Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moja tehnofundamentalka mi govori da je dno cca,1600 (crobson),onda nikud nikam jedno duže vrijeme a onda mic po mic.Koliko se to razlikuje od tvojih predviđanja Vlad [undecid]

Ovih dana mi ne preostaje ništa drugo nego izvlačiti stare postove.Dobro ne baš stare [rolleyes]Normalno dobio sam jedan za ovo neki dan a sad stiže božja kazna [tongue]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Jedna od
najvažnijih stvari koje biste trebali zapamtiti jest da se korekcija nikada ne može dogoditi
u pet valova.

Citat iz knjige Tehnička analiza financijskih tržišta Johna Murphya.


Jedna od
najvažnijih stvari koje biste trebali zapamtiti jest da se korekcija nikada ne može dogoditi
u pet valova.

Citat iz knjige Tehnička analiza financijskih tržišta Johna Murphya.

hehehe..ma neka si im rekao
[thumbsup]

vidim, puno ljudi je u zadnje vrijeme se bacilo u trosak od 400kn i kupilo knjigu.
ali sto se tice EWTa, tu knjigu mozes presavit na pola, podrapat sredinu i nabit na ….c [lol]

ne mislim da laze, nego nije dovoljno detaljna..ni iz bliza..
zivio!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM



Jedna od
najvažnijih stvari koje biste trebali zapamtiti jest da se korekcija nikada ne može dogoditi
u pet valova.

Citat iz knjige Tehnička analiza financijskih tržišta Johna Murphya.

hehehe..ma neka si im rekao
[thumbsup]

vidim, puno ljudi je u zadnje vrijeme se bacilo u trosak od 400kn i kupilo knjigu.
ali sto se tice EWTa, tu knjigu mozes presavit na pola, podrapat sredinu i nabit na ….c [lol]

ne mislim da laze, nego nije dovoljno detaljna..ni iz bliza..
zivio!
[/quote]

Apsolutno točno. Samo što ovo što svijet ima nije korekcija već impulsni val. A on je, generalno kazano, u pet koraka.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Apropro EWT-a: Jesmo li jučer i prekjučer imali korektivni val rasta. Jesmo, i to u tri koraka. Prvi korak A gore, pa B dolje. Ops. Lijevo rame. Potom C gore. Ops. Glava. Onda smo krenmuli dolje, impulsno u 5 koraka. 1, 2 (prvi put desno rame) 3, 4 (drugi put desno rame), 5 (dno).

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]


vidim da je zapravo jako malo komentara na ono što se dešavalo u petak, pa ću ja nešto reći da popunim gap… [thumbsup]

dakle, ljudi su se MASOVNO iskrcavali, a neko je MASOVNO kupovao… jel to ikom išta govori?

482 milje prometa! od toga 168 milja redovno pus 30 milja blok… ono 218 milja institucionalnog prometa? halo? wtf?

petak je bilo prvi puta koliko je meni poznato da se Rohatinski obratio naciji i direktno spomenuo burzu… odmrznuo je 450 miliona eura iz pričuva kako bi bankama pomogao sa problemima likvidnosti… mogao bih tu još jako puno reći, ali ne vjerujem da će baš toliko zanimati svekoliko pučanstvo…

sve u svemu, petak je bio poseban.

Zar nije tako uvijek na burzi, ako netko ne kupuje onda prodavač ne može prodati.
Mislim da je to otkrivanje tople vode.
A ona je već izmišljena.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ

Pad BDI-a je vec stvarno zabrinjavajuci (danas opet pad od 10%), neznam mislio sam da ce najkasnije ovaj tjedan kinezi podignuti cijene vozarina jer celicane su otvorene jos 06.10. Ocito su neki veci problemi u igri. Brodari bi mogli stvarno jako potonuti (kod Amera se recimo Dryships trzi na P/E = 1) a sa njima i crobex ako je suditi prema proslosti. Ako netko misli drugacije molio bih ga da to argumentira.


Apropro EWT-a: Jesmo li jučer i prekjučer imali korektivni val rasta. Jesmo, i to u tri koraka. Prvi korak A gore, pa B dolje. Ops. Lijevo rame. Potom C gore. Ops. Glava. Onda smo krenmuli dolje, impulsno u 5 koraka. 1, 2 (prvi put desno rame) 3, 4 (drugi put desno rame), 5 (dno).

Ko tebe razumije,prezivjet ce i nuklearni rat.

Ako me nema ,znaci da nisam tu.




Jedna od
najvažnijih stvari koje biste trebali zapamtiti jest da se korekcija nikada ne može dogoditi
u pet valova.

Citat iz knjige Tehnička analiza financijskih tržišta Johna Murphya.

hehehe..ma neka si im rekao
[thumbsup]

vidim, puno ljudi je u zadnje vrijeme se bacilo u trosak od 400kn i kupilo knjigu.
ali sto se tice EWTa, tu knjigu mozes presavit na pola, podrapat sredinu i nabit na ….c [lol]

ne mislim da laze, nego nije dovoljno detaljna..ni iz bliza..
zivio!
[/quote]

Apsolutno točno. Samo što ovo što svijet ima nije korekcija već impulsni val. A on je, generalno kazano, u pet koraka.
[/quote]

Onda dečki koju dobru knjigu vi predlažete?


…..

Onda dečki koju dobru knjigu vi predlažete?

Sve su knjige dobre. Ja još nisam naišao na niti jednu koja mi nije bila korisna. Od bilo koje knjige ćeš imati koristi. Od više knjiga ćeš imati još više koristi.

[i]"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš nego sedam dana u bijedi!"[/i]

Onda dečki koju dobru knjigu vi predlažete?

za tehničku analizu, za početnika je Murphy savršen… skupa knjiga, ali vrijedi svaku kunu. pročitao sam 200-tinjak knjiga iz TA, i Murphy je najjači.

a za EWT? nažalost, niti jedna knjiga nije dovoljno dobra… ali ako baš želiš nešto ozbiljno, ulovi se orginala, dakle knjige samog Elliotta.

Pametan, ako to želiš.

@mig, ja se slazem s tobom, mnogi siteovi su sadrzajniji. ja sad cekam da mi dodje frost&pretcher da nesto naucim. inace procitao sam murphya, sad sam pkv ulagac, mogu nositi cigle i mijesati beton majstorima:). zanima me sto dalje za edukaciju, ima netko neki savjet? (osim ewt-a, tu znam sto citati).

New Report

Close