Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.stocktock.com/2008/10/15/safe-to-say-i-was-wrong-wave-33-has-one-more-leg/

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

http://translate.google.hr/translate?hl=hr&sl=en&u=http://www.stocktock.com/&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dstocktock%26hl%3Dhr%26sa%3DG

POKRET OTPORA


Mislim da se vi ljudi zamarate sa krivim stvarima i iznenadit ce se i najbolji igraci koliko je ova situacija ozbiljna. Mogu samo reci da vise ne gledam grafove. Sretno svima!

SRETNO je rudarski pozdrav,znači idemo u jamu? treba se vratiti na ugalj,kakva nafta



@vlad
@geronimo @ zli prorok i @ostali

da li je val 4. gotov ili se ima još odraditi?


pročitaj gore, sve piše…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



@croman

ako dobro vidim iz geronimovog grafa, rast od 2134 do 2847 bio je u 3 koraka.
dakle, taj val ne bi trebao biti motiv-impuls, nego:
– ili korektivni val (4) (ako je cik-cak korekcija)
– ili dio korektivnog vala (4) (ako je flat ili trokut korekcija).

kako je val (2) bio cik-cak, ovdje bi(4) val mogao biti flat tipa..

nakon završetka vala (4) išao bi val (5) koji u normalnom slučaju (bez truncationa ili failure-a) završava SIGURNO ispod 2134.


@vlad

Buduci da ja imam delomicno drugci pogled kod ewt-analiza (ne gledam razvitak kao statican nego dinamican) nego standardni pogled Ewt-a onda najbliza slika su ove dve variante sto spominjes:

"- ili korektivni val (4) (ako je cik-cak korekcija)
– ili dio korektivnog vala (4) (ako je flat ili trokut korekcija
)."
Kao sto sam napomenuo danas u PM … vec jucer se danasnji pad mogao videti na jednoj intraday_analizi (ne samo crobexa nego i drugih indexa).

Kako ce se exaktno razviti najbolje se prati kroz Realno vremenskim analizama.

Dobar exempel je Svedska dionica Boliden sto je perfektno pokazivala na pad kod razine od ca 31kr i danas isla na ca 24 kr.

Sadasnje vrijeme je volatilno…perfektno stvoreno za …tradere a nazalost gubitak za druge.

Ali takva je "igra" burze…i najbolji igraci dobiju a ostali gube

[/quote]
ok.
dakle, slažemo se.
i ja ostavljam mogućnost da je val (4) bio cik-cak i da već gazimo val (5).
pozdrav

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ima li netko targete za INA-R-A?




@croman

ako dobro vidim iz geronimovog grafa, rast od 2134 do 2847 bio je u 3 koraka.
dakle, taj val ne bi trebao biti motiv-impuls, nego:
– ili korektivni val (4) (ako je cik-cak korekcija)
– ili dio korektivnog vala (4) (ako je flat ili trokut korekcija).

kako je val (2) bio cik-cak, ovdje bi(4) val mogao biti flat tipa..

nakon završetka vala (4) išao bi val (5) koji u normalnom slučaju (bez truncationa ili failure-a) završava SIGURNO ispod 2134.


@vlad

Buduci da ja imam delomicno drugci pogled kod ewt-analiza (ne gledam razvitak kao statican nego dinamican) nego standardni pogled Ewt-a onda najbliza slika su ove dve variante sto spominjes:

"- ili korektivni val (4) (ako je cik-cak korekcija)
– ili dio korektivnog vala (4) (ako je flat ili trokut korekcija
)."
Kao sto sam napomenuo danas u PM … vec jucer se danasnji pad mogao videti na jednoj intraday_analizi (ne samo crobexa nego i drugih indexa).

Kako ce se exaktno razviti najbolje se prati kroz Realno vremenskim analizama.

Dobar exempel je Svedska dionica Boliden sto je perfektno pokazivala na pad kod razine od ca 31kr i danas isla na ca 24 kr.

Sadasnje vrijeme je volatilno…perfektno stvoreno za …tradere a nazalost gubitak za druge.

Ali takva je "igra" burze…i najbolji igraci dobiju a ostali gube

[/quote]
ok.
dakle, slažemo se.
i ja ostavljam mogućnost da je val (4) bio cik-cak i da već gazimo val (5).
pozdrav
[/quote]
E sad vlad111, je li ti to demantiraš sam sebe?
1. Da li je 2. val bio cik-cak ili ne? Ako je bio, kažeš, sada treba biti flat?
2. Ako je flat, kako već gazimo 5. val?
Ako može objašnjenje?




@vlad
@geronimo @ zli prorok i @ostali

da li je val 4. gotov ili se ima još odraditi?


pročitaj gore, sve piše…
[/quote]
vlad ne piše sve ili se ne razumijemo? Može nama koji slabo kopčamo odgovor na ovo prije napisano pitanje?
Pitanje vrijedi i za Cromana?

sp danas

SAM PROTIV SVIH

samo polako i čuvajte se psihologije.

molio bih sve one koji se rado dotiču "hrvatskog mentaliteta" da nam prokomentiraju recentna zbivanja u americi (a može i u europi): DowJones 800 gore, 400 dolje – takve oscilacije nisu zapamtili ni murphy ni kostolany.

@mise
za val(4) tipovao sam na flat.
no, može biti i cik-cak i trokut.

u slučaju ako je val(4) cik cak, val (5) je već počeo.
jasnije?

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Posto vidim da ni zli prorok ne zna koji count ja preferiram, prilazem graf. Kako je krenuo, mislio sam cak da ovaj val moze biti velika cetvorka i da ce mi poremetiti count ali s obzirom da se zaustavio na vrijeme, count nije poremecen. Vremenski odgovara iako 4 djeluje kao val veceg reda. Koliko vidim to sad svima postaje jasno, znaci opet ce biti drukcije nego sto smo predvidjeli [lol]
S obzirom na stanje u americi, pretpostavka je da je piko cetvorka zavrsena.

Ako netko sumnja da ne mozemo ici dovoljno duboko sa ABC korekcijom treba znati da val C moze biti 1,618 vala A, npr. Uzmemo val A cca 2200 i dobijemo duzinu vala C cca 3500, oduzmemo od vrha vala B koji je 4200 i dobijemo 650. Mislim da cemo tesko toliko pasti s obzirom na jacinu potpore na cca 1100-1200.

Citajuci Kostolanya (Izazov burze) naisao sam na izuzetno zanimljiv odgovor, procitati stranice od 125 do 128. U normalnim vremenima ne bih pridavao nikakve paznje tome ali s obzirom na nedavne dogadjaje navedena situacija ne djeluje vise kao SF. Jos kad se vidi panicna reakcija kapitalistickih drzava o osiguranju depozita i pokusaju vracanja povjerenja u sustav stari Kostolany djeluje prilicno prorocanski.
Za one koji nemaju knjigu, suma sumarum:
"Ja bih, s nesto cinizma, rekao da je cijeli kapitalisticki sustav jedna iluzija, mozda cak i prijevara, ali dobra. Dao bog da sto duze potraje."
Prisjecam se izjave jednog forumasa "Opet ce oni napuhati balon". Ali moguce da sam ja preveliki negativac i mozda su potrebne samo sretne misli.

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

New Report

Close