Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




neka se vesele…
i treba im nakon toliko gubitaka.
a koliko znaju, patit će oni još…

Moram i sam priznati da nisam danas htio kupovati kod nas. Nema meni tu jos atraktivnih cijena – mislim da je ovaj odbijanac normalan nakon onakvog pada. U SAD-u mi se na grafovima nisu dogodile neke stvari koje sam ocekivao pa sam nakon ovakvog rasta danas ipak rasprodao. Mozda sam i pogrijesio, vidjet cemo.

[/quote]
kak je Azija otvorila danas rekao bih "teski zaheb"
[/quote]

oni jučer nisu radili, pa su danas odradili jučerašnji rast… ali nije to cijela azija, nego samo NIKKEI… Hang Seng, npr, samo 2,73%… NIKKEI 14,15%

Austrijanci 12,77%…

mi smo, naravno, najjači! treba znati pretjerati![thumbsup]

Pametan, ako to želiš.




Zadnji dani trgovanja zbiljam nas ne mogu ostaviti ravnodušnim. No ja sam se ipak suzdržao od trgovine.

U prilogu je moje brojanje valova. Nastojao sam se držati knjige…
– ako je odrađen peti trećeg vala s ukljičenim "trećim od trećeg vala" – uobičajan ritrejsmjent je 23,6% ili 50% što znači povratak crobexa u raspon od 2630 – 3170
– nije neuobičajno da 4. val nepredvidivo završi odnosno da je ‘kompliciran’ pa je stoga teško
predvidjeti ‘koliko će zazbiljam biti korektivan’. Trgovanje u tom valu nosi povećeni rizik (by the book) tim više što nakon njega slijedi 5. impulsni.
– prema mojem vremenskom kotaču još smo u A valu višegodišnje korekcije. Tek kad odradimo 4. i 5. val možemo očekivati nešto duži period rasta – B val. (Neka vas ne zbunjuje to što sam označio samo petovalne korekcije.)

Sretno.

bravo kolega, odličan graf………………lijepo se vidi početak četvrtog vala………..pa sad neka svatko sam procijeni dokle će i koliko će dugo……….???

sretno [thumbsup]
[/quote]
pa kakva je tvoja procjena sanco?
[/quote]
hvala na jedinici

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.

Ameri spašavaju svoje banke s cca 700 milijardi dolara,a Europa svoje s čakkk 2,3 bilijuna dolara,pa se vi i dalje pitajte zašto se burza zeleni..
..bravo za… Europu…
[thumbsup]

POKRET OTPORA

što kaže moja kristalna kugla za danas:

na početku nekoliko „brzih“ dionica uđe u pozitivnu blokadu, i nadalje promet rade „spore“ dionice… problem je u načinu kako se računa crobex i dionice… zaključna za dionice je PROSJEK dana, a zaključna za crobex je ZADNJA od svih dionica u indexu, pa ponderirana aritmetička sredina… dakle, danas u startu je crobex na nuli, a dionice cca 5% u plusu, kako koja… dakle, sasvim je izvjesno da će „brze“ dionice kao npr. INGR u pozitivnu blokadu… e sad… da li bi ti kupio HT ako je već 5% u plusu? Cijena npr. HT-a počinje lagano padati sa +5% na +4%, ljudima se ne čini ništa posebno, ali to znači da crobex pada ISPOD nule… ono malo što su „brze“ dionice povukle se brzo istopi, jer spore dionice kao HT (i npr. ERNT) naprave veliki promet…

znači na otvaranju bum prema gore (cca 3-4%), onda nešto malo prema dolje, i onda, nešto prije ručka, ključna točka… dionice izlaze iz blokade…

ako smo do onda previše pali, i te dionice isto počinju padati, i kreće lavina… na slici je taj mogući scenarij označen sa "B?"… ovaj scenarij podrazumjeva da je točka C (vrh 4) odrađena upravo danas u prvih 15 minuta…

ako nismo previše pali prije nego te dionice budu odblokirane, imamo novi impuls prema gore…

enivej, mojih 75 centi.

Pametan, ako to želiš.

Zli proroce ja bih sa sigurnoscu rekao da je to tocno, samo mene jebe ove pare u petak, a dokazano je da Hravti lete ko guske u maglu.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Zaboravljate da se u ovim trenutcima nekim tehničarima uključuju BUY signali… a u petak stize lova od INA-e… [thumbsup]


Zli proroce ja bih sa sigurnoscu rekao da je to tocno, samo mene jebe ove pare u petak, a dokazano je da Hravti lete ko guske u maglu.

zakaj kolega?
pa kaj će se dogoditi ako se te pare ukrcaju slijedeći petak recimo?
sjeti se kako su svi mislili da će lova od ht u dionice, a kada ono ništa…

ako mirovnici odluče da će se ukcati na crobexu 1800 onda nam mora biti jasno da će tako i biti…

a najgore su mi ove blokade…sada ću biti dve čuke na iglama….želim prodat a nemrem….grrrrr
nemoj da te lova od INE prevari…fondićima dolazi infuzija…i nažalost tu infuziju će koristiti za svoj oporavak a ne oporavak crobexa….

ja bi rekao da baš radi te love idemo dole…jer će fondovi imati prilike za jeftiniji dokup

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Pobjeda, ne ide to tako, čak ni oni ne mogu ništa ako vani ostane up trend, onda niti mi ne padamo. A takva situacija isto paše OMF.


Pobjeda, ne ide to tako, čak ni oni ne mogu ništa ako vani ostane up trend, onda niti mi ne padamo. A takva situacija isto paše OMF.

kolega ponavljam 100% sam u dionicama…ali pokašavam razmišljati glavom a ne emocijama…
pa kakav trend up?
pa gdje burza raste a najgora kriza je kaj je svijet ikada vidio?

neznam…ja očekujem sutra veliki kaos u USA…i to brutalni…
ja moram danas prodat..neda mi se zahebat kao zadnji put…

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Pazi koji gap.


/quote]

Svida mi se nacin na koji razmisljas, samo zaboravljas da su fodovi kupovali 80% u četvrtak i petak. a njima je rast od 30 i vise posto pre dobar, e sada treba nac sirotinju i to im utopit na crobex 2800+, a kad im utope, onda bumo vidli di je dno. Sljedeci put kad se odbije prema gore,(na kolko god da padne) nebu tak brzo gore i siguran sam da je to dno i da nize nebu islo narednih 10 godina sigurno.
Mislim da tebi brokerske kuce nisu dale 500 000 kuna da kupujes na dodem ti t-3 a i da jesu to bu se vidlo danas.
Kad si spomenu vec HT. Situacija je bila da su ljudi prodavali dionice da bi imali pare za IPO. Fondovi kupovali i skupljali. Nakon dana presjeka fondovi su napucali cjenu dionica na ATH jer nitko vise nije prodavao i nije im bio problem, i to zamisli do dana kada je sjela lova od povrata HT. Prodali svima nazad dionice koje su jebeno rasle a onda je bio dogovor na 4200 obrana. šta se dogodilo dalje i sam znaš.
Sve ovisi danas o prometu sto veci to je opasnije a ako bude sutra najveci pametnom jasno ko dan

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Pazi koji gap.

Kolega GAP bu se popunil ne brinite [lol]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close