Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@lllllllllll:

ako tebi minus od preko 5% nije veliki zaron onda svaka čast…

prva stvar je što je očito da će se smanjit a druga stvar je zaron od 16% koji je veliki zaron, ali stvar je u tome da ove ture izgleda nećemo gledat 2134 o čemu je bilo govora.

[/quote]

Izreci samo jedan razlog zbog kojeg bi se nase trziste diglo iz ovog pepela. Samo nemoj spominjati INU, mirovince i ostale papilovce … Zasto bi mirovinac trosio pare od INE na Crobexu od 2400 kad zna da ce sutra moci na 2000? On zeli zaraditi (kao i svi mi). Jedino sto ovo trziste moze spasiti je vijest izvana koja fundamentalno mijenja situaciju na svjetskom trzistu kapitala. A do takvih vijesti, malo cemo pricekati.

nisam bob, ali dylan ...


za sada moja teorija (prije 2 stranice) izgleda točnom: naime da se radi o 4. korektivnom valu (posljednja 4 dana) u obliku trokuta koji ide cik-cak unutar svojih okvira… s tim da će se oscilacije sve više smanjivati kako se budemo bližili kraju toga vala…

svaka cast to sam i ja uvidio al tek kad je dax otvorio a posebno crobex.Do tada sam bio zbunjen i izbezumljen [lol]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


za sada moja teorija (prije 2 stranice) izgleda točnom: naime da se radi o 4. korektivnom valu (posljednja 4 dana) u obliku trokuta koji ide cik-cak unutar svojih okvira… s tim da će se oscilacije sve više smanjivati kako se budemo bližili kraju toga vala…

to mi jedino izgleda logično, ali logika je sada nelogična, pa bumo vidjeli

Bravo kolega tony. Isto mislim
Evo.

Čini se da je jučerašnji dan pada na dow i sp bio umjesto klasičnog predaha, malo veći pad jer se poklopilo to što je rast bio pretjeran u 2 dana, te to što je dosta loših vijesti došlo iz gospodarstva. Danas bi se odbijanac trebao nastaviti, te me nebi čudilo da crobeks do kraja dana završi u plusu.

A svi koji su kupovali pred blokadu, mislim da su napravili super posao.

Obey Ferengi Rules of Acquisition


za sada moja teorija (prije 2 stranice) izgleda točnom: naime da se radi o 4. korektivnom valu (posljednja 4 dana) u obliku trokuta koji ide cik-cak unutar svojih okvira… s tim da će se oscilacije sve više smanjivati kako se budemo bližili kraju toga vala…

Upravo tako!
Zaustavljanje na razini manjoj od zadnjeg dna bi onda bila potvrda da se nalazimo tek na pocetku 4(3) podvala sta bi znacilo da je kupnja na ovim razinama dobar izbor, jer nas onda ocekuje jos minimalno jedno testiranje razine 2.850 Crobexa.
Do sada je vremenski interval svakog podvala bio 1 do 1 i po mjesec pa zasto ne ocekivati tako i za ovaj.
Naravno, uvijek postoji mogucnost da smo vec zapoceli 5(3), ali toj opciji ne bih dao vise od 5% sanse.

glede mogućeg odbijanca…

A) postoji mogućnost značajnijeg odbijanca ako u (4) valu odrađujemo:

1)flat- tada bismo se trebali odbiti od razine vjerovatno iznad prijašnjeg dna pa potom opet rasli prema 2850 kao maksimumu rasta (naravno da max može biti ispod 2850):
ili
2) trokut: iznad 2134 bi se odbili prema gore (to je trica trokuta,svakako ispod 2850) pa dole(četvorka) pa gore (to je petica trokuta) i onda val (5)

sve ovo vrijedi samo ako u eventualnom značajnijem odbijancu ne probijemo 2850!!!

B) značajnijeg odbijanca neće biti ako je na 2847 počela petica prema dole.
tada bismo u 5 koraka išli ispod 2134 (ako nema truncationa).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

EWT Crobexa

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Čini se da je jučerašnji dan pada na dow i sp bio umjesto klasičnog predaha, malo veći pad jer se poklopilo to što je rast bio pretjeran u 2 dana, te to što je dosta loših vijesti došlo iz gospodarstva. Danas bi se odbijanac trebao nastaviti, te me nebi čudilo da crobeks do kraja dana završi u plusu.

A svi koji su kupovali pred blokadu, mislim da su napravili super posao.

to cemo tek vidjeti….
mozda baron ima pravo.
rekli su da treba 2-3 tjedna da trziste probavi nove info…



pa nema ovjde proroka da to mogu znati… pad i to jak smo očito doživili, sutra možda bude opet rast , ali što to nama znači kada idući tjedan opet može biti pad…

Za jahati ovakve valove treba biti jaaaaaako potkovan znanjem , a čini mi se da ni to nije dovoljno , jer kao što vidiš imamo ovdje na temi par ljudi kojima znanje ne manjka pa se ni oni baš ne mogu usuglasiti…


@evogaopet

Ti imas pravo.osim znanja treba imati i prave alate i prave podatke.sto bolje ..to bolji resultat.
Ali resultat,analiza nije nikad 100% sigurna ,medutim ako ima velika vjerojatnost onda je dobar pokusaj da se slijedi tu analizu.

Ex intraday-analiza pokazuje moguci odbijanac za crobex…? moguce..vrijeme ce pokazat

sve se radi o "plesu i pratnji"

[/quote]

Gore navedeno za Crobex je intraday pogled i moze se ispuniti pod uvjetom da Crobex ne ide ispod najnizeg(danasnje najnize razine).

Preliminarni odbijanac bi mogao onada biti prema ca 2650

Buduci da ne pratim Crobex cijelo vrijeme..moguce da je ovo navedeno krivo…ali uvjek postoji …stoploss

dali ima koja osoba koja prati crobex u intraday perspektivi?


EWT Crobexa

ti tvrdis da je dno na crobex – 1400?
pa to je totalni debakl burze.
koji je ekvivalent sp500 tom nasem dnu na 1400?
i u kojem vremenskom periodu bi se on trebao ostvariti?

Moje viđenje je da mi bogme sutra odošmo u još veći pad.Pratimo kretanje na Europskim burzama, budući gledam naloge za prodaju i kupnju na našim vlada trenutna nedoumica gdje idemo.Pa imamo vremenski poček. Ako ameri otvore s minusom a hoće i završi sa minusom kod nas sutra treba uzeti kišobran!

A kad se sjetim da sam mislio uletiti u Srijedu s kupnjom…brrr! Bez obzira na lovu od INE, mislim da rast možemo očekivati tek u Utorak!

zlikovac

New Report

Close