Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nastavak…..
i naravno vrhovi ovise o tome da li je graf zgusnut ili razvučen. Odnosno da li je dnevni, tjedni ili mjesečni.

@mise99

dobro si ti to shvatila sa ciiiiikanjem i caaakanjem… na stolu su dvije mogućnosti, (1) četvrti val još nije gotov, i (2) četvorka gotova, jučer započela petica…

a trenutno ti niko ne može reći kako će se stvari razvijati… Croman prednjači u konzervativnosti, Vladu se čini da je od dvije varijante ona prva, da smo još u 4-om valu vjerojatnija, i to u varijanti "flat" (dakle, otprilike dolje do 2130, pa opet gore do 2850), a Abu-ali misli da smo već započeli 5-ti val… a svi zadržavamo obadvije mogućnosti kao moguće… [thumbsup]

i naravno, postoji mogućnost da smo krivo brojali, i da smo u četvorci višeg reda… ali ono magično odbijanje od 2850 prema dolje je neke od nas učvrstilo u uvjerenju da čak i sa ovako izobličenim valovima i u ovim nemogućim uvjetima EWT "fercera"…

što se mene tiče, ja se obično vrlo lako opredelim i skoro uvijek mi se jedna varijanta čini vjerojatnija, ali sad sam 50-50, fakat nisam ziher…

ono što mi se čini ziher, je da ćemo u sljedećih par dana ići POŠTENO gore-dolje… a to dolje će biti prilično nisko… ići ćemo na 2000 sigurno, a možda i niže… nadam se da je Abu-ali SKROZ u krivu… on je inače najradikalniji od nas, i po njemu nam se STVARNO crno piše…

još jednom bi htio napomenuti da se ovdje ne radi o tome ko je u pravu a ko u krivu, nego o tome da mi EWT-ovci pokušavamo usaglasit interpretacije, i paralelno s tim pomoći drugima sa kakvim-takvim predviđanjima… u tom svjetlu, ako je vlad imao dobru intuiciju, idemo prvo dolje do 2130, onda gore do 2850, pa onda dolje, prvi puta vjerojatno samo do 2000, pa onda gore do cca 3000, pa onda dolje ispod 2000 i tek onda VELIKI val… iako, pored svih ovih gigantskih pico valova, taj veliki neće baš izgledat tolko posebno velik… ali trebao bi trajati nekih mjesec dana… mjesec dana UMJERENOG i stalnog rasta, a ne 7-8% gore-dolje…

moja intuicija me zeznula već par puta u zadnjih par dana… jednostavno nisam mogao vjerovati da crobex može potegnuti -13 % i +16% u jednom danu, to mi je zvučalo kao SF. moja intuicija mi i dalje kaže da je vladova varijanta malo previše skakanja gore-dolje, ali koliko sam pogriješio u zadnjih par dana, to me dovelo do toga da sam sad 50-50, stvarno ne mogu procjeniti varijantu… sad sam ujutro prije posla povukao par crta na grafu i probao nešto zaključit, ali figa… valovi su toliko ružni i situacija toliko kompleksna da bi mi trebao cijeli dan analiziranja da dođem do nekog sigurnijeg zaključka…

iako, ako neko proba pogledat intraday graf u zadnjih mjesec dana i povući par crta… izgleda predivno… harmonija i sklad… pravilnost… da nije u pitanju crobex i da nisu u pitanju moji novci, uživao bi u analiziranju ovog grafa…

Pametan, ako to želiš.


samo polako i čuvajte se psihologije.

molio bih sve one koji se rado dotiču "hrvatskog mentaliteta" da nam prokomentiraju recentna zbivanja u americi (a može i u europi): DowJones 800 gore, 400 dolje – takve oscilacije nisu zapamtili ni murphy ni kostolany.

hmmm, nije to baš usporedivo… ponekad ljudi na osnovu površinskih sličnosti zaključuju na neku dublju sličnost i povezanost…

američka volatilnost je prouzrokovana sa 3 glavna faktora:
1) promjene u fundamentima (toga u hrvata NEMA) – neke firme bankrotirale, neke u prilično lošem stanju (bankarski sektor, GM…)
2) doljevanje novog goriva (novaca)
3) ukidanje određenih stabilizacijskih mehanizama

kod nas je volatilnost ISKLJUČIVO posljedica:
1) nezrelosti tržišta
2) ogromne panike

čitao sam nekoliko studija koje uspoređuju zemlje u razvoju sa nezrelim tržištima, sa modernim i razvijenim američkim tržištem… uglavnom su to bile usporedbe između južne i sjeverne amerike, ali bile su i dvije studije na temu azijskih država…

zaključak studija: zrela i nezrela tržišta se ponašaju drugačije… na ovim drugima je volatilnost puno veća, rally-ji su žešći i kraće traju, trendovi su nestabilniji…

primjeni na crobex.

