Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Tehnička Analiza – grafovi, savjeti i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Zadnji dani trgovanja zbiljam nas ne mogu ostaviti ravnodušnim. No ja sam se ipak suzdržao od trgovine.

U prilogu je moje brojanje valova. Nastojao sam se držati knjige…
– ako je odrađen peti trećeg vala s ukljičenim "trećim od trećeg vala" – uobičajan ritrejsmjent je 23,6% ili 50% što znači povratak crobexa u raspon od 2630 – 3170
– nije neuobičajno da 4. val nepredvidivo završi odnosno da je ‘kompliciran’ pa je stoga teško
predvidjeti ‘koliko će zazbiljam biti korektivan’. Trgovanje u tom valu nosi povećeni rizik (by the book) tim više što nakon njega slijedi 5. impulsni.
– prema mojem vremenskom kotaču još smo u A valu višegodišnje korekcije. Tek kad odradimo 4. i 5. val možemo očekivati nešto duži period rasta – B val. (Neka vas ne zbunjuje to što sam označio samo petovalne korekcije.)

Sretno.

bravo kolega, odličan graf………………lijepo se vidi početak četvrtog vala………..pa sad neka svatko sam procijeni dokle će i koliko će dugo……….???

sretno [thumbsup]
[/quote]
pa kakva je tvoja procjena sanco?

svaka skola se placa.sto je skola skuplja obrazovanje je kvalitetnije.


kad će tisak na 200kn?

došao je na 350.
a 250 …. [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

MOL je mogao isplatiti pare i 10.10. – i to bi bilo u roku od 14. dana jel da? Zasto bas zadnji dan? Vi trkeljate ocito.

tisk-12.09. pri cijeni od ca 660… [bye]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


MOL je mogao isplatiti pare i 10.10. – i to bi bilo u roku od 14. dana jel da? Zasto bas zadnji dan? Vi trkeljate ocito.

Objasnite i nama ostalima zasto bas zadnji dan ? Meni je logicno da se lova drzi do zadnje sekunde i to ne vidim kao urotu, ali mozda sam samo naivan..
Hvala [sealed]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


neka se vesele…
i treba im nakon toliko gubitaka.
a koliko znaju, patit će oni još…

Moram i sam priznati da nisam danas htio kupovati kod nas. Nema meni tu jos atraktivnih cijena – mislim da je ovaj odbijanac normalan nakon onakvog pada. U SAD-u mi se na grafovima nisu dogodile neke stvari koje sam ocekivao pa sam nakon ovakvog rasta danas ipak rasprodao. Mozda sam i pogrijesio, vidjet cemo.

kind kao i obično ništa ne razumije.
sada ću pokušati objasniti pismenijim od njega.

dakle

PAD

targeti pada određuju se nakon formiranih obrazaca koji ukazuju na daljnji pad.
traži se moguća ewt varijanta koja potvrđuje mogućnost daljnjeg pada.
ako se pronađe- booom!
da postoji pravo šortanje kod nas, ovdje bih bio okrenio veliki novac.

RAST

targeti rasta određuju se nakon formiranih obrazaca koji ukazuju na daljnji rast.
za formiranje obrazaca treba neko vrijeme.
u kombinaciji s osnovnim ewt-om i oscilatorima, ovdje je greška gotovo potpuno isključena!

i prije formiranja obrazaca u fazi rasta ( DANAŠNJA SITUACIJA!), moguće je trgovanje-kupnja uz:
-potvrdu oscilatora
-postojanje ewt pogleda koji pokazuje mogućnost daljnjeg rasta.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


MOL je mogao isplatiti pare i 10.10. – i to bi bilo u roku od 14. dana jel da? Zasto bas zadnji dan? Vi trkeljate ocito.

tko kaže da novci ne će sjesti ranije ???

vjeko, već sam te jednom zamolio, pa te molim ovaj put javno …

briši postove koji nemaju veze s TA ili je dovode u sumnju kao takovu …

već mi je dosadilo slušati wundera i ekipu s jedne strane pa vlada s druge strane ….

ako je vlad dao graf, neka ga ospore s drugim grafom …

ps. deder daj meni da moderiram ovu temu (samo nju) paš vidit 3 poštena posta dnevno … (dakako u barem dva će se spominjati iNDG)

I love the Smell of Profits in the Morning



Ma pusti Vlada, sve je zgađo, samo jednu nije, niti će [thumbsup]

ta tvoja će doći na cca 100 kn. Živi bili pa vidili.
[/quote]

Super, onda za jednu plaću kupim 100 komada. Nemoram ni imat neku lovu.

I'LL BE BACK

@Schiptar,
uzmimo tvoju drugu verziju, veliki ABC, nakon toga moguc X pa jos jedna flat ili trokut korekcija npr., dobili bi vremensku komponentu a ne bi ronili previse duboko, sta mislis o tome? Po meni je najveca mana tvoje prve varijante sto to podrazumjeva preveliki pad Crobexa, jer je to onda zig zag korekcija, probaj izracunati koliko bi trebao biti retracement B vala a pogotovo pad C vala nakon toga.

Slicna stvar ako se uzme da je ovo peti val kao u prilozenoj slici. Znaci u oba slucaja preveliki rast u valu B i preveliki pad u konacnom valu C. Jos jedan problem sa pretpostavkom na slici (sto su neki forumasi postali na forumu) da je ovo peti val je sto su 2 i 4 jednostavni (zig zag), znaci nema alternacije.

Uzmimo primjer ABC i pretpostavimo val A = valu C i dobijemo konacno dna na cca 1950 (trenutacne formacije ABC).

Jos nesto, krupni plan 1 vala u trecem, djeluje kao ABC a ne motive, sto bi trebao biti kao prvi val. Ne bih zelio da ovo shvatis kao kritiku (u krajnjem slucaju i ja sam toliko toga pogrijesio (nisam vjerovao da cemo preskociti 2350 nego da ce cetvorka biti mala flat a ne da smo preskocili nego smo i gap napravili), pa ulazio na krivom dnu i jos ponesto) nego kao raspravu u pokusaju boljeg definiranja trenutacnog polozaja Crobexa i odredjivanja moguceg smjera.

Sad moguca ili piko (piko je vec mozda odradjen) ili mikro cetvorka ili smo ih eventualno odradili, u tom slucaju vrh 4 vala treba biti visi, znaci odradjujemo veliki val 4. Prilazem i moj graf.

PS. I jedno pitanje Vladu, ako je tehnika bullet proof, zasto ne trejdas u americi npr. tamo imas mogucnost shortanja

Ovcetino sta to radis!? Oovco... ovcice... janje moje malo...

brisati

I'LL BE BACK

@muhamed (ali)
ne trejdam u americi jer nemam vremena.
a i da imam, mislim da nalozi idu preko brokera… a ja volim e-trade.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close