
[/quote]

vidiš upravo o tome i je riječ… ti kažeš da 3500 nije realno i već sam sebe svodiš u taj okvir…a zašto ne bi bilo realno? ja ne vidim krizu oko sebe … naše banke ostvaruju 50% veću dobit nego lani, prodaja automobila je svake godine sve veća, poduzeća uglvnom dobro posluju a ne vidim niti depresivne ljude oko sebe…naprotiv , svi troše kao da im je zadnje…
sada nam postaje normalno da se vidimo CROBEX ovako nisko a razmisli kako si gledao na stvari prije samo mjesec dana?
ne kažem da je stanje bajno , kriza postoji ali nije baš da sve jednako pogađa, mislim da smo mi samo psihološki pogođeni , eventualno turizam može početi osjećati slijedeće sezone a ostali ionako ništa ne izvoze pa neće ni osjetiti … a uvoznici bi mogli i profitirati na većoj ponudi roba i nižim cijenama… jer ako je kriza svaki kupac je dragocjen… a mi više kupujemo nego prodajemo [sad]

a ostali ionako ništa ne izvoze pa neće ni osjetiti …

Kolega ovaj Vam je dio posta posebno DOBAR,DOBAR!!!!

LEAVE THE WORLD BEHINED



čitam malo ove vaše prognoze i razmišljam…nemam znanja o TA ali gledajući kako se ovdje formira mišljenje o crobexu na 2850 kao velikoj točki otpora nakon koje slijedi pad nije uopće upitno da će se to ostvariti jer svi razmišljaju na taj način i samim svojim djelovanjem tj. početkom rasprodaje će to i potaknuti, neznam jesam li dovoljno jasan što želim reći… mislim da je i pozitivno mišljenje npr. da ćemo preskočiti tu famoznu brojku od 2850 bodova pola puta da se to desi…pročitao sam ovdje jednom da je TA slika psihologije burze a ja mislim da samim negativnim stavom i strahovima potičemo jedni druge na djelovanje koje u konačnici ostvaruje naše najveće strahove…

Prijatelju samo neka Ameri okrenu pa da vidis kako ce se probiti bez obzira na misljenje vecine.A za to su potrebni dobri makroekonomski pokazatelji,a onda ce i TA govoriti drukcije.
[/quote]

Potpisujem. Slicnu stvar sam prijepodne napisao kao odgovor (i dobio par aseva, razumljivo). Ja sam bull po vokaciji i nije mi drago zbog ljudi koji imaju i jednu dionicu koja pada, ali zbog stvari koje se dogadjaju oko nas ja ne vidim nekog velikog svjetla na kraju tunela … Crobi u zadnje vrijeme strahovito dobro kolerira s DAX-om i SP-om, a oni nece gore ako se nesto temeljito ne promijeni vani. Jedino se bojim da temeljite stvari ne dogadjaju preko noci. S druge strane, mislim da se precjenjuje utjecaj pisanja na ovom forumu na opce raspolozenje na nasem TK. Tesko da ovo citaju menadzeri fondova koji odlucuju na burzi.

nisam bob, ali dylan ...


Molio bi naše uvažene tehničare da objasne ovaj naš današnji rast i to preko 2%.
Čitam vaše komentare od jučer i glase;ide to dole i to jako,jako,a ono rast.
Puno vas tu ljudi čita i na osnovu vaših analiza oni donose svoje odluke o ulaganje.
Ljudi nemojte nasijedati na razno-razne analize,sijetite se što je Buffet rekao o tehničkoj analizi i koliko ju je on koristio kod svojega ulaganja.
Ne potcijenjujem tehničare,ali ovo vaše pisanje je čista manipulacija sa forumašima.
Na tržištu je zavladalo totalno ludilo,idemo -10%,+16%,-8%,+2%,dok se sve to ne smiri i prestane panika,onda bumo išli polako gore.
Što svi čekamo!

[thumbsup]

ne bih se složio, mislim da nitko nije proricao pad kao isključivu mogućnost. Bilo je nekoliko varijanti na stolu, jedna je ova koja se i desila, pad pa rast, što je konzistentno s trokutom ili fletom ili nekom sličnom formacijom, to će kolege znalci moći bolje objasniti, no ne slažem se sa stavom da se radi o manipulaciji. Na kraju krajeva ako netko postupi po nečijim prognozama i kasnije se pokaje, ne bih rekao da je isključiva odgovornost na onom tko je dao prognozu. Ako ti ja sad velim da odeš do mosta i skočiš, pretpostavljam da nećeš skočiti. Ako se netko drži buffeta i njegova mišljenja o TA, onda pretpostavljam da ne prati ovu temu na ovom forumu.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

evo jedna analiza , mislim da je ok, ako se budete mogli snaci… [lol]
u nacelu , sve poznato ako probijemo 2850 idemo gore.
ak ne, jao nama,….

http://www.stocktock.com/2008/10/16/intraday-commentary-101608-2/#more-6903

H$S na S$P

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close