Pametan, ako to želiš.

nsdq- 1. target

nasdq – ako više ne prijeđe 1896, 1. target je ca 1275.
ako prijeđe 1896 (a limit je 2167), onda je 1.target= dosegnuti max. (prije pada) minus
ca 620 (npr, ako je max 2000, 1. target je 2000-620=1380).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ako je suditi po komentarima sa telke..i njihovih "analitičara" u ponedjeljak bi moglo biti dno…naravno pod uvjetom da se danas, sutra i u ponedljak burza sroza za 25%…

eto..baš lijepo..

ubiti se vladekove analize dosta slažu sa ovime kaj ja slušam..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@mise,
iako se ne smatram neki znalcem ewt-a, mislim da jako dobro razmišljaš. I prigovori su ti uglavnom skroz ok. I mene zanima zašto ovo sad od pon. ne bi mogao biti 4. val koji još uvijek traje? Trokut, koji se sastoji od nekoliko cik-cak kretanja, i zbog toga ovolika volatilnost trenutno? Nadalje, budući da su prva tri dana (pon,ut. i srijeda) bila izuzetno volatilna, čini mi se opravdano pretpostaviti da se radi o trokutu u silaznom trendu sa šiljkom prema naprijed, tj. baza trokuta (ovaj širi dio suprotan od položenog vrha) iscrtao bi se u ova prva tri dana, a nama bi slijedilo još nekoliko dana skakutanja gore dolje (odrađivanja 4. vala), ali sa sve manjim cjenovnim rasponima, a ne sve većim. Osim toga, mislim da postoji i neko pravilo po kojemu bi se onda mogao i odrediti vremenski horizont završetka sljedećeg 5. vala: mislim da je neko pravilo da bi vremenski 5. val trebao završiti u točki (vremenskoj ne cjenovnoj) u kojoj bi se spojile zamišljene linije trokuta koji omeđuje 4. val…


@mise,
iako se ne smatram neki znalcem ewt-a, mislim da jako dobro razmišljaš. I prigovori su ti uglavnom skroz ok. I mene zanima zašto ovo sad od pon. ne bi mogao biti 4. val koji još uvijek traje? Trokut, koji se sastoji od nekoliko cik-cak kretanja, i zbog toga ovolika volatilnost trenutno? Nadalje, budući da su prva tri dana (pon,ut. i srijeda) bila izuzetno volatilna, čini mi se opravdano pretpostaviti da se radi o trokutu u silaznom trendu sa šiljkom prema naprijed, tj. baza trokuta (ovaj širi dio suprotan od položenog vrha) iscrtao bi se u ova prva tri dana, a nama bi slijedilo još nekoliko dana skakutanja gore dolje (odrađivanja 4. vala), ali sa sve manjim cjenovnim rasponima, a ne sve većim. Osim toga, mislim da postoji i neko pravilo po kojemu bi se onda mogao i odrediti vremenski horizont završetka sljedećeg 5. vala: mislim da je neko pravilo da bi vremenski 5. val trebao završiti u točki (vremenskoj ne cjenovnoj) u kojoj bi se spojile zamišljene linije trokuta koji omeđuje 4. val…


već je rečeno da je to jedna od opcija, to ćemo tek vidjeti, iz trokuta ze izlazi mislim između 2/3 i 3/4 od baze ili tako nekako, dakle što bi rekao vlad, nemamo točke preloma još pa ne znam jel ovo zviz na dolje ili ćemo ići u trokut

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....


MMM , molim te još malo opisnih rečenica, oko predviđanja Crobexa idućih par dana…

I tvoje mišljenje: hoće li doći novac od Ine na burzu…?

Probati ću kroz narednih par sati razraditi cjelokupnu sliku, pa će se sve lijepo vidjeti. Za sada (ako ovaj peti valić završi oko 2100) slijedi rast (izvjesno opet negdje do 2800), pa pad (moguće sve do 1400). Kažem, slika će to odrediti preciznije.

Novac od INE će siguno je, jednim dijelom završiti na burzu, ali će jednim dijelom završiti i u potrošnji. Ovaj dio na burzi biti će samo dijelom aktivan narednih dana (hrabriji traderi), a dijelom će čekati u sigurnoj luci.

Za sve manje iskusne i dalje vrijedi naputak o ulasku i izlasku, kako je diskutirano prošli vikend.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

gledajuci DAX (ak dobro vidim,ispravite me)otvorili su sa Gap-om koji bi trebalo popuniti sto bi znacilo da smo jos uvijek u 4. val-u

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

vvlad hoćemo li mi već danas odraditi ovaj pad koji si najavljivao?

Abu ali, 16.10.2008. u 10:10
nadam se da je Abu-ali SKROZ u krivu… on je inače najradikalniji od nas, i po njemu nam se STVARNO crno piše…

Ja sam najmanje radikalan od svih vas koji crtate da smo u petom valu ili jos gore, tek u velikom trecem. Postavio sam vise puta pitanje i ne dobijam odgovor na njega a to je gdje vi, koji crtate da je ovo peti val, ocekujete val B i posebno val C. Dosta njih vjerujem ne

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

… sad sam ujutro prije posla povukao par crta

tak se da cijele noći crtati pa na poso [lol]

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

New Report

Close