Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hmmm, neko se opasno raspištoljio sa jedinicima… da mi je samo znati zašto je bossu uvalio asa, a čovjek je samo pitao da mu se preporuči koja knjiga…

hmmm, a možda je neko popušio pare, pa isto ko i prištavi tinejdžeri koji ne mogu podnjeti da njihov klub izgubi, sad razbija stolice po tramvaju i busu? [thumbsup]

idem ja svima sada popraviti ocjene,da ne bi netko pao ovu godinu,dok je mene neće biti loših ocijena,ako se negdje može legalno plaćati škola to je onda ovdje,živjeli

buljim u bloomberg svaki dan i vidim šta se događa… i onda napišeš ljudima da RAZMISLE o činjenici da imamo skroz negativan trend u kojem se otvara mogućnost da netko tko je ubacio lovu u petak u pon ili uto zaradi 40% i da je to u ovim vremenima ultrapremija i da će vjerojatno krenuti u kapitalizaciju dobiti već u utorak krajem dana ili u srijedu i ljudi te iskljukaju!!
onda se upravo to i desi i kad se desi, ljudi ostaju zatečeni i čudom se čude kao da su svemirci stigli.. već 100 puta smo se ove godine uvjerili da neka normalna pravila NE VRIJEDE!! Džaba ti P/E i ostali parametri neviđeno niski kad se ide u klanje čim je prilika da se ušićari…
i za to dobiš kljuke.
pa to je suludo…

pozdrav
nakon godine dana citanja……odlucio sam se registrirati
citajuci ovu temu….od silnih analiza covjek se tesko odluci na bilo koji potez
al ovdje kolicina ljubomore,zavisti i sebicnosti ide samo prema gore…bez tendencije prema dolje!!!!!
mislim da nam je svima cilj zarada(cime se ne mogu pohvaliti) i umjesto da si pomognemo u tom cilju,ovdje dosta njih navlaci,neki muljaju…..a od konkretnih informacija nista. netko ko zna prije ce napisati "znam,al vam necu reci" nego da to podijeli sa nama.
ucim,citam al da ga j..es ne kuzim…..

@croman

ako dobro vidim iz geronimovog grafa, rast od 2134 do 2847 bio je u 3 koraka.
dakle, taj val ne bi trebao biti motiv-impuls, nego:
– ili korektivni val (4) (ako je cik-cak korekcija)
– ili dio korektivnog vala (4) (ako je flat ili trokut korekcija).

kako je val (2) bio cik-cak, ovdje bi(4) val mogao biti flat tipa..

nakon završetka vala (4) išao bi val (5) koji u normalnom slučaju (bez truncationa ili failure-a) završava SIGURNO ispod 2134.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Sutra je opet sve u donjoj blokadi, i opet će Crobex završit na cca 10% minusa( or more), i opet će bit naslovi na Businessu tipa ”crni četvrtak – sudnji dan”, i opet će Kardum srat kak je burza zdrava jer će bit promet prek 100 milja – i to je dobro jer je velka likvidnost, i opet će pucat margin-ci jel ekipa više nema kaj doregistrirat……Nije više zanimljivo [undecid] Jedino što sad nebude onog skoka od ponedjeljka, međed is back!

[bye]

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.



Apropro EWT-a: Jesmo li jučer i prekjučer imali korektivni val rasta. Jesmo, i to u tri koraka. Prvi korak A gore, pa B dolje. Ops. Lijevo rame. Potom C gore. Ops. Glava. Onda smo krenmuli dolje, impulsno u 5 koraka. 1, 2 (prvi put desno rame) 3, 4 (drugi put desno rame), 5 (dno).

Ko tebe razumije,prezivjet ce i nuklearni rat.
[/quote]

Evo skicirano to izgleda ovako, pa sad možemo zajedno preživjeti nuklearni rat

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


Jedna od
najvažnijih stvari koje biste trebali zapamtiti jest da se korekcija nikada ne može dogoditi
u pet valova.

Citat iz knjige Tehnička analiza financijskih tržišta Johna Murphya.


to nitko i ne kaže.
jedna od varijanti kaže da ćemo uskoro odraditi 1. veliku peticu prema dole.(vjerovatno val A)
potom korekcija (uvjetno: "prema gore")- val B.
potom opet petica prema dole – val C.

ovo je samo jedna od mogućih korekcija…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!



[

očekivanja, pohlepa, strah, panika, zametak[thumbsup]

bez obzira, a zašto zametak ili za metak?

[/quote]

ne zametak nego za metak
[/quote]




Apropro EWT-a: Jesmo li jučer i prekjučer imali korektivni val rasta. Jesmo, i to u tri koraka. Prvi korak A gore, pa B dolje. Ops. Lijevo rame. Potom C gore. Ops. Glava. Onda smo krenmuli dolje, impulsno u 5 koraka. 1, 2 (prvi put desno rame) 3, 4 (drugi put desno rame), 5 (dno).

Ko tebe razumije,prezivjet ce i nuklearni rat.
[/quote]

Evo skicirano to izgleda ovako, pa sad možemo zajedno preživjeti nuklearni rat

[/quote]
A gdje smo na ovom grafu? Prema opisu dalo bi se zaključiti, ali bolje da se označi, zar ne, možda nešto i naučimo. Hvala

@vlad @geronimo @ zli prorok i @ostali

da li je val 4. gotov ili se ima još odraditi?


Apropro EWT-a: Jesmo li jučer i prekjučer imali korektivni val rasta. Jesmo, i to u tri koraka. Prvi korak A gore, pa B dolje. Ops. Lijevo rame. Potom C gore. Ops. Glava. Onda smo krenmuli dolje, impulsno u 5 koraka. 1, 2 (prvi put desno rame) 3, 4 (drugi put desno rame), 5 (dno).

ovo ide uz onaj graf, i gdje smo sada, hvala.


Sutra je opet sve u donjoj blokadi, i opet će Crobex završit na cca 10% minusa( or more), i opet će bit naslovi na Businessu tipa ”crni četvrtak – sudnji dan”, i opet će Kardum srat kak je burza zdrava jer će bit promet prek 100 milja – i to je dobro jer je velka likvidnost, i opet će pucat margin-ci jel ekipa više nema kaj doregistrirat……Nije više zanimljivo [undecid] Jedino što sad nebude onog skoka od ponedjeljka, međed is back!

[bye]


…možda sam ja seljo pa ne kužim ,ali da mi je znat viziju idiota kojji sad uzima margin…odnosno još većeg seljaka koji ga već prije dugo nije zatvorio… [bye]

POKRET OTPORA

New Report

Close